Terapia akceptacji i zaangażowania ACT w żałobie

Szkolenie z terapii akceptacji i zaangażowania (ACT; acceptance and commitment therapy) prowadzone przez dr Raya Owena, trenera ACT zweryfikowanego przez ACBS (peer-reviewed ACT trainer), uczący, jak korzystać z umiejętności związanych z elastycznością psychologiczną w kontekście żałoby i straty.

Odbędzie się online 27 stycznia (niedziela). Trwa 4 godziny od 9 do 13. Konieczny mikrofon, aby móc uczestniczyć w ćwiczeniach.

Warsztat będzie tłumaczony z języka angielskiego na polski, wyświetlane slajdy będą po polsku. Uczestnik otrzymuje certyfikat udziału.

Warsztat już się odbył. Zapraszamy do wykupienia miesięcznego dostępu do nagrania z niego. Dostęp poświadczony jest certyfikatem udziału..

Dla kogo

  • Dla psychoterapeutów, psychologów, psychiatrów, pracowników społecznych i innych specjalistów zdrowia psychicznego, chcących pracować wedle zasad ACT z problemami żałoby i straty
  • Dla studentów chcących lepiej poznać ACT, którzy znają juz podstawy tego nurtu
  • Dla przedstawicieli wszystkich nurtów terapeutycznych chcących wykorzystywać zasady behawioralne, aby pomagać klientom w procesie żałoby i straty
  • Dla osób zaznajomionych już z ACT, którzy chcą wykorzystać tę wiedzę w pracy z własnym doświadczeniem straty

O szkoleniu online

Żałoba to psychiczna reakcja na stratę – zwłaszcza kogoś, kogo kochamy. To prawie uniwersalne ludzkie doświadczenie, które może być zarazem jednym z najbardziej emocjonalnie bolesnych rzeczy, jakie przyjdzie nam doświadczyć.

Większość osób w żałobie potrzebuje naszego współczucia i może praktycznej pomocy. Niektóre osoby jednak, z racji aktualnych wydarzeń lub własnej historii życia, mogą potrzebować więcej – umiejętnego wsparcia psychicznego i być może terapii psychologicznej.

ACT – model terapii uznający trudne myśli i emocje jako nieunikniony aspekt życia i miłości – jest szczególnie dobrze dostosowany do tego typu pracy.

Szkolenie to pomoże uczestnikom wykorzystać ich aktualną wiedzę na temat terapii akceptacji i zaangażowania i zobaczyć, jak odnosi się ona do doświadczania żałoby oraz do popularnych jej modeli. Uczestnicy nauczą się konkretnych metafor i technik, które będzie można wykorzystać w szerokim zakresie sytuacji związanych ze stratą.

Szkolenie to jest nakierowane na praktyków, którzy są już zaznajomieni z modelem ACT i którzy chcą nauczyć się, jak stosować terapię akceptacji i zaangażowania w problemach związanych z żałobą i stratą u osób dorosłych.

Cele szkoleniowe

Szkolenie będzie składać się z elementów dydaktycznych, doświadczalnych oraz związanych z nabywaniem umiejętności klinicznych. Kluczowe obszary:

  • Żałoba – definicje i przeżycia (fenomenologia)
  • Standardowe modele żałoby (np. Kubler-Ross, Worden, Stroebe i Schut) oraz to, jak odnoszą się do kontekstualnych nauk behawioralnych (contextual behavioral science)
  • Stosowanie ACT w żałobie w trzech kluczowych kontekstach: (1) praca z „antycypacyjną żałobą” przed śmiercią, (2) wsparcie dla osób z typowymi bezpośrednimi reakcjami żałobnymi (i uczeni innych, jak to robić), oraz (3) interwencje terapeutyczne dla problematycznych reakcji żałobnych (np. przedłużona żałoba)

Uwaga. Mimo że szkolenie to ma na celu raczej naukę niż terapię własną, uczestnicy zostaną poproszeni o namysł nad własnymi i cudzymi przeżyciami związanymi z żałobą. To może sprawić, że nawiążesz kontakt z trudnymi myślami i silnymi emocjami. Zachowaj proszę świadomość tego podczas wyboru, czy brać udział, biorąc pod uwagę równowagę między zaangażowanym działaniem i troską o siebie, zwłaszcza jeśli ostatnio doświadczyłeś lub doświadczyłaś istotnej straty.

O Rayu

Dr Ray Owen jest psychologiem klinicznym i psychologiem zdrowia z ponad dwudziestopięcioletnim doświadczeniem w pracy w opiece paliatywnej, z żałobą oraz w innych kontekstach związanych ze zdrowiem fizycznym w ramach brytyjskiej służby zdrowia.

Oprócz bezpośredniej pracy klinicznej, ma szerokie doświadczenia w pracy szkoleniowej oraz superwizji kadry psychologicznej i lekarskiej w kwestii pomocy psychologicznej. Jest trenerem ACT uznanym przez ACBS (ACT peer-reviewed trainer) oraz cenionym wykładowcą zarówno w Wielkiej Brytanii, jak i międzynarodowo.

Gościł dwukrotnie w Polsce na konferencjach w Katowicach i Gdańsku.

Dr Ray Owen jest autorem dwóch książek samopomocowych wydanych przez Routledge – „Facing the storm” (2011) oraz „Living with the Enemy” (2014), które były kandydatami do nagrody British Medical Association’s Popular Medicine Book of the Year Award.

Organizacja

Czas.  27 stycznia 2019 od 9 do 13. Warsztat będzie zatem trwać ok. 4h.

Medium. Spotkanie będzie prowadzone przez aplikację zoom.us. Limit osób to 100. Uczestnicy będą musieli zainstalować sobie aplikację i otrzymają mail z z danymi do zalogowania się na webinar. Konieczny mikrofon, aby móc uczestniczyć w ćwiczeniach

Opłata. Do 19 stycznia opłata wynosi 175 zł. Po 19 stycznia cena wzrasta do 190 zł.

Możliwość wystawienia faktury. Proszę zaznaczyć to w mailu od razu podczas rejestracji i wysłać dane. Przelew proszę wykonać z tytułem RAY 2019 [IMIĘ I NAZWISKO UCZESTNIKA]:

Bartosz Kleszcz Psychoterapia i Szkolenia
Inteligo 50 10205558 1111168586100067
Aleja Zwycięstwa 31/8
41-200 Sosnowiec

Nagrywanie. Zapisując się na warsztat wyrażasz zgodę na nagrywanie webinaru i dalsze wykorzystanie go w formie wideo na żądanie. Nagrywane będą wyłącznie części wspólne, bez ewentualnych ćwiczeń w osobnych pokojach. Nie będzie w nagraniu widać treści pisanych w czacie oraz imion i nazwisk uczestników.

Kontakt, pytania i informacja o zapisie

Rejestracja i pytania przez kontakt mailowy przez formularz poniżej. Mail obsługiwany jest przez sekretarkę. Proszę zaznaczyć, odnośnie jakiego wydarzenia jest wiadomość.

Zapraszamy także, by w razie pytań dzwonić bezpośrednio do Bartosza Kleszcza +48 570 295 870

4 + 11 =