Luty 2020

22-23 lutego 2020. Warsztat „Terapia schematów w uzależnieniach„, prowadzony przez dr med. Bastiana Willenborga.

Styczeń 2020

Miesiąc z psychodelikami w trzeciej fali terapii poznawczo-behawioralnych. Cykl 4 spotkań poświęconych dyskusji online oraz webinar prowadzony przez dr Roberta Krause.

 • 2 stycznia 2020. Dyskusja online na temat publikacji „Psychoterapia wsparta psylocybiną z ACT jako ramami teoretycznymi – dyskusja online na temat publikacji naukowej”.
 • 9 stycznia 2020. Webinar z dr Robertem Krause, który przedstawi wyniki badań na temat wykorzystania badań nad ACT wspartym przez psylocybinę.
 • 16 stycznia 2020. Dyskusja online na temat publikacji „Sprawdzenie argumentów na rzecz badań nad włączeniem substancji psychodelicznych w ramach interwencji wobec zaburzenia osobowości borderline”
 • 23 stycznia 2020. Dyskusja online na temat publikacji „Centralność puczucia Ja w ramach procesów elastyczności psychologicznej: Co sugerują neurobiologiczne i psychologiczne korelaty psychodelików”
 • 30 stycznia 2020. Dyskusja online na temat publikacji „Elastyczność psychologiczna mediuje relacje między ostrymi efektami psychodelików a subiektywnym obniżeniem się poziomu depresji i lęku”

===

15 stycznia. Nowy artykuł „Rozpoczęcie 3-2-1” Davida Staaba na temat krótkiego sposobu na wprowadzenie elastyczności psychologicznej na sam start sesji.

12 stycznia. Na naszym kanale na YT można obejrzeć webinar dr Roberta Krause „Terapia akceptacji i zaangażowania ACT wspierana psylocybiną„, który odbył się w ramach Miesiąca z psychodelikami w trzeciej fali terapii poznawczo-behawioralnych.

9 stycznia. Na naszym kanale na YT można posłuchać ćwiczenia „Piękne wspomnienie„, trenującego elastyczność psychologiczną.

2 stycznia. Na naszym kanale na YT można posłuchać ćwiczenia „Uważne zatrzymanie się„, trenującego elastyczność psychologiczną.

Grudzień 2019

27 grudnia. Na naszym kanale na YT można posłuchać ćwiczenia „Szybki powrót do tu i teraz„, trenującego elastyczność psychologiczną.

13 grudnia. Webinary taniej! Od 14 grudnia do 14 stycznia noworoczna promocja. Webinary stają się tańsze – zakup dostępu do jednego kosztuje 10% mniej, dwa kosztują łącznie 20% mniej, a trzy lub więcej łącznie 30% mniej. To świetny czas, aby gdy zima za oknem spokojnie przy kawie lub herbacie uczyć się psychoterapii trzeciej fali. 🙂  Zapraszamy do przejrzenia oferty.

12 grudnia 2019. Czwarte darmowe spotkanie poświęcone wspólnemu treningowi z książką samopomocową ACT „Pożegnaj wagę„.

8 grudnia 2019. I Konferencja Online Trzeciej Fali Terapii Behawioralnych – link.

Listopad 2019

28 listopada 2019. Trzecie z sześciu darmowych spotkań poświęcone wspólnemu treningowi z książką samopomocową ACT „Pożegnaj wagę„.

28 listopada. Publikacja narzędzia superwizyjnego Skala wierności ACT (ACT Fidelity Measure).

24 listopada. Styczeń 2020 upłynie na Uczę się ACT pod znakiem Miesiąca z psychodelikami w terapii trzeciej fali poznawczo-behawioralnej!

17 listopada. Zapraszamy do udziału w I Konferencji Online Trzeciej Fali Terapii Behawioralnych.

14 listopada 2019. Drugie z sześciu spotkań poświęcone wspólnemu treningowi z książką samopomocową ACT „Pożegnaj wagę„.

Październik 2019

25 października. Kilka nowości na stronie:

 • Reorganizacja webinarów. Od teraz wszystkie nagrania naszych szkoleń będą po wykupieniu dostępne przez miesiąc zamiast dwóch tygodniu. Także osoby, które uczestniczyły w wydarzeniu na żywo, będą mogły uzyskać po nim miesięczny dostęp.
 • Można już uzyskać dostęp do dwugodzinengo webinaru z Josephem Ciarrochim „Pożegnaj wagę. Jak wykorzystać techniki ACT w odchudzaniu i utrzymaniu wymarzonej sylwetki.” Więcej informacji tutaj.
 • Bartosz Kleszcz uczestniczył w wywiadzie prowadzonym przez blogerkę Hanię Es na temat zdrowego stosunku do siebie. Zapraszamy do oglądania!
 • Drugie spotkanie z lekturą „Pożegnaj wagę” od będzie się 14 listopada (czwartek) o 19.

24 października 2019. Pierwsze z sześciu spotkań poświęcone wspólnemu treningowi z książką samopomocową ACT „Pożegnaj wagę„.

23 października. Możliwy jest już zapis na warsztat Krótkoterminowa terapia akceptacji i zaangażowania w sferze zachowań samobójczych, prowadzony przez współtwórcę ACT dr Kirka Strosahla oraz dr Patricię Robinson. Warsztat odbędzie się 13-14 czerwca 2020 w Warszawie.

16 października. Nowy artykuł Russa Harrisa na temat ustalania planu sesji.

13 października 2019. Dwugodzinny warsztat online „Pożegnaj wagę. Jak wykorzystać techniki ACT w odchudzaniu i utrzymaniu wymarzonej sylwetki” z prof. Josephem Ciarrochi.

7 października. Możliwy jest już zapis na warsztat „Terapia schematów w uzależnieniach„, prowadzony przez dr med. Bastiana Willenborga.

4 października. Nowy artykuł – tłumaczenie monumentalnego rodziału autorstwa Kelly’ego Wilsona „Pojawienie się badań nad terapią opartą na procesach: Powrót do korzeni„.

Wrzesień 2019

28-29 września 2019. Kelly Wilson, współtwórca ACT, w Warszawie! Warsztat Terapia akceptacji i zaangażowania ACT : Korzystanie z wartości i troski o siebie, aby nieść pomoc przy długoterminowych problemach zdrowotnych.

22 września 2019. Start szóstej edycji Wstępu do ACT online. Sześć spotkań po cztery godziny, prowadzi Bartosz Kleszcz.

16 września. Nowa organizacja strony głównej oraz dwa nowe wydarzenia. Trzynastego października prof. Joseph Ciarrochi – współautor tej książki – poprowadzi dwugodzinny warsztat poświęcony dbaniu o swoje ciało i psychikę. Dwudziestego czwartego października startuje cykl 6 spotkań poświęconych książce samopomocowej ACT „Pożegnaj wagę”.

Sierpień 2019

21 sierpnia. Nowy podział artykułów – na oryginalne, tłumaczenia oraz – do czasu przyjazdu Russa Harrisa w marcu 2020 na warsztat nt. ACT i traumy  – na teksty jego autorstwa.

7 sierpnia. Wykład Bartosza Kleszcza „Stosunek do cierpienia ludzkiego a psychopatologia z punktu widzenia terapii akceptacji i zaangażowania (ACT)” z konferencji „Kontrowersje w psychiatrii”.

Lipiec 2019

19 lipca. Warsztat Russa Harrisa „ACT w pracy z traumą: Praca z ciałem, umysłem i emocjami” został przeniesiony na 28-29 marca 2020. Zapraszamy wszystkich, którzy nie mogli przybyć w oryginalnym terminie.

Czerwiec 2019

25-30 czerwca 2019. Światowa konferencja ACBS w Dublinie. W ramach wydarzeń prowadzonych przez  Polaków będziemy mieli okazję zobaczyć:

 • Bartosz Kleszcz, Creating commitment to the therapeutic relationship with RFT (warsztat)
 • Hubert Czupała, Contextual Behavioral Supervision Group – Elasticize your Therapy, Sharpen Your skills and Engage in a Caring Professional Community (warsztat)
 • Krystyna Pomorska (i in.),  Strengthening the foundations: Advances in basic RFT research (sympozjum naukowe)
 • Lidia Budziszewska, Stanisław Malicki, How to do ACT in multilingual and multicultural context (warsztat)
 • Joanna Dudek (i in.), ACT for Health SIG  (spotkanie grupy)
 • Hubert Czupała, Polish Chapter (spotkanie grupy)

28 czerwca. Artykuł Russa Harrisa na temat pracy ze wspomnieniami w ACT.

14 czerwca. Nowy artykuł – Russ Harris opisuje, jak w ramach coachingu lub terapii ACT pracować z klientem, który jest przesadnie skupiony na celach.

3 czerwca. Russ Harris uczy w nowym artykule, jak spojrzeć emocjom pod maskę.

Maj 2019

25 maja 2019. Warsztat online prowadzony przez Benjamina Schoendorfa „6 kroków do elastyczności psychologicznej z matrycą ACT„.

22 maja. Następny artykuł Russa Harrisa, który będzie w listopadzie gościł w Polsce. Zapraszamy do lektury na temat 10 rad jak prowadzić proces defuzji w traumie.

14 maja. Startują zapisy na Wstęp do ACT online – sześcioczęściowy kurs wprowadzający do terapii akceptacji i zaangażowania. Prowadzi Bartosz Kleszcz.

13 maja. Artykuł Russa Harrisa „Czy klienci MUSZĄ rozmawiać na temat swojej traumy?

11-12 maja 2019. Warsztat Bazujące na dowodach naukowych wytyczne dla wyższej produktywności i jakości życia w pracy: Praktyczne ujęcie na podstawie badań ACT oraz interwencji w organizacjach. Odbędzie się w Warszawie, prowadzi prof. Frank Bond. Dowiedz się więcej oraz link do wydarzenia na FB.

11 maja. Russ Harris w Polsce! 9-10 listopada w Warszawie poprowadzi warsztat ACT w pracy z traumą: Praca z ciałem, umysłem i emocjami.

10 maja. Obejrzyj wideo Benjamina Schoendorfa zachęcające do udziału w nadchodzącym warsztacie online.

4 maja. Możliwy jest zapis na warsztat online Benjamina Schoendorfa 6 kroków do elastyczności psychologicznej z matrycą ACT.

Kwiecień 2019

26-27 kwietnia 2019. Konferencja Kontrowersje w psychiatrii 2019 – XI Krajowa Konferencja Szkoleniowa w Krakowie. Link do programu konferencji. Pierwszego dnia Bartosz Kleszcz

 • wygłosi wykład Stosunek do cierpienia ludzkiego a psychopatologia z punktu widzenia terapii akceptacji i zaangażowania ACT
 • poprowadzi warsztat Akceptująca i empatyczna relacja z pacjentem wedle ACT

20 kwietnia. Nowy artykuł – Darrah Westrup opisuje, jak w ramach terapii grupowej radzić sobie z nieproporcjonalnie rozmowym klientem.

1 kwietnia. Nowy termin – warsztat prof. Franka Bonda Bazujące na dowodach naukowych wytyczne dla wyższej produktywności i jakości życia w pracy: Praktyczne ujęcie na podstawie badań ACT oraz interwencji w organizacjach w Warszawie odbędzie się 11-12 maja 2019

Marzec 2019

26 marca. Do listy polskich publikacji dołączył artykuł dr Lidii Baran z Uniwersytetu Śląskiego – Baran, L. (2019). Terapia akceptacji i zaangażowania (ACT) w zaburzeniach lękowych. Psychiatria po Dyplomie, 1, 40-43.

20 marca. Nowy artykuł – Steven Hayes na temat niezbędnych kroków analizy funkcjonalnej.

14 marca. Dostępne są już wszystkie 3 części wywiadu z prof. Frankiem Bondem.

13 marca 2019. Wykład otwarty Renaty Molesztak w Warszawie „Uważni i zaangażowani – trening ACT w praktyce coachingowej„.

Luty 2019

23 lutego 2019. Warsztat FAP Psychoterapia oparta na analizie funkcjonalnej: Wzmacnianie pozytywnych działań, CFT i terapeutyczna miłość prowadzony przez dr Matthew Menayas-Skintę. Dowiedz się więcej.

18 lutego. Udostępniliśmy pierwszą z trzech części wywiadu z prof. Frankiem Bondem. Wywiad dostępny jest na stronie warsztatu.

15 lutego. Trzeci z serii artykułów Jacqueline A-Tjak – Bycie odpowiedzialnym czy wzięcie odpowiedzialności?

14 lutego 2019. Darmowy dla członków ACBS webinar Stevena Hayesa ACT and the Coming Era of Process-Based Therapy.

10 lutego 2019. Startuje piąta edycja Wstępu do ACT online – sześciospotkaniowego kursu ACT prowadzonego przez Bartosza Kleszcza. Tym razem w kurs będzie w niedziele.

Styczeń 2019

31 stycznia. Do listy polskich publikacji związanych z ACT dodaliśmy artykuł Hyla M. (2017). Dlaczego opieramy się własnym marzeniom? Rozwój osobisty w perspektywie modelu elastyczności psychologicznej. Chowanna, 2(49), 373-388.

27 stycznia 2019. Warsztat online Terapia akceptacji i zaangażowania ACT w żałobie, prowadzony przez dr Raya Owena.

23 stycznia. Możliwa jest już rejestracja na dwa warsztaty stacjonarne i jeden online.

20 stycznia. Artykuł Bartosza Kleszcza Jak rozumieć i pracować z problematyczną relacją z sobą samym wedle terapii akceptacji i zaangażowania?

14 stycznia 2019. Spotkanie online grupy czytającej ACT. Link do eventu.

13 stycznia 2019. Konferencja mindfulness w Gdańsku. Link do eventu.

10 stycznia. Artykuł Jacqueline A-Tjak Cierpienie na zaburzenie czy prowadzenie wymagającego życia?

10 stycznia 2019. Wykład otwarty „Terapia dialektyczno-behawioralna borderline” Anity Kręgielewskiej w Warszawie. Link do wydarzenia.

Grudzień 2018

31 grudnia. Można zapisywać się już na czterogodzinny warsztat online Terapia akceptacji i zaangażowania ACT w żałobie, prowadzony przez dr Raya Owena, który odbędzie się 27 stycznia od 09:00 do 13:00.

22 grudnia. Można zapisywać się już na wstęp do ACT online. Sześciospotkaniowy weekendowy kurs prowadzi Bartosz Kleszcz, start 10 lutego.

15-16 grudnia 2018. Bezpłatne spotkanie treningowe dla osób, które wykupiły dostęp do wideo z warsztatu Matthew Skinty „Psychoterapia oparta na analizie funkcjonalnej: Wprowadzenie do pięciu zasad FAP„.

12 grudnia. Artykuł Jacqueline A-Tjak Przeszłość nie istnieje, ale ma znaczenie.

10 grudnia. Można zapisywać się na warsztat online Psychoterapia oparta na analizie funkcjonalnej: Wzmacnianie pozytywnych działań, CFT i terapeutyczna miłość, który odbędzie się 23 lutego. Dowiedz się więcej.

Listopad 2018

30 listopada – 2 grudnia 2018. Trzydniowy warsztat Wprowadzenie do terapii akceptacji i zaangażowania w Łucku na Ukrainie. Prowadzi Bartosz Kleszcz. Prowadzony po polsku i tłumaczony na język ukraiński. Link do wydarzenia na FB.

26 listopada. Spotkanie czytelnicze ACT online.

26 listopada. Tłumaczenie artykułu Raya Owena na temat tego, jak zastosować procesy elastyczności psychologicznej do procesu żałoby.

19 listopada. Dostępne jest nagranie z warsztatu online dr Matthew Menayasa-Skinty „Psychoterapia oparta na analizie funkcjonalnej: Wprowadzenie do pięciu zasad FAP„.

12 listopada. Spotkanie czytelnicze ACT online.

10-11 listopada, Gdańsk. Trening DBT dla liderów programu family connections. Link do opisu oraz link do wydarzenia na FB.

9 listopada. Druga część wywiadu z dr Matthew Skintą, gdzie rozmawiamy o kompetencjach kulturowych podczas pracy z osobami LGBT.

4 listopada. W Teczce ACT udostępniamy 4 formularze do pracy z klientem wzięte z książki „Zrozumieć ACT” oraz kwestionariusz AAQ-II do pomiaru elastyczności psychologicznej wraz z danymi walidacyjnymi.

Październik 2018

30 października. Kontynuujemy temat FAP oraz pracy nad wykrywaniem i wzmacnianiem intymnych zachowań w ramach relacji terapeutycznej – zapraszamy do artykułu Uczenie się nawiązywania więzi: ACT + FAP dla klientów z problemami z bliskością.

25 października. Dostępne są już materiały z warsztatu online Elastyczna ekspozycja przy OCD i pokrewnych problemach prowadzonego przez Patricię Zuritę Onę.

21 października. Nowa pozycja na stronie – od teraz możesz ściągnąć prezentacje i handouty z dotychczasowych wydarzeń z zagranicznymi trenerami. Zajrzyj tutaj.

21 października 2018. Spotkanie śląsko-zagłębiowskiej grupy ACT/DBT w Gliwicach. Więcej informacji w grupie na Facebooku.

20-21 października 2018. Warsztat online Elastyczna ekspozycja przy OCD i pokrewnych problemach prowadzony przez Patricię Zuritę Onę. Dowiedz się więcej.

20 października 2018. Bezpłatny warsztat ACT Bartosza Kleszcza Lepsze życie z łuszczycą w ramach VI konferencji Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Chorych na Łuszczycę „Psoriasis” w Katowicach. Dowiedz się więcej.

18 października. Możliwy jest już zapis na warsztat w Warszawie Bazujące na dowodach naukowych wytyczne dla wyższej produktywności i jakości życia w pracy: Praktyczne ujęcie na podstawie badań ACT oraz interwencji w organizacjach. Prowadzi prof. Frank Bond. Dowiedz się więcej oraz link do wydarzenia na FB.

14 października. Możliwy jest już zapis na warsztat online Psychoterapia oparta na analizie funkcjonalnej: Wprowadzenie do pięciu zasad FAP prowadzony przez Matthew Menayasa-Skintę. Link do opisu oraz link do wydarzenia na FB.

12-14 października 2018. Kongres Niemieckojęzycznego Towarzystwa Kontekstualnych Nauk Behawioralnych (DGKV) w Bambergu. Członkowie ACBS Polska mają 50% zniżki.

6-7 października 2018. Warsztat Wpółczujący i elastyczny terapeuta – tworzenie kontekstu dla wartościowej zmiany prowadzony przez Rikke Kjelgard w Warszawie. Dowiedz się więcej.

2 października. Artykuł Benjamina Schoendorffa Zachowania istotne klinicznie i pięć zasad psychoterapii opartej na analizie funkcjonalnej.

Wrzesień 2018

27 września. Od dziś możliwe jest wykupienie dostępu do nagrania z webinaru Timothy Gordona, a w przyszłości będą dostępne także inne nagrania z eventów, które organizowaliśmy.

21 września. Raport z badań Christiny Chwyl na temat elastyczności i współczucia wobec siebie w kwestii postrzegania własnego ciała.

13 września. Możliwy jest już zapis na warsztat online Elastyczna ekspozycja przy OCD i pokrewnych problemach prowadzony przez Patricię Zuritę Onę. Dowiedz się więcej.

11 września. Wywiad z Rikke Kjelgaard, dostępny na stronie październikowego szkolenia lub bezpośrednio na YouTube.

8 września 2018. Warsztat online Wzmacnianie relacji interpersonalnych. Integracja terapii akceptacji i zaangażowania (ACT) oraz schematów prowadzony przez Avigail Lev. Dowiedz się więcej.

5 września. Artykuł Niklasa Törneke na temat wykrywania i wykorzystywania spontanicznych terapeutycznych metafor na sesji.

1 września. Nowa organizacja menu – teraz lepiej ułożone informacje w zakładce „ACT i 3. fala”. Od dziś możesz także poznać stowarzyszenia promujące 3. falę terapii behawioralnej.

Sierpień 2018

LIPIEC 2018

26 lipca. Do zbioru nagrań z TED i TEDx dołączył wykład „Why it’s hard being human” Johna Forsytha, naukowca ACT i autora wielu książek do pracy z zaburzeniami lękowymi.

25 lipca. Pojawiła się oferta warsztatu online Avigail Lev Wzmacnianie relacji interpersonalnych. Integracja terapii akceptacji i zaangażowania (ACT) oraz schematów. Zapraszamy do udziału.

24-29 lipca 2018. Światowa Konferencja ACBS w Montrealu. Polskę reprezentuje Joanna Dudek, która będzie uczestniczyć w sympozjum Optimizing Well-being among Individuals with Appearance Concerns.

24 lipca. Jak kształcić u klienta inną perspektywę? Tłumaczenie artykułu Matthieu Villatte’s autorstwa Pawła Dybernego.

17 lipca. Nowy artykuł na temat tego, jak wspierać podczas terapii klienta LGBT.

11 lipca. Tłumaczenie artykułu „Czym różni się RO DBT od DBT?” prezentujące podstawowe założenia obu tych terapii.

9 lipca. Dodaliśmy animację „The limbic brain and its role in trauma” do zbioru nagrań udostępnionych przez Russa Harrisa.

3 lipca. Recenzja książki „Relacje na huśtawce. Jak uwolnić się od negatywnych wzorców zachowań?” napisana przez Pawła Dybernego.

CZERWIEC 2018

25 czerwca. Wideo z napisami „Ewolucja ludzkiego umysłu.

18 czerwca. Nowy artykuł „Teraz i wtedy: Używanie ram czasowych przy elastycznej, współczującej zmianie perspektywy.”

16 czerwca 2018. Webinar Timothy’ego Gordona Konceptualizacja przypadku i planowanie interwencji w terapii akceptacji i zaangażowania (ACT). Dowiedz się więcej.

16 czerwca 2018. Wykład Sabiny Sadeckiej i Kamila Wieteski „Pomimo lęku”, a nie „bez lęku” – o terapii akceptacji i zaangażowania dla wszystkich, którym zdarza się bać na SWPS w Poznaniu.

8 czerwca. Publikacja naukowa „Właściwości psychometryczne polskiej wersji Kwestionariusza Akceptacji i Działania (AAQ-II)” została wydana w Studiach Psychologicznych.

4 czerwca. Poradnik dla każdego, kto chce tworzyć w swej okolicy społeczność ACT.

3 czerwca 2018. Spotkanie śląsko-zagłębiowskiej grupy ACT dla terapeutów i innych praktyków, Sosnowiec, 17:00. Link do facebookowej grupy.

MAJ 2018

30 maja 2018. Warsztat Bartosza Kleszcza Using relational frame theory to enhance therapeutic relationship na III Poznańskiej Konferencji ACT.

21 maja. Raport Bartosza Kleszcza z metaanalizy na temat skuteczności ACT przy uzależnieniach.

19 maja 2018. Spotkanie śląsko-zagłębiowskiej grupy ACT dla terapeutów i innych praktyków, Sosnowiec, 17:00. Link do facebookowej grupy.

14 maja. Zapraszamy do lektury nowego artykułu Jasona Luomy Wstyd w kontekście: Rozpatrywanie znaczenia kultury w podejściu do wstydu.

7 maja. Udostępniliśmy listę kluczowych kompetencji ACT, które określają, co to znaczy prowadzić terapię i trening ACT.

2 maja. Do 3 maja obowiązuje zniżkowa opłata za III Poznańską Konferencję ACT i CBS, -50% za rejestrację.

1 maja. Dostępna jest już oferta webinaru Timothy’ego Gordona Konceptualizacja przypadku i planowanie interwencji w terapii akceptacji i zaangażowania (ACT). Dowiedz się więcej.

KWIECIEŃ 2018

30 kwietnia. Dodaliśmy nową pozycję w menu – „ACT w Polsce”. Aktualnie są tam dwie strony – pierwsza zawierająca polskie publikacje, artykuły w czasopismach, prace magisterskie i doktorskie Polaków związane z ACT, RFT i trzecią falą, oraz druga, zawierające wydane wydane po polsku książki o ACT, samopomocowe oraz dla profesjonalistów.

24 kwietnia. Dodaliśmy do polskojęzycznych wykładów wystąpienie Lisy Feldman Barrett na temat aktywnej postawy wobec własnych emocji.

22 kwietnia. Drugie spotkanie śląsko-zagłębiowskiej grupy ACT dla terapeutów i innych praktyków, Sosnowiec, 17:00-19:00. Link do facebookowej grupy.

21 kwietnia. Spotkanie śląsko-zagłębiowskiej grupy ACT dla terapeutów i innych praktyków, Sosnowiec, 17:00-19:00. Link do facebookowej grupy.

20 kwietnia. Zamieściliśmy e-book Russa Harrisa „Pomaganie klientom w defuzji wobec własnych przeszkód w terapii”.

18 kwietnia 2018. Wykład Bartosza Kleszcza Wykorzystanie terapii akceptacji i zaangażowania ACT w rzucaniu palenia na Festiwalu Psychoterapii na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach, 12:30-13:30.  Więcej informacji na facebookowym wydarzeniu Festiwalu.

16 kwietnia. Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne objęło warsztat Rikke Kjelgaard „Współczujący i elastyczny terapeuta – tworzenie kontekstu do wartościowej zmiany” patronatem medialnym. Na uczestników wydarzenia czekają nagrody ksiażkowe. Bardzo dziękujemy za okazane wsparcie.

13 kwietnia. Na stronie Association for Contextual Science pojawił się program światowej konferencji w Montrealu. Polskę reprezentuje Joanna Dudek, która będzie uczestniczyć w sympozjum Optimizing Well-being among Individuals with Appearance Concerns.

8 kwietnia. Dostępny jest pełen program na III Poznańskiej Konferencji ACT, która odbędzie się 28-30 maja. Link do programu.

6 kwietnia. GWP wydało książkę samopomocową ACT Kelly’ego Wilsona i Troya DuFrene W sieci natrętnych myśli. Jak uwolnić się od bezustannej walki z lękiem i niepokojem  (Oryginalny tytuł Things Might Go Terribly, Horribly Wrong: A Guide to Life Liberated from Anxiety.) Zobacz na stronie GWP.

3 kwietnia. Ukazała się publikacja Joanny Dudek, Wojciecha Białaszka, Pawła Ostaszewskiego i Tilly Smidt Depression and appearance-related distress in functioning with lipedema. Link do abstraktu.