IV Konferencja Online Trzeciej Fali Terapii Behawioralnych

Strona konferencji jest w przygotowaniu. W miarę zbliżania się do terminu konferencji będzie aktualizowana.

Uczę się ACT zaprasza serdecznie do udziału. IV Konferencja Online Trzeciej Fali Terapii Behawioralnych odbędzie się 11. i 18. września 2021. Udział w konferencji jest darmowy, a wszystkie wykłady będą nagrane i udostępnione na YouTube. Dotychczasowa playlista z kilkudziesięcioma wykładami dostępna jest tutaj.

Organizowana jest zgodnie z wartościami dzielenia się wiedzą i popularyzacji behawioralnego, naukowego podejścia do zdrowia psychicznego. Oferujemy różnorodną wiedzę związaną z popularnymi nurtami trzeciej fali i szerokim zakresem tematycznym. Kierowana jest do specjalistów zajmujących się zdrowiem psychicznym na co dzień – psychologów, psychoterapeutów, psychiatrów, coachów oraz studentów tych dziedzin, a także osób zainteresowanych współczesną psychoterapią behawioralną.

Zasady udziału

W imię prostoty oraz z powodu braku szacunku dla biurokracji nie prowadzimy wcześniejszego rejestrowania się na bierny udział. Kilka dni przed konferencją udostępniony na stronie będzie link do aplikacji Zoom (działa na wielu popularnych platformach), przez który w dniu konferencji będzie można się zalogować bezpośrednio na wykłady. W dniu konferencji administrator będzie wpuszczał osoby ok. 15-20 minut przed rozpoczęciem. Limit połączeń w jednym momencie to 100. Aktualnie nie jesteśmy w stanie przewidzieć, jakim zainteresowaniem będzie się cieszyć nasze wydarzenie, ale w przypadku niedostania się wszystkie wykłady będą nagrywane i udostępnione w najbliższym czasie na YT.

 

Link do udziału w konferencji: będzie dostępny w przyszłości.

11 kwietnia 2021

rozkład jazdy wkrótce

18 kwietnia 2021

rozkład jazdy wkrótce

Nagrania wykładów

Prelegenci

Lista uczestników oraz szczegóły wystąpień będą systematycznie uzupełniane

Bartosz Kleszcz

Miałem szczęście należeć do grupy osób wprowadzających ACT do Polski. Aktualnie pracuję jako psychoterapeuta online, prowadzę badania naukowe związane z ACT, superwizuję w paradygmacie behawioralnym, szkolę i organizuję szkolenia związane z trzecią falą psychoterapii behawioralnej, organizuję konferencje online poświęcone terapiom z tego nurtu. Prowadzę serwis Uczę się ACT, na którym właśnie się znajdujesz, który zawiera liczne materiały pomocne specjalistom zdrowia psychicznego stawiać pewne kroki w pracy z cierpieniem psychicznym.

Pełniejsze bio na stronie. 🙂

Duchowość jak widzi ją behawiorysta

Jesteśmy w Polsce przyzwyczajani do tego, że duchowość jest tożsama z religijnością, autorytarnymi strukturami gospodarczo-politycznymi oraz sztywnymi zasadami próbującymi kanalizować tak życie społeczne, jak i wewnętrzne. Opresyjność z tym związana jest jednak odwrotnością doświadczenia duchowego, wiązanego w różnorodnych tradycjach duchowych z osobistym przeżyciem wyżyn miłości, wolności oraz świadomości.

Rozróżnienie to uciekało przez dekady behawiorystom, poróżnionym przez kontrowersyjny naukowo status doświadczeń duchowych oraz ich zlanie z religijnością jako tradycją społeczną  i zbiorem przesądów. W 1984 Steven Hayes opublikował Making sense of spirituality – behawioralną analizę duchowości, w której rozprawia się z wyrzuceniem tej sfery człowieczeństwa poza obszar naukowości oraz tworzy monistyczne, spójne z behawiorystycznym myśleniem podwaliny pod kluczowe zagadnienia poruszane przez ACT. W istocie, publikacja ta stanowi symboliczny początek terapii akceptacji i zaangażowania.

Podczas wykładu chciałbym zapoznać słuchaczy z oryginalnym tokiem myślenia Stevena Hayesa. Poznamy duchowość jako specyficznie ludzkie zachowanie istotne dla psychoterapii, dostępne do stymulowania w ramach rozwoju człowieka oraz w gabinecie terapeutycznym, możliwe do badania w eksperymentalny sposób.

Sebastian Korfel

bio

tytuł wystąpienia

abstrakt

Elżbieta Fidler

bio

tytuł wystąpienia

abstrakt

Przemysław Mućko

bio

tytuł wystąpienia

abstrakt

dr Tomasz Hanć

bio

tytuł wystąpienia

abstrakt

dr Anna Pyszkowska

bio

tytuł wystąpienia

abstrakt

Zuzanna Farny

bio

tytuł wystąpienia

abstrakt

Paulina Danielak

bio

tytuł wystąpienia

abstrakt

Magdalena Augustyniak

bio

tytuł wystąpienia

abstrakt

Joanna Gawrońska

bio

tytuł wystąpienia

abstrakt

Elwira Wawrzyniak

bio

tytuł wystąpienia

abstrakt

Patronat nad konferencją