Psychoterapia oparta na analizie funkcjonalnej: Wzmacnianie pozytywnych działań, CFT i terapeutyczna miłość

Szkolenie z psychoterapii opartej na analizie funkcjonalnej (FAP; Functional Analytic Psychotherapy) prowadzone przez dr Matthew Menayasa-Skintę, certyfikowanego psychologa klinicznego, certyfikowanego trenera FAP i trenera ACT zweryfikowanego przez ACBS (peer-reviewed ACT trainer) wprowadzający do podstawowych zasad behawioralnych pozwalających terapeucie tworzyć relację terapeutyczną bardziej nasyconą pozytywnymi wzmocnieniami .

Odbędzie się online 23 lutego (sobota). Trwa 4 godziny od 18 do 22. Warsztat będzie tłumaczony z języka angielskiego na polski, wyświetlane slajdy będą po polsku. Uczestnik otrzymuje certyfikat udziału.

To drugie z czterech szkoleń modułowych o FAP. W każdym można wziąć udział oddzielnie, jednak razem się wzajemnie dopełniają.

Warsztat już się odbył. Zapraszamy do wykupienia miesięcznego dostępu do nagrania z niego. Dostęp poświadczony jest certyfikatem udziału.

O szkoleniu online

W ramach tego szkolenia zapoznamy się z terapią skupioną na współczuciu (CFT, Compassion Focused Therapy), pogłębimy dyskusję na temat Zasady 3 FAP (wzmacniaj CRB2 – zachowania świadczące o postępach klienta) oraz przyjrzymy się debatom na temat zalet i wad terminu „miłość terapeutyczna”, zarówno w ramach pracy z klientem, jak i w ramach prowadzenia szkoleń. Szczególny nacisk zostanie położony na wzajemne elementy FAP i CFT: wykorzystanie relacji terapeutycznej jako przestrzeni dla klientów, by ci mogli doświadczyć ciepła i troski płynącej od terapeuty.

Jako że szkolenie będzie zawierać ćwiczenia w parach, do pełnego udziału konieczne są słuchawki i mikrofon. Będziesz mieć okazję dyskutować na temat różnych form behawioralnej oceny przeszkód klienta wobec przyjmowania ciepła oraz wykrywania oznak tego, kiedy takie reakcje mogą bywać awersyjne na danym etapie terapii. Nacisk zostanie położony na eksplorację własnego, autentycznego stylu naturalnego wzmacniania w ramach przestrzeni, gdzie uczestnik może otrzymać szczerą informację zwrotną na temat emocjonalnego wpływu jego zachowania na nas.

Celem szkolenia będzie

  • naświetlić sposoby, na jakie można odsuwać się od oklepanych, nawykowych sposobów reagowania, które w żaden sposób mogą nie poruszyć klienta,
  • oceniając na bieżąco, czy taki sposób i jaki stopień okazanego ciepła jest adekwatny z daną osobą przed nami.

Istotnym elementem tego będzie praktyka bezpośredniego pytania o informację zwrotną na ten temat od klienta.

Cele szkoleniowe

  • Uczestnicy będą w stanie wyrażać ciepło w autentyczny, bardziej bliski sercu sposób
  • Uczestnicy nauczą się na temat konceptualnych podobieństw między FAP i CFT
  • Uczestnicy będą w trakcie warsztatu ćwiczyć umiejętności pozwalające głębiej zrozumieć FAPową ideę „miłości terapeutycznej”

Dla kogo

  • Dla psychoterapeutów, psychologów, psychiatrów uznających wartość relacji z klientem
  • Dla studentów chcących lepiej poznać FAP i przygotować się do pracy z wykorzystaniem tego nurtu.
  • Dla przedstawicieli wszystkich nurtów terapeutycznych chcących wykorzystywać zasady behawioralne, aby wzmacniać przymierze terapeutyczne i umiejętnie kierować nim tak, aby służyło klientowi

Dwie części wywiadu z dr Skintą. Pierwsza na temat rozwoju behawioryzmu, druga na temat pracy z mniejszościami seksualnymi.

O Matthew

Matthew Skinta, PhD, ABPP, jest certyfikowanym psychologiem klinicznym pracującym w San Francisco. Otrzymał swój tytuł doktorski na Kent State University w Kent, Ohio, w ramach którego skupiał się na psychologii zdrowia. Następnie skończył szkołę podyplomową w dziedzinie medycyny behawioralnej HIV na Harbor-UCLA Medical Center w Torrance, Calif. Kontynuował swoją pracę z dziedziny HIV poprzez kierowania i zarządzanie programem badawczym w latach 2008-2013 w ramach Alliance Health Project na Uniwersytecie Kalifornii w San Francisco. Aktualnie pracuje jako superwizor, trener i psychoterapeuta.

Dr Skinta publikował dotąd w dziedzinie wstydu, stygmatyzacji, HIV oraz kompetencji kulturowych podczas pracy z mniejszościami seksualnymi. Jego głównym obszarem zainteresowania są wzajemnie splatające się role wstydu i troski o siebie w życiu osób doświadczonych przez HIV oraz AIDS, jak i waga projektowania takich sposobów trenowania psychologów, aby byli w stanie otwarcie rozmawiać o seksie i seksualności. Wraz z Aisling Curtin jest redaktorem “Mindfulness and Acceptance for Gender and Sexual Minorities. A Clinician’s Guide to Fostering Compassion, Connection, and Equality Using Contextual Strategies.”

Dr Skinta jest od 2001 członkiem APA, dywizji 38 (psychologia zdrowia) oraz 44 (psychologiczne badania problemów LGBT). W ramach APA prowadzi treningi związane z edukacją psychologiczną na temat AIDS i HIV, aktualnie pracuje także jako mentor APA dla studentów LGBT.

Pełne kilkunastostronicowe CV po angielsku.

Organizacja

Czas.  23 lutego od 18 do 22. Warsztat będzie zatem trwać ok. 4h.

Medium. Spotkanie będzie prowadzone przez aplikację zoom.us. Limit osób to 100. Uczestnicy będą musieli zainstalować sobie aplikację i otrzymają mail z z danymi do zalogowania się na webinar.

Opłata. Do 9 lutego opłata wynosi 175 zł. Po 9 lutego cena wzrasta do 190 zł.

Możliwość wystawienia faktury. Proszę zaznaczyć to w mailu od razu podczas rejestracji i wysłać dane. Przelew proszę wykonać z tytułem MMS 2019 [IMIĘ I NAZWISKO UCZESTNIKA]:

Bartosz Kleszcz Psychoterapia i Szkolenia
Inteligo 50 10205558 1111168586100067
Aleja Zwycięstwa 31/8
41-200 Sosnowiec

Mikrofon. Ze względu na doświadczeniowy charakter potrzebne będą mikrofony, by móc trenować z innymi w mniejszych grupach.

Nagrywanie. Zapisując się na warsztat wyrażasz zgodę na nagrywanie webinaru i dalsze wykorzystanie go w formie wideo na żądanie. Nagrywane będą wyłącznie części wspólne, bez ćwiczeń w osobnych pokojach. Nie będzie w nagraniu widać treści pisanych w czacie oraz imion i nazwisk uczestników.

Patronat medialny

Dziękujemy Gdańskiemu Wydawnictwu Psychologicznemu za patronat medialny.

Kontakt, pytania i informacja o zapisie

Rejestracja i pytania przez kontakt mailowy przez formularz poniżej. Mail obsługiwany jest przez sekretarkę. Proszę zaznaczyć, odnośnie jakiego wydarzenia jest wiadomość.

Zapraszamy także, by w razie pytań dzwonić bezpośrednio do Bartosza Kleszcza +48 570 295 870

11 + 10 =