Wrzesień 2018

8 września 2018. Warsztat online Wzmacnianie relacji interpersonalnych. Integracja terapii akceptacji i zaangażowania (ACT) oraz schematów prowadzony przez Avigail Lev. Dowiedz się więcej.

Sierpień 2018

LIPIEC 2018

26 lipca. Do zbioru nagrań z TED i TEDx dołączył wykład „Why it’s hard being human” Johna Forsytha, naukowca ACT i autora wielu książek do pracy z zaburzeniami lękowymi.

25 lipca. Pojawiła się oferta warsztatu online Avigail Lev Wzmacnianie relacji interpersonalnych. Integracja terapii akceptacji i zaangażowania (ACT) oraz schematów. Zapraszamy do udziału.

24-29 lipca 2018. Światowa Konferencja ACBS w Montrealu. Polskę reprezentuje Joanna Dudek, która będzie uczestniczyć w sympozjum Optimizing Well-being among Individuals with Appearance Concerns.

24 lipca. Jak kształcić u klienta inną perspektywę? Tłumaczenie artykułu Matthieu Villatte’s autorstwa Pawła Dybernego.

17 lipca. Nowy artykuł na temat tego, jak wspierać podczas terapii klienta LGBT.

11 lipca. Tłumaczenie artykułu „Czym różni się RO DBT od DBT?” prezentujące podstawowe założenia obu tych terapii.

9 lipca. Dodaliśmy animację „The limbic brain and its role in trauma” do zbioru nagrań udostępnionych przez Russa Harrisa.

3 lipca. Recenzja książki „Relacje na huśtawce. Jak uwolnić się od negatywnych wzorców zachowań?” napisana przez Pawła Dybernego.

CZERWIEC 2018

25 czerwca. Wideo z napisami „Ewolucja ludzkiego umysłu.

18 czerwca. Nowy artykuł „Teraz i wtedy: Używanie ram czasowych przy elastycznej, współczującej zmianie perspektywy.”

16 czerwca 2018. Webinar Timothy’ego Gordona Konceptualizacja przypadku i planowanie interwencji w terapii akceptacji i zaangażowania (ACT). Dowiedz się więcej.

16 czerwca 2018. Wykład Sabiny Sadeckiej i Kamila Wieteski „Pomimo lęku”, a nie „bez lęku” – o terapii akceptacji i zaangażowania dla wszystkich, którym zdarza się bać na SWPS w Poznaniu.

8 czerwca. Publikacja naukowa „Właściwości psychometryczne polskiej wersji Kwestionariusza Akceptacji i Działania (AAQ-II)” została wydana w Studiach Psychologicznych.

4 czerwca. Poradnik dla każdego, kto chce tworzyć w swej okolicy społeczność ACT.

3 czerwca 2018. Spotkanie śląsko-zagłębiowskiej grupy ACT dla terapeutów i innych praktyków, Sosnowiec, 17:00. Link do facebookowej grupy.

MAJ 2018

30 maja 2018. Warsztat Bartosza Kleszcza Using relational frame theory to enhance therapeutic relationship na III Poznańskiej Konferencji ACT.

21 maja. Raport Bartosza Kleszcza z metaanalizy na temat skuteczności ACT przy uzależnieniach.

19 maja 2018. Spotkanie śląsko-zagłębiowskiej grupy ACT dla terapeutów i innych praktyków, Sosnowiec, 17:00. Link do facebookowej grupy.

14 maja. Zapraszamy do lektury nowego artykułu Jasona Luomy Wstyd w kontekście: Rozpatrywanie znaczenia kultury w podejściu do wstydu.

7 maja. Udostępniliśmy listę kluczowych kompetencji ACT, które określają, co to znaczy prowadzić terapię i trening ACT.

2 maja. Do 3 maja obowiązuje zniżkowa opłata za III Poznańską Konferencję ACT i CBS, -50% za rejestrację.

1 maja. Dostępna jest już oferta webinaru Timothy’ego Gordona Konceptualizacja przypadku i planowanie interwencji w terapii akceptacji i zaangażowania (ACT). Dowiedz się więcej.

KWIECIEŃ 2018

30 kwietnia. Dodaliśmy nową pozycję w menu – „ACT w Polsce”. Aktualnie są tam dwie strony – pierwsza zawierająca polskie publikacje, artykuły w czasopismach, prace magisterskie i doktorskie Polaków związane z ACT, RFT i trzecią falą, oraz druga, zawierające wydane wydane po polsku książki o ACT, samopomocowe oraz dla profesjonalistów.

24 kwietnia. Dodaliśmy do polskojęzycznych wykładów wystąpienie Lisy Feldman Barrett na temat aktywnej postawy wobec własnych emocji.

22 kwietnia. Drugie spotkanie śląsko-zagłębiowskiej grupy ACT dla terapeutów i innych praktyków, Sosnowiec, 17:00-19:00. Link do facebookowej grupy.

21 kwietnia. Spotkanie śląsko-zagłębiowskiej grupy ACT dla terapeutów i innych praktyków, Sosnowiec, 17:00-19:00. Link do facebookowej grupy.

20 kwietnia. Zamieściliśmy e-book Russa Harrisa „Pomaganie klientom w defuzji wobec własnych przeszkód w terapii”.

18 kwietnia 2018. Wykład Bartosza Kleszcza Wykorzystanie terapii akceptacji i zaangażowania ACT w rzucaniu palenia na Festiwalu Psychoterapii na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach, 12:30-13:30.  Więcej informacji na facebookowym wydarzeniu Festiwalu.

16 kwietnia. Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne objęło warsztat Rikke Kjelgaard „Współczujący i elastyczny terapeuta – tworzenie kontekstu do wartościowej zmiany” patronatem medialnym. Na uczestników wydarzenia czekają nagrody ksiażkowe. Bardzo dziękujemy za okazane wsparcie.

13 kwietnia. Na stronie Association for Contextual Science pojawił się program światowej konferencji w Montrealu. Polskę reprezentuje Joanna Dudek, która będzie uczestniczyć w sympozjum Optimizing Well-being among Individuals with Appearance Concerns.

8 kwietnia. Dostępny jest pełen program na III Poznańskiej Konferencji ACT, która odbędzie się 28-30 maja. Link do programu.

6 kwietnia. GWP wydało książkę samopomocową ACT Kelly’ego Wilsona i Troya DuFrene W sieci natrętnych myśli. Jak uwolnić się od bezustannej walki z lękiem i niepokojem  (Oryginalny tytuł Things Might Go Terribly, Horribly Wrong: A Guide to Life Liberated from Anxiety.) Zobacz na stronie GWP.

3 kwietnia. Ukazała się publikacja Joanny Dudek, Wojciecha Białaszka, Pawła Ostaszewskiego i Tilly Smidt Depression and appearance-related distress in functioning with lipedema. Link do abstraktu.