Integracyjna psychoterapia C-PTSD i zaburzeń dysocjacyjnych

Szkolenie uczące pracować w integracyjny sposób ze złożoną traumą oraz zaburzeniami dysocjacyjnymi oraz tworzyć w ramach takiej pracy zażyłą, bezpieczną relację terapeutyczną.

Prowadzi je dr Kathy Steele, uznana i nagradzana międzynarodowo specjalistka w tej dziedzinie, autorka podręczników, rozdziałów książek na ten temat i licznych badań.

Odbędzie się 23-24 kwietnia 2022 (weekend).

Organizacja. Szkolenie trwa łącznie 10 godzin. Udział poświadczony jest imiennym certyfikatem z ilością godzin zegarowych. Szkolenie jest tłumaczone konsekutywnie na język polski, prezentacja na nagraniu jest po polsku. Udostępnione materiały do pracy i prezentacja są po polsku. Pełne informacje rejestracyjne na dole strony.

Link do wydarzenia na FB.

O szkoleniu online

Ten warsztat będzie koncentrował się na integracyjnym podejściu do leczenia złożonej traumy (complex ptsd) i dysocjacji, począwszy od złożonego PTSD, a na dysocjacyjnym zaburzeniu tożsamości (DID) skończywszy. Szkolenie rozpocznie się od przyjrzenia się podobieństwom i różnicom w sposobach leczenia c-PTSD i DID oraz od przeglądu podstawowych zasad leczenia tych problemów. Następnie skupimy się na sposobach pracy z klientami, którzy mają zaburzenia dysocjacyjne, takie jak DID. Dodatkowo poświęcimy czas kształtowaniu współpracującego, opartego o dobrą relację podejścia, które będzie służyć pomieszczeniu w sobie intensywnych potrzeb zależności i zmniejszeniu natężenia unikania. Omówione zostaną także kwestie pracy z traumatycznymi wspomnieniami u klientów z zaburzeniami dysocjacyjnymi. Pod koniec warsztatu poznamy także różne rodzaje mechanizmów obronnych i sposobów okazywania oporu, które komplikują leczenie.  Przyjrzymy się temu, należy je rozumieć, oraz jak ze współczuciem poprowadzić proces terapeutyczny.

Cele szkoleniowe

Uczestnicy będą potrafili:

 1. Rozróżnić różne formy leczenia dla złożonego PTSD i OSDD/DID
 2. Określić podstawowe zasady pracy z klientami z C-PTSD i OSDD/DID
 3. Rozróżnić podejścia do pracy z klientami, którzy mają złożone traumy i współwystępujące zaburzenia osobowości
 4. Przyjąć współpracująco-relacyjne podejście w swojej pracy
 5. Opisać co najmniej cztery określone formy pracy z traumatycznymi wspomnieniami
 6. Zidentyfikować sposoby przejawiania się oporu u klientów ze złożoną traumą i wdrożyć co najmniej trzy interwencje zmniejszające ów opór

Dla kogo

 • Dla psychoterapeutów, psychologów, psychiatrów chcących poznać, jak diagnozować i wspierać radzenie sobie z następstwami traumy
 • Dla studentów chcących lepiej poznać specyfikę pracy z klientami doświadczonymi przez traumę i problemy dysocjacyjne
 • Dla przedstawicieli wszystkich nurtów terapeutycznych chcących pracować z osobami spełniającymi kryteria różnorodnych zaburzeń związanych z traumą i dysocjacją
 • Dla osób chcących budować lepszą relację terapeutyczną z osobami po licznych traumach

O dr Steele

Kathy Steele, MN, CS od ponad 30 lat prowadzi prywatną praktykę w Atlancie, GA, specjalizując się w terapii złożonej traumy, dysocjacji, trudności z przywiązaniem oraz wyzwaniach związanych ze skomplikowanymi terapiami.

Wykłada na Emory University. Jest członkiem honorowym International Society for the Study of Trauma and Dissociation, pełniła tam także funkcję prezydent. Członkini redakcji Journal of Trauma and Dissociation, a wcześniej DSM-V Task Force on Dissociative Disorders.

Otrzymała wiele nagród za swoją pracę kliniczną i publikacje, wliczając to nagrodę za osiągnięcia życiowe od ISSTD. Opublikowała wiele artykułów naukowych w recenzowanych czasopismach oraz rozdziałów książek, była także współautorką trzech, w tym wydanej po polsku „Zaburzenia dysocjacyjne po traumie (2019)”.

Szczegółowy biogram w języku angielskim.

Organizacja

Data. Szkolenie odbędzie się 23-24 kwietnia 2022.

Medium. Online przez Zoom.

Czas. Szkolenie online trwa 10 godzin.

Tłumaczenie. Szkolenie jest tłumaczone konsekutywnie przez tłumaczy z angielskiego na język polski. Wyświetlane slajdy są po polsku. Udostępnione materiały do pracy i prezentacja są po polsku – zostaną one udostępnione na stronie dla wszystkich w rubryce materiały ze szkoleń.

Dostęp do nagrania. Po szkoleniu uzyskuje się dwumiesięczny dostęp do nagrania.

Zaświadczenie. Uczestnik otrzyma bardzo ładne imienne zaświadczenie w formie pdf po odbyciu szkolenia, zawierające ilość godzin zegarowych. Jeśli chcesz otrzymać anglojęzyczne, proszę o informację przy zapisie.

Kontakt. Rejestracja i pytania przez kontakt mailowy na bkleszcz.act@gmail.com

Zapraszamy także, by w razie pytań dzwonić bezpośrednio do Bartosza Kleszcza +48 570 295 870

 

Opłata, zniżki, faktury

Koszt. Koszt szkolenia zależy od kolejności zapisu:

 • Pierwsze 20 osób płaci 850 zł.
 • Drugie 20 osób płaci 900 zł.
 • Trzecie 20 osób płaci 950 zł

Można wpłacić 500 zł bezzwrotnej pierwszej raty i resztę do 1 marca 2022.

Aktualny koszt staram się uzupełniać na bieżąco, ale zwłaszcza po otwarciu się zapisów pule na dany próg cenowy mogą się szybko zapełnić i informacja na stronie może nie odzwierciedlać stanu faktycznego. Aby dowiedzieć się, w której puli cenowej się jest, należy wysłać zapytanie mailowo. Maile rozpatrywane są chronologicznie. Do zapisania się w danej puli cenowej uprawnia zgłoszenie się maila i szybka wpłata po otrzymaniu odpowiedzi.

Zniżki. Dostępne są zniżki (max. 150 zł zniżki):

Jak się zapisać? Proszę dokonać przelewu o tytule KATHY i napisać o tym na bkleszcz.act@gmail.com. Należy załączyć dane do faktury (jeśli jest potrzebna, informacja poniżej).

Chcesz fakturę? Przeczytaj! Od 1 stycznia 2020 przedsiębiorcy nie mają możliwości wystawienia faktury na podstawie paragonu wydanego wcześniej. Powyższa zmiana jest spowodowana nowelizacją ustawy o podatku od towarów i usług uchwaloną w dniu 4 lipca 2019 r. przez Sejm. W związku z tym proszę o podanie danych firmy w pierwszym wysłanym mailu ws. udostępnienia szkolenia lub wysłanie ich najdalej w dniu przelewu. W przeciwnym razie może się okazać, że nie będzie możliwości wystawienia faktury np. w razie podana danych firmy kilka dni po przelewie. Prosimy dla wzajemnej satysfakcji z usługi o trzymanie się tych zasad.

Proszę wysłać przelew na

Inteligo 50 10205558 1111168586100067
Bartosz Kleszcz Psychoterapia i Szkolenia
Aleja Zwycięstwa 31/8
41-200 Sosnowiec

IBAN: PL50102055581111168586100067
BIC/SWIFT: BPKOPLPW
W razie przelewu z konta zagranicznego proszę doliczyć 11 zł.

Patronat

Dziękujemy Wydawnictwu Uniwersytetu Jagiellońskiego za patronat medialny nad wydarzeniem.