Styczeń 2019

27 stycznia 2019. Warsztat online Terapia akceptacji i zaangażowania ACT w żałobie, prowadzony przez dr Raya Owena.

14 stycznia 2019. Spotkanie online grupy czytającej ACT. Link do eventu.

13 stycznia 2019. Konferencja mindfulness w Gdańsku. Link do eventu.

10 stycznia 2019. Wykład otwarty „Terapia dialektyczno-behawioralna borderline” Anity Kręgielewskiej w Warszawie. Link do wydarzenia.

Grudzień 2018

31 grudnia. Można zapisywać się już na czterogodzinny warsztat online Terapia akceptacji i zaangażowania ACT w żałobie, prowadzony przez dr Raya Owena, który odbędzie się 27 stycznia od 09:00 do 13:00.

22 grudnia. Można zapisywać się już na wstęp do ACT online. Sześciospotkaniowy weekendowy kurs prowadzi Bartosz Kleszcz, start 10 lutego.

15-16 grudnia 2018. Bezpłatne spotkanie treningowe dla osób, które wykupiły dostęp do wideo z warsztatu Matthew Skinty „Psychoterapia oparta na analizie funkcjonalnej: Wprowadzenie do pięciu zasad FAP„.

12 grudnia. Artykuł Jacqueline A-Tjak Przeszłość nie istnieje, ale ma znaczenie.

10 grudnia. Można zapisywać się na warsztat online Psychoterapia oparta na analizie funkcjonalnej: Wzmacnianie pozytywnych działań, CFT i terapeutyczna miłość, który odbędzie się 23 lutego. Dowiedz się więcej.

Listopad 2018

30 listopada – 2 grudnia 2018. Trzydniowy warsztat Wprowadzenie do terapii akceptacji i zaangażowania w Łucku na Ukrainie. Prowadzi Bartosz Kleszcz. Prowadzony po polsku i tłumaczony na język ukraiński. Link do wydarzenia na FB.

26 listopada. Spotkanie czytelnicze ACT online.

26 listopada. Tłumaczenie artykułu Raya Owena na temat tego, jak zastosować procesy elastyczności psychologicznej do procesu żałoby.

19 listopada. Dostępne jest nagranie z warsztatu online dr Matthew Menayasa-Skinty „Psychoterapia oparta na analizie funkcjonalnej: Wprowadzenie do pięciu zasad FAP„.

12 listopada. Spotkanie czytelnicze ACT online.

10-11 listopada, Gdańsk. Trening DBT dla liderów programu family connections. Link do opisu oraz link do wydarzenia na FB.

9 listopada. Druga część wywiadu z dr Matthew Skintą, gdzie rozmawiamy o kompetencjach kulturowych podczas pracy z osobami LGBT.

4 listopada. W Teczce ACT udostępniamy 4 formularze do pracy z klientem wzięte z książki „Zrozumieć ACT” oraz kwestionariusz AAQ-II do pomiaru elastyczności psychologicznej wraz z danymi walidacyjnymi.

Październik 2018

30 października. Kontynuujemy temat FAP oraz pracy nad wykrywaniem i wzmacnianiem intymnych zachowań w ramach relacji terapeutycznej – zapraszamy do artykułu Uczenie się nawiązywania więzi: ACT + FAP dla klientów z problemami z bliskością.

25 października. Dostępne są już materiały z warsztatu online Elastyczna ekspozycja przy OCD i pokrewnych problemach prowadzonego przez Patricię Zuritę Onę.

21 października. Nowa pozycja na stronie – od teraz możesz ściągnąć prezentacje i handouty z dotychczasowych wydarzeń z zagranicznymi trenerami. Zajrzyj tutaj.

21 października 2018. Spotkanie śląsko-zagłębiowskiej grupy ACT/DBT w Gliwicach. Więcej informacji w grupie na Facebooku.

20-21 października 2018. Warsztat online Elastyczna ekspozycja przy OCD i pokrewnych problemach prowadzony przez Patricię Zuritę Onę. Dowiedz się więcej.

20 października 2018. Bezpłatny warsztat ACT Bartosza Kleszcza Lepsze życie z łuszczycą w ramach VI konferencji Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Chorych na Łuszczycę „Psoriasis” w Katowicach. Dowiedz się więcej.

18 października. Możliwy jest już zapis na warsztat w Warszawie Bazujące na dowodach naukowych wytyczne dla wyższej produktywności i jakości życia w pracy: Praktyczne ujęcie na podstawie badań ACT oraz interwencji w organizacjach. Prowadzi prof. Frank Bond. Dowiedz się więcej oraz link do wydarzenia na FB.

14 października. Możliwy jest już zapis na warsztat online Psychoterapia oparta na analizie funkcjonalnej: Wprowadzenie do pięciu zasad FAP prowadzony przez Matthew Menayasa-Skintę. Link do opisu oraz link do wydarzenia na FB.

12-14 października 2018. Kongres Niemieckojęzycznego Towarzystwa Kontekstualnych Nauk Behawioralnych (DGKV) w Bambergu. Członkowie ACBS Polska mają 50% zniżki.

6-7 października 2018. Warsztat Wpółczujący i elastyczny terapeuta – tworzenie kontekstu dla wartościowej zmiany prowadzony przez Rikke Kjelgard w Warszawie. Dowiedz się więcej.

2 października. Artykuł Benjamina Schoendorffa Zachowania istotne klinicznie i pięć zasad psychoterapii opartej na analizie funkcjonalnej.

Wrzesień 2018

27 września. Od dziś możliwe jest wykupienie dostępu do nagrania z webinaru Timothy Gordona, a w przyszłości będą dostępne także inne nagrania z eventów, które organizowaliśmy.

21 września. Raport z badań Christiny Chwyl na temat elastyczności i współczucia wobec siebie w kwestii postrzegania własnego ciała.

13 września. Możliwy jest już zapis na warsztat online Elastyczna ekspozycja przy OCD i pokrewnych problemach prowadzony przez Patricię Zuritę Onę. Dowiedz się więcej.

11 września. Wywiad z Rikke Kjelgaard, dostępny na stronie październikowego szkolenia lub bezpośrednio na YouTube.

8 września 2018. Warsztat online Wzmacnianie relacji interpersonalnych. Integracja terapii akceptacji i zaangażowania (ACT) oraz schematów prowadzony przez Avigail Lev. Dowiedz się więcej.

5 września. Artykuł Niklasa Törneke na temat wykrywania i wykorzystywania spontanicznych terapeutycznych metafor na sesji.

1 września. Nowa organizacja menu – teraz lepiej ułożone informacje w zakładce „ACT i 3. fala”. Od dziś możesz także poznać stowarzyszenia promujące 3. falę terapii behawioralnej.

Sierpień 2018

LIPIEC 2018

26 lipca. Do zbioru nagrań z TED i TEDx dołączył wykład „Why it’s hard being human” Johna Forsytha, naukowca ACT i autora wielu książek do pracy z zaburzeniami lękowymi.

25 lipca. Pojawiła się oferta warsztatu online Avigail Lev Wzmacnianie relacji interpersonalnych. Integracja terapii akceptacji i zaangażowania (ACT) oraz schematów. Zapraszamy do udziału.

24-29 lipca 2018. Światowa Konferencja ACBS w Montrealu. Polskę reprezentuje Joanna Dudek, która będzie uczestniczyć w sympozjum Optimizing Well-being among Individuals with Appearance Concerns.

24 lipca. Jak kształcić u klienta inną perspektywę? Tłumaczenie artykułu Matthieu Villatte’s autorstwa Pawła Dybernego.

17 lipca. Nowy artykuł na temat tego, jak wspierać podczas terapii klienta LGBT.

11 lipca. Tłumaczenie artykułu „Czym różni się RO DBT od DBT?” prezentujące podstawowe założenia obu tych terapii.

9 lipca. Dodaliśmy animację „The limbic brain and its role in trauma” do zbioru nagrań udostępnionych przez Russa Harrisa.

3 lipca. Recenzja książki „Relacje na huśtawce. Jak uwolnić się od negatywnych wzorców zachowań?” napisana przez Pawła Dybernego.

CZERWIEC 2018

25 czerwca. Wideo z napisami „Ewolucja ludzkiego umysłu.

18 czerwca. Nowy artykuł „Teraz i wtedy: Używanie ram czasowych przy elastycznej, współczującej zmianie perspektywy.”

16 czerwca 2018. Webinar Timothy’ego Gordona Konceptualizacja przypadku i planowanie interwencji w terapii akceptacji i zaangażowania (ACT). Dowiedz się więcej.

16 czerwca 2018. Wykład Sabiny Sadeckiej i Kamila Wieteski „Pomimo lęku”, a nie „bez lęku” – o terapii akceptacji i zaangażowania dla wszystkich, którym zdarza się bać na SWPS w Poznaniu.

8 czerwca. Publikacja naukowa „Właściwości psychometryczne polskiej wersji Kwestionariusza Akceptacji i Działania (AAQ-II)” została wydana w Studiach Psychologicznych.

4 czerwca. Poradnik dla każdego, kto chce tworzyć w swej okolicy społeczność ACT.

3 czerwca 2018. Spotkanie śląsko-zagłębiowskiej grupy ACT dla terapeutów i innych praktyków, Sosnowiec, 17:00. Link do facebookowej grupy.

MAJ 2018

30 maja 2018. Warsztat Bartosza Kleszcza Using relational frame theory to enhance therapeutic relationship na III Poznańskiej Konferencji ACT.

21 maja. Raport Bartosza Kleszcza z metaanalizy na temat skuteczności ACT przy uzależnieniach.

19 maja 2018. Spotkanie śląsko-zagłębiowskiej grupy ACT dla terapeutów i innych praktyków, Sosnowiec, 17:00. Link do facebookowej grupy.

14 maja. Zapraszamy do lektury nowego artykułu Jasona Luomy Wstyd w kontekście: Rozpatrywanie znaczenia kultury w podejściu do wstydu.

7 maja. Udostępniliśmy listę kluczowych kompetencji ACT, które określają, co to znaczy prowadzić terapię i trening ACT.

2 maja. Do 3 maja obowiązuje zniżkowa opłata za III Poznańską Konferencję ACT i CBS, -50% za rejestrację.

1 maja. Dostępna jest już oferta webinaru Timothy’ego Gordona Konceptualizacja przypadku i planowanie interwencji w terapii akceptacji i zaangażowania (ACT). Dowiedz się więcej.

KWIECIEŃ 2018

30 kwietnia. Dodaliśmy nową pozycję w menu – „ACT w Polsce”. Aktualnie są tam dwie strony – pierwsza zawierająca polskie publikacje, artykuły w czasopismach, prace magisterskie i doktorskie Polaków związane z ACT, RFT i trzecią falą, oraz druga, zawierające wydane wydane po polsku książki o ACT, samopomocowe oraz dla profesjonalistów.

24 kwietnia. Dodaliśmy do polskojęzycznych wykładów wystąpienie Lisy Feldman Barrett na temat aktywnej postawy wobec własnych emocji.

22 kwietnia. Drugie spotkanie śląsko-zagłębiowskiej grupy ACT dla terapeutów i innych praktyków, Sosnowiec, 17:00-19:00. Link do facebookowej grupy.

21 kwietnia. Spotkanie śląsko-zagłębiowskiej grupy ACT dla terapeutów i innych praktyków, Sosnowiec, 17:00-19:00. Link do facebookowej grupy.

20 kwietnia. Zamieściliśmy e-book Russa Harrisa „Pomaganie klientom w defuzji wobec własnych przeszkód w terapii”.

18 kwietnia 2018. Wykład Bartosza Kleszcza Wykorzystanie terapii akceptacji i zaangażowania ACT w rzucaniu palenia na Festiwalu Psychoterapii na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach, 12:30-13:30.  Więcej informacji na facebookowym wydarzeniu Festiwalu.

16 kwietnia. Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne objęło warsztat Rikke Kjelgaard „Współczujący i elastyczny terapeuta – tworzenie kontekstu do wartościowej zmiany” patronatem medialnym. Na uczestników wydarzenia czekają nagrody ksiażkowe. Bardzo dziękujemy za okazane wsparcie.

13 kwietnia. Na stronie Association for Contextual Science pojawił się program światowej konferencji w Montrealu. Polskę reprezentuje Joanna Dudek, która będzie uczestniczyć w sympozjum Optimizing Well-being among Individuals with Appearance Concerns.

8 kwietnia. Dostępny jest pełen program na III Poznańskiej Konferencji ACT, która odbędzie się 28-30 maja. Link do programu.

6 kwietnia. GWP wydało książkę samopomocową ACT Kelly’ego Wilsona i Troya DuFrene W sieci natrętnych myśli. Jak uwolnić się od bezustannej walki z lękiem i niepokojem  (Oryginalny tytuł Things Might Go Terribly, Horribly Wrong: A Guide to Life Liberated from Anxiety.) Zobacz na stronie GWP.

3 kwietnia. Ukazała się publikacja Joanny Dudek, Wojciecha Białaszka, Pawła Ostaszewskiego i Tilly Smidt Depression and appearance-related distress in functioning with lipedema. Link do abstraktu.