Psychoterapia oparta na analizie funkcjonalnej:
Wprowadzenie do pięciu zasad FAP

Szkolenie już się odbyło. Możesz skorzystać z tej wiedzy wykupując dostęp do nagrania wideo z warsztatu.

Szkolenie z psychoterapii opartej na analizie funkcjonalnej (FAP; Functional Analytic Psychotherapy) prowadzone przez Matthew Menayasa-Skintę, certyfikowanego psychologa klinicznego, certyfikowanego trenera FAP i trenera ACT zweryfikowanego przez ACBS (peer-reviewed ACT trainer) wprowadzający do podstawowych zasad behawioralnych pozwalających terapeucie tworzyć relację terapeutyczną bardziej nasyconą pozytywnymi wzmocnieniami .

Odbędzie się online 17 i 18 listopada (sobota i niedziela). Trwa 2×4 godziny od 18 do 22. Warsztat będzie przetłumaczony z języka angielskiego na polski, wyświetlane slajdy będą po polsku. Uczestnik otrzymuje certyfikat udziału.

To pierwsze z czterech szkoleń modułowych o FAP. W każdym można wziąć udział oddzielnie, jednak razem się wzajemnie dopełniają.

Warsztat już się odbył. Zapraszamy do wykupienia miesięcznego dostępu do nagrania z niego. Dostęp poświadczony jest certyfikatem udziału.

O szkoleniu online

To szkolenie dostarczy ogólnego wprowadzenia do psychoterapii opartej na analizie funkcjonalnej (Functional Analytic Psychotherapy, FAP), kontekstualnej terapii behawioralnej skupionej na tworzeniu intensywnych i leczących relacji terapeutycznych. Zasady FAP wynikają z analiziy funkcjonalnej interakcji terapeutycznych oraz z badań nad ludzką bliskością i wrażliwością. Praca FAP ma pozwolić na zaistnienie intencjonalnej, skupionej na celu zmiany w interpersonalnym funkcjonowaniu klienta.

Szkolenia składa się z dwóch centralnych składników. Pierwszy jest czysto intelektualny – uczestnicy poznają terminologię i 5 zasad terapeuty, używanych celem konceptualizacji pracy klienta. Przykłady oraz studia przypadków pogłębią rozumienie uczestników na temat tego, jak mogą wyglądać interwencje FAP. Drugi jest już doświadczalny. Przestrzeń terapeutyczna wypełni się w biegu szkolenia zasadami FAP i będzie źródłem do praktyki tego, jak FAP może wyglądać w praktyce. Nacisk na naturalnie wzmacniające zachowania po stronie terapeuty, które mogą odzwierciedlać naturalne reakcje dla ważnych osób z kręgu społecznego w życiu klienta, podwyższa potencjał do integracji FAP z innymi terapiami.

FAP korzysta z pewnej ilości zachowań, które będą wywoływać u klienta emocje i albo mogą podwyższyć prawdopodobieństwo nawykowych, dystansujących się zachowań, albo sprzyjać nowym, skutkującym większym interpersonalnym ciepłem i bliskością. To istotne, aby mieć podczas szkolenia słuchawki oraz mikrofon, aby skorzystać z ćwiczeń w grupach, gdzie będziemy praktykować wrażliwość w rozmowach 1 na 1. Te ćwiczenia pomogą ci lepiej rozpoznawać własne zachowania i ich wpływ na klienta, a także testować nowe strategie po tym, jak już wrócisz do gabinetu. Uczestnicy opuszczą zatem warsztat z praktycznymi narzędziami, które natychmiastowo pogłębią relację terapeutyczną i wzmocnią przymierze z klientami.

Przeczytaj artykuł, dzięki któremu możesz zapoznać się z 5 zasadami FAP.

Cele szkoleniowe

  • Uczestnicy będą w stanie korzystać z podstawowych zasad behawioralnych, aby tworzyć intensywne relacje terapeutyczne
  • Uczestnicy nauczą się najczęstszych typów zachowań będących źródłem interwencji terapeutycznych
  • Uczestnicy będą ćwiczyć umiejętności pozwalające nabyć głębsze zrozumienie FAP w praktyce

Dla kogo

  • Dla psychoterapeutów, psychologów, psychiatrów uznających wartość relacji z klientem
  • Dla studentów chcących lepiej poznać FAP i przygotować się do pracy z wykorzystaniem tego nurtu.
  • Dla przedstawicieli wszystkich nurtów terapeutycznych chcących wykorzystywać zasady behawioralne, aby wzmacniać przymierze terapeutyczne i umiejętnie kierować nim tak, aby służyło klientowi

Dwie części wywiadu z dr Skintą. Pierwsza na temat rozwoju behawioryzmu, druga na temat pracy z mniejszościami seksualnymi.

O Matthew

Matthew Skinta, PhD, ABPP, jest certyfikowanym psychologiem klinicznym pracującym w San Francisco. Otrzymał swój tytuł doktorski na Kent State University w Kent, Ohio, w ramach którego skupiał się na psychologii zdrowia. Następnie skończył szkołę podyplomową w dziedzinie medycyny behawioralnej HIV na Harbor-UCLA Medical Center w Torrance, Calif. Kontynuował swoją pracę z dziedziny HIV poprzez kierowania i zarządzanie programem badawczym w latach 2008-2013 w ramach Alliance Health Project na Uniwersytecie Kalifornii w San Francisco. Aktualnie pracuje jako superwizor, trener i psychoterapeuta.

Dr Skinta publikował dotąd w dziedzinie wstydu, stygmatyzacji, HIV oraz kompetencji kulturowych podczas pracy z mniejszościami seksualnymi. Jego głównym obszarem zainteresowania są wzajemnie splatające się role wstydu i troski o siebie w życiu osób doświadczonych przez HIV oraz AIDS, jak i waga projektowania takich sposobów trenowania psychologów, aby byli w stanie otwarcie rozmawiać o seksie i seksualności. Wraz z Aisling Curtin jest redaktorem “Mindfulness and Acceptance for Gender and Sexual Minorities. A Clinician’s Guide to Fostering Compassion, Connection, and Equality Using Contextual Strategies.”

Dr Skinta jest od 2001 członkiem APA, dywizji 38 (psychologia zdrowia) oraz 44 (psychologiczne badania problemów LGBT). W ramach APA prowadzi treningi związane z edukacją psychologiczną na temat AIDS i HIV, aktualnie pracuje także jako mentor APA dla studentów LGBT.

Pełne kilkunastostronicowe CV po angielsku.

Matthew Menayas-Skinta

Organizacja

Czas. 17 i 18 listopada od 18 do 22. Warsztat będzie zatem trwać ok. 4h.

Medium. Spotkanie będzie prowadzone przez aplikację zoom.us. Limit osób to 100. Uczestnicy będą musieli zainstalować sobie aplikację i otrzymają mail z z danymi do zalogowania się na webinar.

Opłata. Do 9 listopada opłata wynosi 350 zł. Po 9 listopada cena wzrasta do 370 zł.

Możliwość wystawienia faktury. Proszę zaznaczyć to w mailu od razu podczas rejestracji i wysłać dane. Przelew proszę wykonać z tytułem MMS 2018 [IMIĘ I NAZWISKO UCZESTNIKA]:

Bartosz Kleszcz Psychoterapia i Szkolenia
Inteligo 50 10205558 1111168586100067
Aleja Zwycięstwa 31/8
41-200 Sosnowiec

Mikrofon. Ze względu na doświadczeniowy charakter potrzebne będą mikrofony, by móc trenować z innymi w mniejszych grupach.

Nagrywanie. Zapisując się na warsztat wyrażasz zgodę na nagrywanie webinaru i dalsze wykorzystanie go w formie wideo na żądanie. Nagrywane będą wyłącznie części wspólne, bez ćwiczeń w osobnych pokojach.

Patronat medialny

Dziękujemy Gdańskiemu Wydawnictwu Psychologicznemu za patronat medialny.

Kontakt, pytania i informacja o zapisie

Rejestracja i pytania przez kontakt mailowy przez formularz poniżej (mail obsługiwany jest przez sekretarkę). Proszę zaznaczyć, odnośnie jakiego wydarzenia jest wiadomość.

Zapraszamy także, by w razie pytań dzwonić bezpośrednio do Bartosza Kleszcza +48 570 295 870

3 + 13 =