ACT w pracy z traumą: Praca z ciałem, umysłem i emocjami

Szkolenie z terapii akceptacji i zaangażowania (ACT; acceptance and commitment therapy) prowadzone przez dr Russa Harrisa, jednego z najbardziej doświadczonych terapeutów i trenerów ACT, trenera ACT recenzowanego przez ACBS (peer-reviewed ACT  trainer), na temat pracy z traumą, ze szczególnym naciskiem na pracę z ciałem.

Odbędzie się 28-29 marca 2020 w Warszawie (weekend), każdego dnia od 9 do 18.

Warsztat będzie tłumaczony z języka angielskiego na polski, wyświetlane slajdy będą po polsku. Uczestnik otrzymuje certyfikat udziału wraz z ilością godzin (18h).

Jakkolwiek warsztat nakierowany jest na pracę z traumą, umiejętności zdobyte na nim są uniwersalne i pomocne w pracy z każdym problemem psychicznym. Stąd jeśli prowadzisz psychoterapię, coaching, pomoc psychologiczną lub praktykę psychiatryczną – zapraszamy!

ACT a ciało

Jeśli chcesz pomóc swoim klientom znaleźć poczucie bezpieczeństwa i stabilności w kontakcie z własnym ciałem, oduczyć się starych, zakorzenionych somatycznie reakcji na traumę, przezwyciężyć nadmierne lub obniżone pobudzenie, przejść z nienawiści do siebie do troski o siebie, pracować uważnie z pamięcią ciała, uwolnić się od dysocjacji i nauczyć się tworzyć bogate i przepełnione sensem życie… ten dwudniowy kurs ekspercki jest dla ciebie.

To zaawansowane szkolenie ACT ma intensywny, praktyczny charakter, z głównym naciskiem postawionym na pracę z ciałem i układem limbicznym. Ze smutkiem trzeba przyznać, że wielu terapeutów nie zdaje sobie sprawy, że ACT jest potężna terapią także na poziomie ciała, idealną dla elastycznej i kreatywnej pracy somatycznej (gdzie, oczywiście, tak duża część traumy jest „wszczepiona”). Szkolenie to pokaże ci, jak używać ACT w głębszy, holistyczny, interaktywny sposób, aby pracować elastycznie z ciałem, umysłem i emocjami.

Russ Harris na australijskim brzegu, spoglądający w kierunku Polski

Oto, czego się nauczysz

 • Neurobiologii traumy, wliczając w to teorię poliwagalną oraz teorię przywiązania
 • Jak efektywnie pracować z układem limbicznym
 • Jak sprowadzić odrętwiałe ciało z powrotem do życia
 • Dlaczego i w jaki sposób „mówiona terapia” oraz „wsparcie psychologiczne” mogą utrzymywać klientów w utknięciu w traumie
 • Jak korzystać z ruchu i uważności, aby pomóc ciału klienta oduczyć się starych adaptacyjnych reakcji na traumę
 • Jak pracować z reakcją zastygania (freeze response)
 • Jak pomagać klientom znaleźć poczucie bezpieczeństwa i stabilności w ich ciałach
 • Prosta psychoedukacja nastawiona na pomoc klientom w zrozumieniu własnych traumatycznych objawów

Nauczysz się także

 • Jak odwrócić poczucie beznadziejności i wspierać optymizm od samego startu
 • Jak szybko zakorzenić klienta w tu i teraz
 • Jak wspierać rozwój po traumie z wykorzystaniem wartości
 • Epigenetyczne aspekty traumy oraz to, jak zredukować ich wpływ
 • Jak rozpoznać i przeciwdziałać rozregulowaniu emocjonalnemu
 • Potężne nowe narzędzia, techniki i metafory do pracy z traumą
 • Kiedy i gdzie warto zrezygnować z „medytacji uważności”
 • Jak korzystać z procesów uważności elastycznie i bezpiecznie (bez medytacji)

A jeśli to jeszcze nie starczy - poznasz także

 • Ćwiczenia wyobrażeniowe nt. wewnętrznego dziecka
 • Próby koszmarów
 • Pracę z pamięcią ciała
 • Defuzję od nienawiści wobec siebie, samokrytycyzmu i obwiniania się
 • Uważność i defuzję jako antidotum wobec zamartwiania się, ruminacji i katastrofizacji
 • Jak przezwyciężać częste przeszkody wobec zmian
 • Pracę z współwystępującymi zaburzeniami
 • Zmianę paradygmatów: od „okna tolerancji” do „sfery elastyczności”
 • Czynienie „pracy domowej” czymś prostym, pożądanym i z dużą szansą na sukces
 • I wiele, wiele więcej!

Otrzymasz

 • Artykuły, protokoły i dane badawcze na temat wykorzystania ACT z traumą
 • Dostęp do ośmiotygodniowego newsletterowego kursu online po warsztacie, aby uczyć się dalej
 • Szczegółowe handouty z szerokim zakresem użytecznych interwencji ACT
 • Transkrypcje różnorodnych doświadczalnych ćwiczeń
 • Różnorodne materiały ćwiczeniowe dla klienta
 • Nagrania MP3 z kluczowymi ćwiczeniami mindfulness

Notka

Russ Harris produkuje kosmiczne ilości materiałów, które będziemy powoli tłumaczyć i udostępniać na Uczę się ACT w najbliższych miesiącach. Nie będziemy w stanie przetłumaczyć protokołu, ale postaramy się wybrać najważniejsze handouty z udostępnionych treści, aby wzbogacić waszą praktykę i wiedzę o ACT oraz ułatwić waszym klientom wyjście z zaburzeń po traumie. Materiały te będą udostępnione za darmo na stronie w ramach praktyki opartej na wartościach.

Oprócz tego wszyscy otrzymają pełen wymieniony obok pakiet materiałów po angielsku. Polecamy zwłaszcza dodatkowy ośmiotygodniowy kurs online, który Russ udostępnia uczestnikom warsztatu za darmo!

Kilka dzieł Russa udostępniliśmy już w zeszłym roku – oto 2 ebooki Russa oraz artykuł na temat wyjścia z impasu z terapii.

Lekarz, psychoterapeuta, life coach

Russ Harris jest międzynarodowej sławy trenerem ACT oraz autorem licznych, przetłumaczonych na wiele języków książek. Po polsku zostały wydane „Zrozumieć ACT” („ACT made simple„) oraz „Pułapka szczęścia” („Happiness trap”).  Russ ukończył najpierw studia medyczne, jednak jako lekarz stawał się coraz bardziej zainteresowany psychicznymi aspektami zdrowia i jakości życia, a stopniowo coraz bardziej rozczarowywał się samym wypisywaniem recept. Ostatecznie to zainteresowanie poprowadziło do totalnej zmiany ścieżki zawodowej. Aktualnie pracuje w dwóch różnych, ale komplementarnych rolach – jako psychoterapeuta oraz coach.

Począwszy od 2005 Russ poprowadził już ponad 600 dwudniowych warsztatów dla ponad 30 000 specjalistów z dziedziny zdrowia, wliczając w to terapeutów, coachów, doradców, lekarzy i psychologów. Jest autorem trzech podręczników ACT, czterech książek samopomocowych ACT, a także współautorem dwóch następnych. Jego „Pułapka szczęścia” jest aktualnie najszerzej przetłumaczoną książką ACT na świecie, sprzedaną w ponad 600 000 egzemplarzach i ponad 30 językach.

Russ ma unikalny model treningu, który nazywa „ACT po prostu”, jako że obejmuje dużą ilość materiału w małym przedziale czasu. Z dumą określa każdy warsztat jako „sfera wolna od żargonu” – i bazuje swój trening na trzech źródłowych wartościach: prostocie, jasności oraz zabawie. Jego wysoko cenione warsztaty są krótkie, skuteczne, korzystne w stosunku do poniesionych kosztów i przekładają się na lepszą jakość życia. Uczestnicy regularnie zgłaszają nie tylko zdecydowaną poprawę w ramach terapii i/lub coachingu, ale także w ramach własnego życia – a informacje zwrotne często odnoszą się do jego umiejętności przedstawienia złożonych idei w bardzo prosty sposób.

 

Russ Harris uśmiechnięty z powodu wizyty w naszym kraju

Organizacja

Czas. 28-29 marca 2020 w Warszawie (weekend), od 9 do 18.

Miejsce. Warszawa. Szczegółowy adres zostanie podany bliżej terminu.

Opłata. Cena uzależniona jest od kolejności zapisów. Aktualnie obowiązuje ostatnia stawka:

 • Pierwsze 20 osób – 1000 zł
 • Drugie 20 osób – 1100 zł
 • Pozostałe osoby – 1200 zł (aktualna cena)

Zniżki. Dla osób zapisujących się parami oferujemy zniżkę „Razem raźniej” 50 zł od osoby. Dla osób, które zapisały się także na warsztat Kelly’ego Wilsona we wrześniu oferujemy nastepne 50 zł taniej.

Raty. Jeśli pełna wpłata to w tej chwili za dużo, to proponujemy 500 zł bezzwrotnej pierwszej wpłaty i umówienie się na termin wpłaty najdalej do końca stycznia.

UWAGA. PRZECZYTAJ, JEŚLI CHCESZ FAKTURĘ. Z dniem 01.01.2020 obowiązują nowe, bardziej restrykcyjne przepisy wystawiania faktur. Osoby, które chcą mieć wystawioną fakturę muszą ALBO w przelewie zaznaczyć, że za ww. wymienioną usługę chcą faktury, ALBO/I od razu w mailu zgłoszeniowym zaznaczyć, że za przelew oczekują faktury i podać dane firmy. Faktury wystawiane są wyłącznie z datą zaksięgowania przelewu. Przelewy bez tej informacji zgodnie z prawem nie będą mogły być ofakturowane i nie otrzymasz za nie faktury. Prosimy dla wzajemnej satysfakcji z usługi o trzymanie się tych zasad. Pierwszy przelew (500 zł) obowiązują takie same zasady – nie jest to zaliczka, a normalna wpłata. Dziękujemy.

Rezygnacja. W związku z kosztami organizacyjnymi nie oferujemy zwrotów w formie pieniężnej. Chętnie podamy strony na FB, gdzie można w razie potrzeby szukać swego zastępcy. Proszę o poinformowanie nas o zmianie uczestnictwa, byśmy mogli wypisać certyfikat na właściwą osobę. Oferujemy także zamiennie równowartość zapisu w dostępie do nagranych webinarów.

Jak się zapisać? Proszę napisać na bkleszcz.act@gmail.com z pytaniem o wysokość zapisu i po odpowiedzi zrobić przelew z tytułem RUSS 2020 [Twoje imię i nazwisko]. Po zaksięgowaniu odezwiemy się z informacjami. W razie potrzebowania faktury proszę dosłać dane w tym samym miesiącu, w którym dokonasz wpłaty.

Proszę wysłać przelew na:

Bartosz Kleszcz Psychoterapia i Szkolenia
Inteligo 50 10205558 1111168586100067
Aleja Zwycięstwa 31/8
41-200 Sosnowiec

Kontakt, pytania i informacja o zapisie

Rejestracja i pytania przez kontakt mailowy na bkleszcz.act@gmail.com

Proszę zaznaczyć, odnośnie jakiego wydarzenia jest wiadomość.

Zapraszamy także, by w razie pytań dzwonić bezpośrednio do Bartosza Kleszcza +48 570 295 870

Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne

Dziękujemy GWP za objęcie wydarzenia patronatem marketingowym oraz dostarczenie prezentów dla uczestników – podczas warsztatu zostaną rozlosowane egzemplarze książek Russa Harrisa wydane przez GWP.

Dotychczas wydano „Zrozumieć ACT. Terapia akceptacji i zaangażowania w praktyce„. Na jesieni zostanie przez GWP wydana książka samopomocowa, której współautorem jest Russ Harris – „The Weight Escape”.