Konceptualizacja przypadku i planowanie interwencji w terapii akceptacji i zaangażowania (ACT)

Warsztat już się odbył. Zapraszamy do wykupienia miesięcznego dostępu do nagrania z niego. Dostęp poświadczony jest certyfikatem udziału.

Webinar ACT prowadzony przez Timothy’ego Gordona, pracownika opieki społecznej i trenera ACT zweryfikowanego przez ACBS (peer-reviewed ACT trainer) na temat kroków kierujących samym początkiem pracy z klientem.

Odbędzie się online 16 czerwca o 19:00. Warsztat będzie przetłumaczony z języka angielskiego na polski, wyświetlane slajdy będą po polsku. Uczestnik otrzymuje certyfikat udziału.

Dołącz do wydarzenia na Facebooku, aby nie ominęły Cię aktualizacje związane z warsztatem.

O webinarze

Webinar przewidziany jest zarówno dla osób wstępnie zainteresowanych ACT, jak i dla tych, którzy są już doświadczonymi praktykami. Model elastyczności psychologicznej zostanie zaprezentowany na podstawie określonych behawioralnych markerów, pozwalających terapeucie lub badaczowi śledzić ich zmiany w pracy z populacjami klinicznymi oraz dostosowywać wedle nich swoją interwencję.

Porozmawiamy także o tym, jak odnieść się do braku elastyczności psychicznej, skupiając się na konkretnych procesach ACT. Przyjrzymy się temu, w jaki sposób podnosić poziom elastyczności psychologicznej zarówno przez odpowiednie zachowania terapeuty w trakcie sesji, jak i plan pracy własnej pomiędzy sesjami.

Konceptualizacja problemów klienta będzie koncentrować się wokół złożonych problemów klienta o imieniu Bill. Bill cierpi z powodu niezadowolenia z wizerunku własnego ciała oraz zachowań impulsywnych – napadowego objadania się, nadużywania substancji psychoaktywnych czy rozwiązłości seksualnej. Na koniec przejdziemy do działań wokół planowania terapii, zastanawiając się nad praktycznym wdrożeniem określonych interwencji ACT.

Cele webinaru

Pod koniec tego webinaru będziesz potrafić:

  • Zidentyfikować markery zdrowia (elastyczność psychologiczna) i patologii (brak elastyczności psychologicznej) w modelu ACT.
  • W sposób płynny zajmować się brakiem elastyczności psychologicznej, korzystając z interwencji osadzonych w chwili obecnej, które podnoszą poziom elastyczności.
  • Przeprowadzić funkcjonalną analizę zachowania i dokonać funkcjonalnego opisu jego poprawy.

Dla kogo

  • Dla psychoterapeutów, psychologów, psychiatrów pracujących z wymagającymi klientami.
  • Dla studentów chcących lepiej poznać ACT i przygotować się do pracy z wykorzystaniem tego nurtu.
  • Dla przedstawicieli wszystkich nurtów terapeutycznych. ACT, mający korzenie w podejściu behawioralnym, jest łatwo integrowalnym nurtem zarówno do pracy z klientem, jak i z samym lub samą sobą.

O Timie

Timothy Gordon, MSW, jest pracownikiem opieki społecznej i trenerem ACT zweryfikowanym przez ACBS (ACT peer-reviewed trainer). Specjalizuje się w leczeniu zaburzeń związanych z przywiązaniem i traumą. Tim jest także nauczycielem jogi, który włącza ruch i jogę do swojej pracy. Wykorzystuje badania o ACT i jego praktyczny wymiar w dziedzinie przewlekłego bólu oraz współpracując z parlamentem Kanady, oddziałami intensywnej opieki noworodków.

Książka Timothy’ego Gordona i Jessiki Borushok zatytułowana „The ACT Approach” zdobyła ostatnio prestiżową nagrodę Benjamina Franklina w kategorii książek psychologicznych.

Tim prowadzi swój profesjonalny profil The Zen Social Worker na Facebooku, na którym możecie bliżej zapoznać się z jego pracą.

Patronat medialny

Z radością informujemy, że ACBS Polska objęło to wydarzenie patronatem medialnym. Bardzo dziękujemy za wsparcie.

Organizacja

Czas. 16 czerwca o 19:00. Webinar będzie trwać ok. 1,5-2h.

Medium. Spotkanie będzie prowadzone przez aplikację zoom.us. Limit osób to 100. Uczestnicy będą musieli zainstalować sobie aplikację i otrzymają mail z z danymi do zalogowania się na webinar.

Zgłoszenie się na warsztat oznacza zgodę na wysłanie Timothy’emu swojego maila, aby ten mógł rozesłać linki uczestnikom. Można z tego w każdym momencie zrezygnować, natomiast uniemożliwi to udział w webinarze.

Opłata. Do 8 czerwca opłata wynosi 60 zł. Po 8 czerwca cena wzrasta do 70 zł.

Możliwość wystawienia faktury – proszę zaznaczyć to w mailu. Przelew proszę wykonać z tytułem TIMOTHY 2018 [IMIĘ I NAZWISKO UCZESTNIKA]:

Bartosz Kleszcz Psychoterapia i Szkolenia
Inteligo 50 10205558 1111168586100067
Aleja Zwycięstwa 31/8
41-200 Sosnowiec

Kontakt, pytania i informacja o zapisie

Proszę o kontakt mailowy przez formularz poniżej (mail obsługiwany jest przez sekretarkę). Proszę zaznaczyć, odnośnie jakiego wydarzenia jest wiadomość.

Zapraszamy także, by w razie pytań dzwonić bezpośrednio do Bartosza Kleszcza +48 570 295 870

14 + 8 =