Konceptualizacja przypadku i planowanie interwencji w terapii akceptacji i zaangażowania (ACT)

Szkolenie udostępnione za darmo.

Szkolenie ACT online prowadzone przez Timothy’ego Gordona, pracownika opieki społecznej i trenera ACT zweryfikowanego przez ACBS (peer-reviewed ACT trainer) na temat kroków kierujących samym początkiem pracy z klientem.

Organizacja. Szkolenie trwa 2 godziny. Dostęp do niego poświadczony jest imiennym certyfikatem z ilością godzin zegarowych. Szkolenie jest tłumaczone konsekutywnie na język polski przez dwóch tłumaczy, prezentacja na nagraniu jest po polsku. Udostępnione materiały do pracy i prezentacja są po polsku. Dostęp do nagrania przyznawany jest na miesiąc. Pełne informacje rejestracyjne na dole strony.

Zobacz inne nagrania szkoleń na Uczę się ACT.

 

O szkoleniu

Szkolenie przewidziane jest zarówno dla osób wstępnie zainteresowanych ACT, jak i dla tych, którzy są już doświadczonymi praktykami. Model elastyczności psychologicznej zostanie zaprezentowany na podstawie określonych behawioralnych markerów, pozwalających terapeucie lub badaczowi śledzić ich zmiany w pracy z populacjami klinicznymi oraz dostosowywać wedle nich swoją interwencję.

Porozmawiamy także o tym, jak odnieść się do braku elastyczności psychicznej, skupiając się na konkretnych procesach ACT. Przyjrzymy się temu, w jaki sposób podnosić poziom elastyczności psychologicznej zarówno przez odpowiednie zachowania terapeuty w trakcie sesji, jak i plan pracy własnej pomiędzy sesjami.

Konceptualizacja problemów klienta będzie koncentrować się wokół złożonych problemów klienta o imieniu Bill. Bill cierpi z powodu niezadowolenia z wizerunku własnego ciała oraz zachowań impulsywnych – napadowego objadania się, nadużywania substancji psychoaktywnych czy rozwiązłości seksualnej. Na koniec przejdziemy do działań wokół planowania terapii, zastanawiając się nad praktycznym wdrożeniem określonych interwencji ACT.

Cele szkolenia online

Pod koniec tego szkolenia będziesz potrafić:

  • Zidentyfikować markery zdrowia (elastyczność psychologiczna) i patologii (brak elastyczności psychologicznej) w modelu ACT.
  • W sposób płynny zajmować się brakiem elastyczności psychologicznej, korzystając z interwencji osadzonych w chwili obecnej, które podnoszą poziom elastyczności.
  • Przeprowadzić funkcjonalną analizę zachowania i dokonać funkcjonalnego opisu jego poprawy.

Dla kogo

  • Dla psychoterapeutów, psychologów, psychiatrów pracujących z wymagającymi klientami.
  • Dla studentów chcących lepiej poznać ACT i przygotować się do pracy z wykorzystaniem tego nurtu.
  • Dla przedstawicieli wszystkich nurtów terapeutycznych. ACT, mający korzenie w podejściu behawioralnym, jest łatwo integrowalnym nurtem zarówno do pracy z klientem, jak i z samym lub samą sobą.

O Timie

Timothy Gordon, MSW, jest pracownikiem opieki społecznej i trenerem ACT zweryfikowanym przez ACBS (ACT peer-reviewed trainer). Specjalizuje się w leczeniu zaburzeń związanych z przywiązaniem i traumą. Tim jest także nauczycielem jogi, który włącza ruch i jogę do swojej pracy. Wykorzystuje badania o ACT i jego praktyczny wymiar w dziedzinie przewlekłego bólu oraz współpracując z parlamentem Kanady, oddziałami intensywnej opieki noworodków.

Książka Timothy’ego Gordona i Jessiki Borushok zatytułowana „The ACT Approach” zdobyła ostatnio prestiżową nagrodę Benjamina Franklina w kategorii książek psychologicznych.

Tim prowadzi swój profesjonalny profil The Zen Social Worker na Facebooku, na którym możecie bliżej zapoznać się z jego pracą.

Organizacja

Czas. Szkolenie trwa 2 godziny. Nagranie zawiera wszystkie jego elementy treści czatu między uczestnikami. Dostęp do nagrania przyznawany jest na miesiąc.

Opłata. Szkolenie udostępnione za darmo. Jeśli chcesz certyfikat udziału (np. do odnowienia certyfikatu psychoterapeuty), wówczas koszt jego wystawienia to 120 zł, zgodny z wcześniejszą ceną dostępu do szkolenia.

Tłumaczenie. Szkolenie jest tłumaczone konsekutywnie przez dwoje tłumaczy z angielskiego na język polski. Wyświetlane slajdy są po polsku. Udostępniona prezentacja są po polsku.

Chcesz fakturę? Przeczytaj! Od 1 stycznia 2020 przedsiębiorcy nie mają możliwości wystawienia faktury na podstawie paragonu wydanego wcześniej. Powyższa zmiana jest spowodowana nowelizacją ustawy o podatku od towarów i usług uchwaloną w dniu 4 lipca 2019 r. przez Sejm. W związku z tym proszę o podanie danych firmy w pierwszym wysłanym mailu ws. udostępnienia szkolenia lub wysłanie ich najdalej w dniu przelewu. W przeciwnym razie może się okazać, że nie będzie możliwości wystawienia faktury np. w razie podana danych firmy kilka dni po przelewie. Prosimy dla wzajemnej satysfakcji z usługi o trzymanie się tych zasad.

Jak się zapisać? Proszę dokonać przelewu 120 zł o tytule TIMOTHY i napisać o tym na bkleszcz.act@gmail.com. Należy załączyć dane do faktury (jeśli jest potrzebna).

Proszę wysłać przelew na

Inteligo 50 10205558 1111168586100067
Bartosz Kleszcz Psychoterapia i Szkolenia
Aleja Zwycięstwa 31/8
41-200 Sosnowiec

IBAN: PL50102055581111168586100067
BIC/SWIFT: BPKOPLPW
W razie przelewu z konta zagranicznego proszę doliczyć 11 zł.

Obejrzyj warsztat!