Konceptualizacja przypadku i planowanie interwencji w terapii akceptacji i zaangażowania (ACT)

Szkolenie ACT online prowadzone przez Timothy’ego Gordona, pracownika opieki społecznej i trenera ACT zweryfikowanego przez ACBS (peer-reviewed ACT trainer) na temat kroków kierujących samym początkiem pracy z klientem.

Organizacja. Szkolenie trwa 2 godziny. Dostęp do niego poświadczony jest imiennym certyfikatem z ilością godzin zegarowych. Szkolenie jest tłumaczone konsekutywnie na język polski przez dwóch tłumaczy, prezentacja na nagraniu jest po polsku. Udostępnione materiały do pracy i prezentacja są po polsku. Dostęp do nagrania przyznawany jest na miesiąc. Pełne informacje rejestracyjne na dole strony.

Zobacz inne nagrania szkoleń na Uczę się ACT.

 

O szkoleniu

Szkolenie przewidziane jest zarówno dla osób wstępnie zainteresowanych ACT, jak i dla tych, którzy są już doświadczonymi praktykami. Model elastyczności psychologicznej zostanie zaprezentowany na podstawie określonych behawioralnych markerów, pozwalających terapeucie lub badaczowi śledzić ich zmiany w pracy z populacjami klinicznymi oraz dostosowywać wedle nich swoją interwencję.

Porozmawiamy także o tym, jak odnieść się do braku elastyczności psychicznej, skupiając się na konkretnych procesach ACT. Przyjrzymy się temu, w jaki sposób podnosić poziom elastyczności psychologicznej zarówno przez odpowiednie zachowania terapeuty w trakcie sesji, jak i plan pracy własnej pomiędzy sesjami.

Konceptualizacja problemów klienta będzie koncentrować się wokół złożonych problemów klienta o imieniu Bill. Bill cierpi z powodu niezadowolenia z wizerunku własnego ciała oraz zachowań impulsywnych – napadowego objadania się, nadużywania substancji psychoaktywnych czy rozwiązłości seksualnej. Na koniec przejdziemy do działań wokół planowania terapii, zastanawiając się nad praktycznym wdrożeniem określonych interwencji ACT.

Cele szkolenia online

Pod koniec tego szkolenia będziesz potrafić:

 • Zidentyfikować markery zdrowia (elastyczność psychologiczna) i patologii (brak elastyczności psychologicznej) w modelu ACT.
 • W sposób płynny zajmować się brakiem elastyczności psychologicznej, korzystając z interwencji osadzonych w chwili obecnej, które podnoszą poziom elastyczności.
 • Przeprowadzić funkcjonalną analizę zachowania i dokonać funkcjonalnego opisu jego poprawy.

Dla kogo

 • Dla psychoterapeutów, psychologów, psychiatrów pracujących z wymagającymi klientami.
 • Dla studentów chcących lepiej poznać ACT i przygotować się do pracy z wykorzystaniem tego nurtu.
 • Dla przedstawicieli wszystkich nurtów terapeutycznych. ACT, mający korzenie w podejściu behawioralnym, jest łatwo integrowalnym nurtem zarówno do pracy z klientem, jak i z samym lub samą sobą.

O Timie

Timothy Gordon, MSW, jest pracownikiem opieki społecznej i trenerem ACT zweryfikowanym przez ACBS (ACT peer-reviewed trainer). Specjalizuje się w leczeniu zaburzeń związanych z przywiązaniem i traumą. Tim jest także nauczycielem jogi, który włącza ruch i jogę do swojej pracy. Wykorzystuje badania o ACT i jego praktyczny wymiar w dziedzinie przewlekłego bólu oraz współpracując z parlamentem Kanady, oddziałami intensywnej opieki noworodków.

Książka Timothy’ego Gordona i Jessiki Borushok zatytułowana „The ACT Approach” zdobyła ostatnio prestiżową nagrodę Benjamina Franklina w kategorii książek psychologicznych.

Tim prowadzi swój profesjonalny profil The Zen Social Worker na Facebooku, na którym możecie bliżej zapoznać się z jego pracą.

Organizacja

Czas. Szkolenie trwa 2 godziny. Nagranie zawiera wszystkie jego elementy treści czatu między uczestnikami. Dostęp do nagrania przyznawany jest na miesiąc.

Opłata. Koszt szkolenia to 120 zł.

Tłumaczenie. Szkolenie jest tłumaczone konsekutywnie przez dwoje tłumaczy z angielskiego na język polski. Wyświetlane slajdy są po polsku. Udostępniona prezentacja są po polsku.

Chcesz fakturę? Przeczytaj! Od 1 stycznia 2020 przedsiębiorcy nie mają możliwości wystawienia faktury na podstawie paragonu wydanego wcześniej. Powyższa zmiana jest spowodowana nowelizacją ustawy o podatku od towarów i usług uchwaloną w dniu 4 lipca 2019 r. przez Sejm. W związku z tym proszę o podanie danych firmy w pierwszym wysłanym mailu ws. udostępnienia szkolenia lub wysłanie ich najdalej w dniu przelewu. W przeciwnym razie może się okazać, że nie będzie możliwości wystawienia faktury np. w razie podana danych firmy kilka dni po przelewie. Prosimy dla wzajemnej satysfakcji z usługi o trzymanie się tych zasad.

Jak się zapisać? Proszę dokonać przelewu 120 zł o tytule TIMOTHY i napisać o tym na bkleszcz.act@gmail.com. Należy załączyć dane do faktury (jeśli jest potrzebna) oraz link do konta na vimeo, przez który udostępniany będzie warsztat (informacja o Vimeo obok).

Proszę wysłać przelew na

Inteligo 50 10205558 1111168586100067
Bartosz Kleszcz Psychoterapia i Szkolenia
Aleja Zwycięstwa 31/8
41-200 Sosnowiec

IBAN: PL50102055581111168586100067
BIC/SWIFT: BPKOPLPW
W razie przelewu z konta zagranicznego proszę doliczyć 11 zł.

Dostęp przez Vimeo

Szkolenia online na Uczę sie ACT udostepniane są przez serwis Vimeo. Dostęp do nich jest bardzo prosty. Poniżej instrukcja krok po kroku.

 

 1. Zapoznaj się z informacjami rejestracyjnymi obok.
 2. Załóż darmowe konto w serwisie Vimeo. Robi się to klikając na przycisk Join na głównej stronie. Serwis będzie cię chciał zachęcić do płatnego, ale nie potrzebujesz go, aby oglądać wideo.
 3. Kliknij na własną ustawioną ikonkę albo na niebieską buzię w prawym górnym rogu. Przeniesie cię to do twojego konta.
 4. Spójrz na pasek adresowy. Powinien on mieć formę vimeo.com/user i mnóstwo cyfr po nim. Przykładowo, konto Uczę się ACT to https://vimeo.com/user86583811.
 5. Skopiuj link do własnego konta i załącz w mailu zgłoszeniowym.
 6. Ja przydzielę na twoje konto opłacone przez ciebie szkolenie i wyślę ci do niego link, który będziesz mogła lub mógł obejrzeć tylko przez swoje konto.
 7. Jeśli klikasz na link ode mnie i nie wiedzie on nigdzie, najpewniej nie jesteś zalogowana/-y na konto. zaloguj się i kliknij jeszcze raz.
 8. Szkolenie można oglądać następnie z dowolnego komputera lub komórki, w dowolnym miejscu i w dowolnej porze.