Lęk przed porażką i walka o bycie "wystarczająco dobrym". Perfekcjonizm w gabinecie terapeuty ACT

Szkolenie uczące wykorzystywać terapię ACT w pracy z perfekcjonizmem, prowadzone przez Jennifer Kemp, trenerkę ACT recenzowaną przez ACBS (ACT peer-reviewed trainer), specjalistkę w tej dziedzinie, autorkę „The ACT Workbook for Perfectionism: Build Your Best (Imperfect) Life Using Powerful Acceptance and Commitment Therapy and Self-Compassion Skills”.

Szkolenie Odbędzie się 3-4 grudnia 2022, od 8 do 13 (łącznie 10 godzin zegarowych). Szkolenie jest nagrywane. Udział gwarantuje dwumiesięczny dostęp do nagrania szkolenia.

Organizacja. Szkolenie trwa łącznie 10 godzin. Udział poświadczony jest imiennym certyfikatem z ilością godzin zegarowych. Szkolenie jest tłumaczone konsekutywnie na język polski, prezentacja na nagraniu jest po polsku. Udostępnione materiały do pracy i prezentacja są po polsku.

Dołącz do wydarzenia na FB.

Jennifer Kemp

Opis szkolenia

Perfekcjonizm jest procesem transdiagnostycznym, który wywołuje, podtrzymuje i nasila wiele zaburzeń psychicznych. Może również zakłócać skuteczność terapii (Egan, Wade i Shafran 2012, Kobori, Dighton i Hunter 2020). Zarówno klient i terapeuta mogą zmagać się z niepomocnymi wzorcami perfekcjonizmu, takimi jak stawianie sobie bardzo wysokich wymagań, lęk przed porażką, samokrytyka, prokrastynacja i unikanie.

Warsztat ten będzie poświęcony temu, jak pracować z perfekcjonizmem, stosując podejście terapii akceptacji i zaangażowania (ACT). Terapia ACT oparta jest na analizie funkcjonalnej i koncentruje się na rozwoju współczucia dla samego siebie. Począwszy od zwięzłego przedstawienia ram niepomocnego perfekcjonizmu, ten nastawiony na interakcję, praktyczny warsztat zapewni umiejętności niezbędne do zajmowania się podstawowymi procesami skrytymi za niepomocnym perfekcjonizmem. Uczestnicy nauczą się, jak radzić sobie z takimi wzorcami perfekcjonizmu jak zwlekanie, sprawdzanie i unikanie, jak pomagać klientom w znajdowaniu nowych sposobów reagowania na ich lęk przed porażką i jak łagodzić samokrytykę mającą źródło w perfekcjonizmie.

Uczestnicy ukończą warsztat z umiejętnościami potrzebnymi do budowania elastyczności psychologicznej i rozwijania samowspółczucia u swoich perfekcjonistycznych klientów. Dzięki temu będą w stanie pomóc im w prowadzeniu ich najlepszego („niedoskonałego”) życia. Ponadto, osoby biorące udział w szkoleniu będą miały okazję zastanowić się nad własnymi niepożądanymi nawykami perfekcjonistycznymi i zbadać, w jaki sposób nawyki te mogą przyczyniać się do niepokoju, stresu i wypalenia zawodowego. Szablony, skrypty i handouty pomogą uczestnikom wykorzystać nabyte umiejętności w praktyce.

Cele dydaktyczne

Po zakończeniu tego warsztatu uczestnicy będą potrafili:

 • Opisać zwięzłe behawioralne rozumienie pomocnego i niepomocnego perfekcjonizmu w ramach terapii ACT
 • Zidentyfikować pomocne i niepomocne wzorce zachowań perfekcjonistycznych
 • Wyjaśnić funkcję, rozwój i utrzymywanie się niepomocnych wzorców perfekcjonistycznych
 • Zastosować strategie terapeutyczne, które mogą budować elastyczność psychologiczną i współczucie dla siebie u osób zmagających się z perfekcjonizmem, w tym:
 • Jak radzić sobie z utrwalonymi i niepożądanymi wzorcami zachowań, takimi jak prokrastynacja, sprawdzanie i unikanie
 • Jak rozpoznać perfekcjonistyczną samokrytykę i reagować na nią w bardziej współczujący i elastyczny sposób?
 • Jak zbudować bardziej elastyczne poczucie siebie, które wykracza poza bycie „doskonałym”?

O prowadzącej

Jennifer Kemp jest prywatnie praktykującą psycholożką kliniczną zamieszkałą w Adelajdzie, w Australii. Równoważy czas spędzany z rodziną, spotkania z klientami, pisanie, prezentacje i konsultacje dla profesjonalistów pragnących pogłębić swoją praktykę terapeutyczną i zastosowanie ACT. Jennifer specjalizuje się w pomocy osobom zmagającym się z perfekcjonizmem, lękiem, OCD, zaburzeniami odżywiania, kontrolowaniem wagi i chorobami przewlekłymi. Ma doświadczenie w przygotowywaniu i prowadzeniu szkoleń i coachingu w miejscu pracy. Jennifer jest autorką książki „The ACT Workbook for Perfectionism”. Więcej szczegółów, w tym jej najnowsze przemyślenia i wiele zasobów do pracy z perfekcjonizmem, można znaleźć na stronie www.jenniferkemp.com.au.

Organizacja

Data. Szkolenie odbędzie się w sobotę 3 grudnia i niedzielę 4 grudnia 2022 r online przez Zoom. Zaczynamy o 8:00 i kończymy 13:00 (10 godzin zegarowych).

Czas. Szkolenie trwa 10 godzin zegarowych. Nagranie będzie zawierać wszystkie jego elementy oprócz prywatnej pracy w grupach oraz treści czatu między uczestnikami. Dostęp do nagrania przyznawany jest na dwa miesiące.

OpłataKoszt szkolenia zależy od kolejności zapisu:

 • Pierwsze 20 osób płaci 850 zł.
 • Drugie 20 osób płaci 900 zł.
 • Reszta osób płaci 950 zł

Aby dowiedzieć się, w której puli cenowej się jest, należy wysłać zapytanie na maila. Zwłaszcza po otwarciu się zapisów pule na dany próg cenowy mogą się szybko zapełnić i informacja na stronie może nie odzwierciedlać stanu faktycznego.

Możliwość wpłaty 500 zł bezzwrotnej pierwszej raty i resztę do 4 listopada 2022. Po tym terminie obowiązują pełne wpłaty.

Dostępne są zniżki (maksymalna zniżka 150 zł):

 • 50 zł taniej, jeśli brałeś lub brałaś udział jeśli brałeś lub brałaś udział w szkoleniach albo z Soną Dimidjan, albo Patricią Resick.
 • 50 zł taniej, jeśli zapisujesz się razem z kimś (proszę o informację o drugiej osobie) lub 100 zł taniej, jeśli razem z dwiema innymi osobami

Tłumaczenie. Szkolenie jest tłumaczone konsekutywnie przez dwoje tłumaczy z angielskiego na język polski. Wyświetlane slajdy są po polsku. Udostępnione materiały do pracy i prezentacja są po polsku.

Jak się zapisać? Proszę dokonać przelewu o tytule KEMP i napisać o tym na bkleszcz.act@gmail.com. Należy załączyć dane do faktury (jeśli jest potrzebna, informacja poniżej).

Chcesz fakturę? Przeczytaj! Od 1 stycznia 2020 przedsiębiorcy nie mają możliwości wystawienia faktury na podstawie paragonu wydanego wcześniej. Powyższa zmiana jest spowodowana nowelizacją ustawy o podatku od towarów i usług uchwaloną w dniu 4 lipca 2019 r. przez Sejm. W związku z tym proszę o podanie danych firmy w pierwszym wysłanym mailu ws. udostępnienia szkolenia lub wysłanie ich najdalej w dniu przelewu. W przeciwnym razie może się okazać, że nie będzie możliwości wystawienia faktury np. w razie podana danych firmy kilka dni po przelewie. Prosimy dla wzajemnej satysfakcji z usługi o trzymanie się tych zasad.

Oglądanie nagrania. Nagranie będzie udostępnione bezpośrednio na maila.

Proszę wysłać przelew na

Inteligo 50 10205558 1111168586100067
Bartosz Kleszcz Psychoterapia i Szkolenia
Aleja Zwycięstwa 31/8
41-200 Sosnowiec

IBAN: PL50102055581111168586100067
BIC/SWIFT: BPKOPLPW
W razie przelewu z konta zagranicznego proszę doliczyć 11 zł.