"Pożegnaj wagę" w grupie online

Zapraszamy serdecznie do udziału w serii wydarzeń organizowanych razem z Gdańskim Wydawnictwem Psychologicznym, które wydało niedawno książkę samopomocową „Pożegnaj wagę. Jak wykorzystać techniki ACT w odchudzaniu i utrzymaniu wymarzonej sylwetki.”

Często jedną z trudności związanych z książkami samopomocowymi jest brak wspierającej osoby obok (a jesteśmy przecież zwierzętami społecznymi!). Taka osoba mogłaby pomóc w motywacji oraz w zrozumieniu czegoś niejasnego, co autorowi wydawało się bardzo proste. Stąd propozycja niezobowiązujących spotkań online dla wszystkich czytelników, gdzie będziemy dyskutować na temat rozdziałów tej książki, wzajemnie się wspierać oraz wykonywać czy utrwalać razem ćwiczenia. Spotkania prowadzi Bartosz Kleszcz.

DLA KOGO. Zapraszamy każdego, kogo ciekawi ACT, zdrowie, wspierający je tryb życia, dbanie o ciało i psychikę w sposób zgodny z naukową i troskliwą wiedzą o tym, w jakich warunkach kwitnie człowiek. Spotkania są bezpłatne.

UWAGA. Jakkolwiek ACT oznacza terapię akceptacji i zaangażowania, a jej uniwersalny model elastyczności psychologicznej służy także w pomocy w dbaniu o swoje ciało, to spotkania te nie są w stanie służyć jako bezpieczny zamiennik psychoterapii, ze szczególnym uwzględnieniem takich problemów związanych z odżywianiem jak anoreksja czy bulimia. Zachęcamy, aby w obliczu poważniejszych problemów psychicznych skorzystać z terapii bazujących na dowodach, prowadzonych przez wykwalifikowanych do tego terapuetów.

Jak wygląda spotkanie?

Aby aktywizować uczestników i wyciągnąć jak najwięcej z tych rozdziałów, Bartosz będzie zachęcać was do rozmowy na tematy poruszone we wcześniej określonych rozdziałach, do dzielenia się swoimi obserwacjami, trudnościami i pytaniami, będzie prowadzić ćwiczenia, zadawać różne własne pytania i moderować dyskusję. Od czasu do czasu uczestnicy zostaną podzieleni na mniejsze grupki, aby przedyskutować lub przećwiczyć określony temat. Można zabierać głos pisemnie w czacie i korzystać z mikrofonu (jest na stanie każdego laptopa), który będzie także konieczny do pracy w grupkach.

Kwestie techniczne. Połączenie będzie nawiązane przez program Zoom. Nie ma wcześniejszej rejestracji. Zamiast tego bliżej wydarzenia będzie udostępniony link.

Po kliknięciu niego Zoom zainstaluje się i będziesz mógł lub mogła dołączyć do rozmowy. Limit osób to 100. Zoom działa na komórkach i różnych systemach operacyjnych na komputerze. Może się okazać, że po połączeniu się nie będziesz nic słyszeć. Aby włączyć podczas spotkania w Zoomie dźwięk należy kierować się zielonym kolorem – w dolnym lewym rogu ekranu przycisk „Join audio” i potem na środku jeszcze jeden.

 

Rozkład jazdy

Spotkania odbywać się będą co 2-3 tygodnie, aby w spokojnym tempie systematycznie przyswajać wiedzę ACT i mieć czas, aby przekonywać się raz po raz na własnej skórze, jak to jest coś wprowadzić, potknąć się kilka razy oraz w swoim tempie wrócić na pomocny tor. Trudno powiedzieć, ile się rozgadamy, ale planowo około 90 minut, a na każde należy przeczytać podane dwa rozdziały i wykonać podane w nim ćwiczenia.

Rejestracja nie jest potrzeba. Po prostu w okolicy godziny spotkania kliknij na link do Zooma podany powyżej. Link będzie się zmieniał zależnie od spotkania.

Spotkanie 1. 24 października (czwartek) o 19:00. Rozmawiamy o wstępie, rozdziale I „Określenie własnych celów i wartości” oraz o rozdziale II „Odzyskanie siły”.

Spotkanie 2. 14 listopada (czwartek) o 19:00. Rozmawiamy o rozdziale III „Poszukiwanie punktu przełomowego” i rozdziale IV „Ucieczka z klatki”.

Spotkanie 3. 28 listopada (czwartek) o 19:00. Rozmawiamy o rozdziale V „Okiełznanie elastyczności” i rozdziale VI „Słuchanie własnego ciała”.

Spotkanie 4. 12 grudnia (czwartek) o 19:00. Rozmawiamy o rozdziale VII „Kształtowanie nawyku uważności” i rozdziale VIII „Upraszczanie trudnych wyborów”.

 

Warsztat "Pożegnaj wagę. Jak wykorzystać techniki ACT w odchudzaniu i utrzymaniu wymarzonej sylwetki" z prof. Josephem Ciarrochim

Zapraszamy także każdego na warsztat poświęcony wprowadzeniu w wykorzystywanie metod akceptacji i zaangażowaniu w dbaniu o własne ciało.

Prowadzi go prof. Joseph Ciarrochi, współautor książki „Pożegnaj wagę. Jak wykorzystać techniki ACT w odchudzaniu i utrzymaniu wymarzonej sylwetki.”

Odbędzie się online 13 października 2019 (niedziela). Trwa 2 godziny, od 9 do do 11. Zapoznaj się ze szczegółami szkolenia.

Organizatorzy