Terapia przetwarzania poznawczego dla osób z PTSD (Patricia A. Resick, Ph.D., ABPP)

Szkolenie online ze światowej klasy ekspert prof. Patricią Resick na temat wykorzystania terapii przetwarzania poznawczego (CPT) w pracy z osobami z zespołem stresu pourazowego (PTSD).

Odbędzie się 15-16 oraz 22-23 października 2022 w godzinach (niedługo zostaną podane). Warsztat będzie trwał 16 godzin zegarowych. Będą to cztery spotkania po cztery godziny.

Szkolenie jest tłumaczone konsekutywnie przez dwoje tłumaczy z angielskiego na język polski. Wyświetlane slajdy są po polsku. Udostępnione materiały do pracy i prezentacja są po polsku. Dostęp do nagrania po szkoleniu przyznawany jest na dwa miesiące. Pełne informacje rejestracyjne na dole strony.

Dołącz do wydarzenia na FB.

Dla kogo

 • Dla psychoterapeutów, psychologów, psychiatrów
 • Dla studentów chcących lepiej poznać, jak wykrywać i pracować z PTSD
 • Dla przedstawicieli wszystkich nurtów terapeutycznych
 • Dla osób chcących urozmaicić i wzbogacić swoją pracę terapeutyczną

Opis szkolenia

Celem tego warsztatu jest nauczenie uczestników prowadzenia protokołów terapii przetwarzania poznawczego (CPT) w zaburzeniach stresowych pourazowych (PTSD). PTSD jest bardzo heterogenicznym zaburzeniem o wysokim wskaźniku współzachorowalności. Warsztat rozpoczyna się przeglądem badań dla populacji, które otrzymały CPT, opisem objawów DSM-5, a następnie funkcjonalnym opisem tego, dlaczego niektórzy ludzie nie odzyskują zdrowia po traumie i dlaczego objawy towarzyszące rozwijają się wraz z PTSD. Teorie poznawcze i biologiczne zostaną wprowadzone, aby opisać, dlaczego terapia poznawcza redukuje objawy PTSD. Po tym przeglądzie badań i teorii na temat CPT, uczestnicy nauczą się prowadzić 12-sesyjną terapię, sesja po sesji, wraz z wersją protokołu o zmiennej długości. CPT jest bardzo systematycznym podejściem do leczenia PTSD, w którym uczestnicy uczą się myśleć o swoich traumatycznych wydarzeniach w inny sposób i nabywają umiejętności bardziej zrównoważonego myślenia. Warsztat ten zawiera wiele przykładów terapii w formie nagrań wideo, jak również możliwości ćwiczenia umiejętności i pracy z arkuszami ćwiczeń, które są częścią terapii.

Cele warsztatu

 • Uczestnicy będą w stanie opisać funkcjonalny model PTSD.
 • Uczestnicy pokażą różnicę pomiędzy asymilacją, akomodacją i nadmierną akomodacją.
 • Uczestnicy będą potrafili zidentyfikować punkty utknięcia u klientów z PTSD.
 • Uczestnicy zademonstrują dialog sokratejski w celu podważenia problemów związanych z utknięcie

O prowadzącej

Patricia A. Resick, Ph.D., ABPP jest profesorem psychiatrii i nauk behawioralnych w Duke University Medical Center. Po uzyskaniu tytułu doktora psychologii na University of Georgia, dr Resick pracowała jako asystent i profesor nadzwyczajny na University of South Dakota. Pracowała także w charakterze od prof. nadzwyczajnego do prof. zwyczajnego na University of Missouri- St. Louis, a w 2000 r. uzyskała tytuł profesora honorowego (Curator’s Professor).

W tym okresie rozwinęła również i była dyrektorem Center for Trauma Recovery. W 2003 r. prof. Resick została dyrektorem Women’s Health Sciences Division w National Center for PTSD, VA Boston Healthcare system oraz profesorem psychiatrii na Boston University. W 2013 roku przeniosła się na Uniwersytet Duke’a. Specjalnością prof. Resick jest rozumienie i leczenie skutków wydarzeń traumatycznych, w szczególności zespołu stresu pourazowego (PTSD). W 1988 roku opracowała Cognitive Processing Therapy (CPT) dla PTSD, krótką terapię opartą na dowodach i nadzorowała wiele badań klinicznych. Podręcznik terapii CPT został przetłumaczony na 12 języków i był formalnie rozpowszechniany w VA w USA, Kanadzie i Australii, a obecnie także w Demokratycznej Republice Konga.

CPT jest uważany za terapię pierwszego wyboru w leczeniu PTSD. Badania naukowe prof. Resick są nieprzerwanie finansowane od 40 lat; opublikowała ona ponad 350 artykułów i rozdziałów oraz 10 książek na temat PTSD. Pełniła funkcję przewodniczącej zarówno International Society for Traumatic Stress, jak i Association for Cognitive and Behavioral Therapies. Jest laureatką nagród za badania i mentoring, a także nagród za całokształt twórczości przyznawanych przez Trauma Division (56) Amerykańskiego Towarzystwa Psychologicznego, International Society for Traumatic Stress Studies oraz Association for Cognitive and Cognitive Therapies.

Organizacja

Data. Szkolenie odbędzie się 15-16 oraz 22-23 października 2022 (sobota i niedziela) przez platformę Zoom.

Czas. Szkolenie trwa 16 godzin zegarowych. Nagranie będzie zawierać wszystkie jego elementy oprócz prywatnej pracy w grupach oraz treści czatu między uczestnikami. Dostęp do nagrania przyznawany jest na dwa miesiące.

Opłata. Koszt szkolenia zależy od kolejności zapisu:

 • Pierwsze 20 osób płaci 900 zł.
 • Drugie 20 osób płaci 950 zł.
 • Reszta osób płaci 1000 zł

Aby dowiedzieć się, w której puli cenowej się jest, należy wysłać zapytanie na maila. Zwłaszcza po otwarciu się zapisów pule na dany próg cenowy mogą się szybko zapełnić i informacja na stronie może nie odzwierciedlać stanu faktycznego.

Możliwość wpłaty bezzwrotnej pierwszej raty w wysokości 500 zł. Zapłata reszty kwoty do 5 października 2022.

Dostępne są zniżki (maksymalna zniżka 100 zł):

 • 50 zł taniej, jeśli zapisujesz się razem z kimś (proszę o informację o drugiej osobie) lub 100 zł taniej, jeśli razem z dwiema innymi osobami
 • 50 zł taniej za udział w szkoleniu z prof. Soną Dimidjan Aktywacja zachowania w leczeniu osób z depresją.

Tłumaczenie. Szkolenie jest tłumaczone konsekutywnie przez dwoje tłumaczy z angielskiego na język polski. Wyświetlane slajdy są po polsku. Udostępnione materiały do pracy i prezentacja są po polsku.
Jak się zapisać? Proszę dokonać przelewu o tytule RESICK i napisać o tym na bkleszcz.act@gmail.com. Należy załączyć dane do faktury (jeśli jest potrzebna, informacja poniżej).

Chcesz fakturę? Przeczytaj! Od 1 stycznia 2020 przedsiębiorcy nie mają możliwości wystawienia faktury na podstawie paragonu wydanego wcześniej. Powyższa zmiana jest spowodowana nowelizacją ustawy o podatku od towarów i usług uchwaloną w dniu 4 lipca 2019 r. przez Sejm. W związku z tym proszę o podanie danych firmy w pierwszym wysłanym mailu ws. udostępnienia szkolenia lub wysłanie ich najdalej w dniu przelewu. W przeciwnym razie może się okazać, że nie będzie możliwości wystawienia faktury np. w razie podana danych firmy kilka dni po przelewie. Prosimy dla wzajemnej satysfakcji z usługi o trzymanie się tych zasad.

Oglądanie nagrania. Nagranie będzie udostępnione bezpośrednio na maila.

Proszę wysłać przelew na
Inteligo 50 10205558 1111168586100067
Bartosz Kleszcz Psychoterapia i Szkolenia
Aleja Zwycięstwa 31/8
41-200 Sosnowiec
IBAN: PL50102055581111168586100067
BIC/SWIFT: BPKOPLPW
W razie przelewu z konta zagranicznego proszę doliczyć 11 zł.

Patronat

Dziękujemy Wydawnictwu Uniwersytetu Jagiellońskiego za patronat nad wydarzeniem. WUJ wydało książkę prof. Resick Terapia przetwarzania poznawczego w zespole stresu pourazowego (PTSD).