Psychoterapia oparta na analizie funkcjonalnej: Wprowadzenie do pięciu zasad FAP

Szkolenie online z psychoterapii opartej na analizie funkcjonalnej (FAP; Functional Analytic Psychotherapy) prowadzone przez Matthew Menayasa-Skintę, certyfikowanego psychologa klinicznego, certyfikowanego trenera FAP i trenera ACT zweryfikowanego przez ACBS (peer-reviewed ACT trainer). Wprowadza do podstawowych zasad behawioralnych pozwalających terapeucie tworzyć relację terapeutyczną bardziej nasyconą pozytywnymi wzmocnieniami .

Organizacja. Szkolenie trwa 8 godzin. Dostęp do niego poświadczony jest imiennym certyfikatem z ilością godzin zegarowych. Szkolenie jest tłumaczone konsekutywnie na język polski przez dwóch tłumaczy, prezentacja na nagraniu jest po polsku. Udostępnione materiały do pracy i prezentacja są po polsku. Dostęp do nagrania przyznawany jest na miesiąc. Pełne informacje rejestracyjne na dole strony.

Zobacz inne nagrania szkoleń na Uczę się ACT.

O szkoleniu online

To szkolenie dostarczy ogólnego wprowadzenia do psychoterapii opartej na analizie funkcjonalnej (Functional Analytic Psychotherapy, FAP), kontekstualnej terapii behawioralnej skupionej na tworzeniu intensywnych i leczących relacji terapeutycznych. Zasady FAP wynikają z analiziy funkcjonalnej interakcji terapeutycznych oraz z badań nad ludzką bliskością i wrażliwością. Praca FAP ma pozwolić na zaistnienie intencjonalnej, skupionej na celu zmiany w interpersonalnym funkcjonowaniu klienta.

Szkolenia składa się z dwóch centralnych składników. Pierwszy jest czysto intelektualny – uczestnicy poznają terminologię i 5 zasad terapeuty, używanych celem konceptualizacji pracy klienta. Przykłady oraz studia przypadków pogłębią rozumienie uczestników na temat tego, jak mogą wyglądać interwencje FAP. Drugi jest już doświadczalny. Przestrzeń terapeutyczna wypełni się w biegu szkolenia zasadami FAP i będzie źródłem do praktyki tego, jak FAP może wyglądać w praktyce. Nacisk na naturalnie wzmacniające zachowania po stronie terapeuty, które mogą odzwierciedlać naturalne reakcje dla ważnych osób z kręgu społecznego w życiu klienta, podwyższa potencjał do integracji FAP z innymi terapiami.

FAP korzysta z pewnej ilości zachowań, które będą wywoływać u klienta emocje i albo mogą podwyższyć prawdopodobieństwo nawykowych, dystansujących się zachowań, albo sprzyjać nowym, skutkującym większym interpersonalnym ciepłem i bliskością.

Ćwiczenia pomogą ci lepiej rozpoznawać własne zachowania i ich wpływ na klienta, a także testować nowe strategie po tym, jak już wrócisz do gabinetu. Uczestnicy opuszczą zatem warsztat z praktycznymi narzędziami, które natychmiastowo pogłębią relację terapeutyczną i wzmocnią przymierze z klientami.

Przeczytaj artykuł, dzięki któremu możesz zapoznać się z 5 zasadami FAP.

Cele szkoleniowe

 • Uczestnicy będą w stanie korzystać z podstawowych zasad behawioralnych, aby tworzyć intensywne relacje terapeutyczne
 • Uczestnicy nauczą się najczęstszych typów zachowań będących źródłem interwencji terapeutycznych
 • Uczestnicy będą ćwiczyć umiejętności pozwalające nabyć głębsze zrozumienie FAP w praktyce

Dla kogo

 • Dla psychoterapeutów, psychologów, psychiatrów uznających wartość relacji z klientem
 • Dla studentów chcących lepiej poznać FAP i przygotować się do pracy z wykorzystaniem tego nurtu.
 • Dla przedstawicieli wszystkich nurtów terapeutycznych chcących wykorzystywać zasady behawioralne, aby wzmacniać przymierze terapeutyczne i umiejętnie kierować nim tak, aby służyło klientowi

Dwie części wywiadu z dr Skintą. Pierwsza na temat rozwoju behawioryzmu, druga na temat pracy z mniejszościami seksualnymi.

O Matthew

Matthew Skinta, PhD, ABPP, jest certyfikowanym psychologiem klinicznym pracującym w San Francisco. Otrzymał swój tytuł doktorski na Kent State University w Kent, Ohio, w ramach którego skupiał się na psychologii zdrowia. Następnie skończył szkołę podyplomową w dziedzinie medycyny behawioralnej HIV na Harbor-UCLA Medical Center w Torrance, Calif. Kontynuował swoją pracę z dziedziny HIV poprzez kierowania i zarządzanie programem badawczym w latach 2008-2013 w ramach Alliance Health Project na Uniwersytecie Kalifornii w San Francisco. Aktualnie pracuje jako superwizor, trener i psychoterapeuta.

Dr Skinta publikował dotąd w dziedzinie wstydu, stygmatyzacji, HIV oraz kompetencji kulturowych podczas pracy z mniejszościami seksualnymi. Jego głównym obszarem zainteresowania są wzajemnie splatające się role wstydu i troski o siebie w życiu osób doświadczonych przez HIV oraz AIDS, jak i waga projektowania takich sposobów trenowania psychologów, aby byli w stanie otwarcie rozmawiać o seksie i seksualności. Wraz z Aisling Curtin jest redaktorem “Mindfulness and Acceptance for Gender and Sexual Minorities. A Clinician’s Guide to Fostering Compassion, Connection, and Equality Using Contextual Strategies.”

Dr Skinta jest od 2001 członkiem APA, dywizji 38 (psychologia zdrowia) oraz 44 (psychologiczne badania problemów LGBT). W ramach APA prowadzi treningi związane z edukacją psychologiczną na temat AIDS i HIV, aktualnie pracuje także jako mentor APA dla studentów LGBT.

Pełne kilkunastostronicowe CV po angielsku.

Matthew Menayas-Skinta

Organizacja

Czas. Szkolenie trwa 8 godzin. Nagranie zawiera wszystkie jego elementy oprócz prywatnej pracy w grupach oraz treści czatu między uczestnikami. Dostęp do nagrania przyznawany jest na miesiąc.

Opłata. Koszt szkolenia to 400 zł.

Tłumaczenie. Szkolenie jest tłumaczone konsekutywnie przez dwoje tłumaczy z angielskiego na język polski. Wyświetlane slajdy są po polsku. Udostępnione materiały do pracy i prezentacja są po polsku.

Chcesz fakturę? Przeczytaj! Od 1 stycznia 2020 przedsiębiorcy nie mają możliwości wystawienia faktury na podstawie paragonu wydanego wcześniej. Powyższa zmiana jest spowodowana nowelizacją ustawy o podatku od towarów i usług uchwaloną w dniu 4 lipca 2019 r. przez Sejm. W związku z tym proszę o podanie danych firmy w pierwszym wysłanym mailu ws. udostępnienia szkolenia lub wysłanie ich najdalej w dniu przelewu. W przeciwnym razie może się okazać, że nie będzie możliwości wystawienia faktury np. w razie podana danych firmy kilka dni po przelewie. Prosimy dla wzajemnej satysfakcji z usługi o trzymanie się tych zasad.

Jak się zapisać? Proszę dokonać przelewu 400zł o tytule MMS1 i napisać o tym na bkleszcz.act@gmail.com. Należy załączyć dane do faktury (jeśli jest potrzebna) oraz link do konta na vimeo, przez który udostępniany będzie warsztat (informacja o Vimeo obok).

Proszę wysłać przelew na

Inteligo 50 10205558 1111168586100067
Bartosz Kleszcz Psychoterapia i Szkolenia
Aleja Zwycięstwa 31/8
41-200 Sosnowiec

IBAN: PL50102055581111168586100067
BIC/SWIFT: BPKOPLPW
W razie przelewu z konta zagranicznego proszę doliczyć 11 zł.

Dostęp przez Vimeo

Szkolenia online na Uczę sie ACT udostepniane są przez serwis Vimeo. Dostęp do nich jest bardzo prosty. Poniżej instrukcja krok po kroku.

 

 1. Zapoznaj się z informacjami rejestracyjnymi obok.
 2. Załóż darmowe konto w serwisie Vimeo. Robi się to klikając na przycisk Join na głównej stronie. Serwis będzie cię chciał zachęcić do płatnego, ale nie potrzebujesz go, aby oglądać wideo.
 3. Kliknij na własną ustawioną ikonkę albo na niebieską buzię w prawym górnym rogu. Przeniesie cię to do twojego konta.
 4. Spójrz na pasek adresowy. Powinien on mieć formę vimeo.com/user i mnóstwo cyfr po nim. Przykładowo, konto Uczę się ACT to https://vimeo.com/user86583811.
 5. Skopiuj link do własnego konta i załącz w mailu zgłoszeniowym.
 6. Ja przydzielę na twoje konto opłacone przez ciebie szkolenie i wyślę ci do niego link, który będziesz mogła lub mógł obejrzeć tylko przez swoje konto.
 7. Jeśli klikasz na link ode mnie i nie wiedzie on nigdzie, najpewniej nie jesteś zalogowana/-y na konto. zaloguj się i kliknij jeszcze raz.
 8. Szkolenie można oglądać następnie z dowolnego komputera lub komórki, w dowolnym miejscu i w dowolnej porze.

Kontakt, pytania i informacja o zapisie

Rejestracja i pytania przez kontakt mailowy na bkleszcz.act@gmail.com

Zapraszamy także, by w razie pytań dzwonić bezpośrednio do Bartosza Kleszcza +48 570 295 870