Pożegnaj wagę. Jak wykorzystać techniki ACT w odchudzaniu i utrzymaniu wymarzonej sylwetki

Warszrat dla każdego poświęcony wprowadzeniu w wykorzystwanie metod akceptacji i zaangażowaniu w dbaniu o własne ciało. Prowadzi je prof. Joseph Ciarrochi, współautor książki „Pożegnaj wagę. Jak wykorzystać techniki ACT w odchudzaniu i utrzymaniu wymarzonej sylwetki.”

Odbędzie się online 13 października 2019 (niedziela). Trwa 2 godziny, od 9 do do 11.

Warsztat będzie tłumaczony z języka angielskiego na polski. Uczestnik otrzymuje certyfikat udziału.

Warsztat już się odbył. Zapraszamy do wykupienia miesięcznego dostępu do nagrania z niego. Dostęp poświadczony jest certyfikatem udziału.

Joseph Ciarrochi

O szkoleniu online

Warsztat „Pożegnaj wagę” opiera się na rewolucyjnym podejściu psychologicznym do dobrostanu psychicznego i spełnienia – terapii akceptacji i zaangażowania, znanej jako ACT.

Warsztat jest wysoce doświadczalny i będzie prowadzony jako seria ćwiczeń. Celem jego jest ujawnienie problemów związanych z wieloma programami zmiany wagi i rozwianie wielu popularnych mitów, takich jak to, że aby schudnąć trzeba myśleć pozytywnie lub liczyć każdą kalorię.

Warsztat „Pożegnaj wagę” skierowany jest dla każdego, kto w swoim życiu prowadził walkę ze swoją wagą. Nauczysz się podczas niego:

  • jak pielęgnować zdrową troskę o siebie,
  • jak swobodnie przyjmować impulsy i chęci do jedzenia,
  • jak określać, co jest dla ciebie najważniejsze w życiu,
  • jak radzić sobie z częstymi przeszkodami psychologicznymi do zdrowego jedzenia,
  • jak motywować się w obliczu powtarzających się wyzwań,
  • jak jeść uważnie i intuicyjnie, ze świadomością skierowaną na obecny moment.

 

Dla kogo

Webinar skierowany jest do:

  • Dla każdego zmagającego się ze swoją wagą, zwłaszcza dla osób, które próbowały już różnych sposobów na to, aby schudnąć.
  • Dla praktyków – psychoterapeutów, psychologów, dietetyków, trenerów osobistych – pracujących z takimi osobami, chcących pomagać swoim klientom robić pozytywne kroki w życiu, zachowując do tego zdrowy stosunek do własnego ciała.
  • Dla studentów chcących lepiej poznać ACT.

O Josephie

Joseph Ciarrochi jest profesorem w Instytucie Psychologii Pozytywnej i Edukacji na Australijskim Uniwersytecie Katolickim. Opublikował ponad 140 prac naukowych oraz wiele książek, wliczając w to bestseller Get out of your mind and into your life teens (wydane przez GWP jako W pułapce myśli – dla nastolatków. Jak skutecznie poradzić sobie z depresją, stresem i lękiem) oraz cieszącą się dużą popularnością Mindfulness, Acceptance, and Positive Psychology: the Seven Foundations of Well-Being. Jego jedna z ostatnich książek – Weight Escape (wydane przez GWP jako Pożegnaj wagę. Jak wykorzystać techniki ACT w odchudzaniu i utrzymaniu wymarzonej sylwetki) – zastosowuje terapię akceptacji i zaangażowania do promocji pozytywnych zachowań zdrowotnych oraz utraty wagi.

Badania Josepha skupiają się na określaniu, jak pomagać osobom elastycznie rozwijać mocne strony (zwrane także elastycznością psychologiczną). Te mocne strony wiążą się z umiejętnością korzystania z umiejętności psychologicznych w taki sposób, aby wspierać rozwój osobisty, stymulować witalność i inspirować do działań zgodnych z wartościami. Umiejętności w literaturze naukowej otrzymały wiele różnych nazw, wliczając w to uważność, świadomość emocjonalna, klarowność wartości, troska o siebie, nastawienie na rozwój, kreatywność, siła woli, rezyliencja, upór i wytrwałość. W związku z jego karierą naukową otrzymał ponad cztery miliony dolarów w formie grantów badawczych. Jego praca była przedmiotem dyskusji w telewizji, czasopismach, gazetach i radiu.

Joseph jest także byłym prezydentem Association for Contextual Behavioral Science, stowarzyszenia promującego ACT na świat, a także współzałożycielem czasopisma naukowego Journal for Contextual Behavioral Sciences.

Organizacja

Czas.  13 października od 9 do 11. Warsztat będzie zatem trwać ok. 2h.

Medium. Spotkanie będzie prowadzone przez aplikację zoom.us. Limit osób to 100. Uczestnicy będą musieli zainstalować sobie aplikację i otrzymają mail z z danymi do zalogowania się na webinar. W piątek przed szkoleniem zorganizowane zostanie spotkanie online, które pozwoli przetestować zoom i zobaczyć, czy wszystko działa.

Opłata. Do 4 października opłata wynosi 100 zł (w parze po 90 zł). Po 4 października 120 zł (w parze po 110 zł).

Możliwość wystawienia faktury. Proszę zaznaczyć to w mailu od razu podczas rejestracji i wysłać dane. Przelew proszę wykonać z tytułem WAGA 2019 [IMIĘ I NAZWISKO UCZESTNIKA]:

Bartosz Kleszcz Psychoterapia i Szkolenia
Inteligo 50 10205558 1111168586100067
Aleja Zwycięstwa 31/8
41-200 Sosnowiec

Nagrywanie. Zapisując się na warsztat wyrażasz zgodę na nagrywanie webinaru i dalsze wykorzystanie go w formie wideo na żądanie. Nagrywane będą wyłącznie części wspólne i mówione na głos, bez ewentualnych ćwiczeń w osobnych pokojach. Nie będzie w nagraniu widać treści pisanych w czacie (Zoom nie nagrywa czatu) oraz nazw uczestników.

Zapis. Proszę napisać zgłoszenia na mail bkleszcz.act@gmail.com.

Patronat

Wydarzenie jest współorganizowane z Gdańskim Wydawnictwem Psychologicznym, które wydaje książkę samopomocową ACT Pożegnaj wagę. Jak wykorzystać techniki ACT w odchudzaniu i utrzymaniu wymarzonej sylwetki