Zastosowanie modelu ACT do relacji interpersonalnych.

ACT dla nastolatków: Trening dla specjalistów zdrowia psychicznego 2021

Szkolenie uczące aplikować model ACT do pracy ze wspieraniem więzi nastolatków, ze szczególnym uwzględnieniem pracy w pandemicznej rzeczywistości. Prowadzi je dr Sheri Turrell, trenerka ACT recenzowana przez ACBS, autorka książki „Dorastanie bez lęku”.

Organizacja. Szkolenie trwa 4 godziny. Udział poświadczony jest imiennym certyfikatem z ilością godzin zegarowych. Szkolenie jest tłumaczone konsekutywnie na język polski przez dwóch tłumaczy, prezentacja na nagraniu jest po polsku. Udostępnione materiały do pracy i prezentacja są po polsku. Dostęp do nagrania po szkoleniu przyznawany jest na miesiąc. Pełne informacje rejestracyjne na dole strony.

Dołącz do wydarzenia na FB.

O szkoleniu online

Ważnym zadaniem w trakcie przebiegu nastoletniości jest rozwój własnej tożsamości – ciągły proces kształtowany w kontekście interakcji społecznych. Optymalne rozwiązanie tego zadania skutkuje bezpieczeństwem w ramach kontaktu z własnym ja oraz w ramach intymnych relacji. Z powodu aktualnej pandemii nastolatkowie są zmuszeni spędzać więcej czasu w domu z rodziną, a mniej zaangażowani w interakcje z rówieśnikami, nauczycielami oraz ich siecią społeczną. Inicjatywy polegające na społecznym dystansowaniu się mogą nasilać poczucie samotności, o którym wiemy, że koreluje z niskim poziomem zdrowia psychicznego. Procesy u podstaw terapii akceptacji i zaangażowania (ACT) mogą być wykorzystane, aby pomóc nastolatkom radzić sobie z lękiem, kładąc nacisk na nawigowanie przez relacje interpersonalne zarówno w ramach sesji terapeutycznej, jak i pomiędzy nimi.

Cele szkoleniowe

 1. Pokazać, jak korzystać z analizy funkcjonalnej w ramach konceptualizacji przypadku i planowania leczenia, kładąc szczególny nacisk na kontekst interpersonalny.
 2. Nabyć praktyczne umiejętności w ramach doświadczeniowych ćwiczeń, które pomogą nastolatkom nawiązać kontakt z ich „obserwującym Ja” i korzystać z tej postawy, aby wzmacniać osobistą i interpersonalną świadomość.
 3. Zrozumieć, jak we wrażliwy na etap rozwojowy sposób angażować nastolatków w praktykę mindfulness w ramach i pomiędzy sesjami psychoterapii.
 4. Nauczyć się rozpoznawać lęk związany z relacjami oraz pracować z nim.
 5. Poznać sposoby adaptacji ACT do sesji przez internet

Dla kogo

 • Dla psychoterapeutów, psychologów, psychiatrów, coachów chcących poznać, jak diagnozować i wspierać rozwój relacji interpersonalnych u młodzieży
 • Dla studentów chcących lepiej poznać ACT
 • Dla przedstawicieli wszystkich nurtów terapeutycznych chcących pracować z młodzieżą w sposób wrażliwy na ich etap rozwojowy
 • Dla osób chcących urozmaicić i wzbogacić swoją pracę online

O dr Turrell

Dr. Sheri Turrell jest psychologiem klinicznym, psychoanalitykiem oraz trenerem ACT recenzowanym przez ACBS, której największą pasją jest jej praca w ramach terapii akceptacji i zaangażowania (ACT, czytana jako jedno słowo) z pacjentami w każdym wieku. W ramach pracy naukowej przeprowadzała badania nad ACT mające określić efektywność tego podejścia w terapii grupowej. Dr Turrell jest współautorką dwóch książek, „ACT for Adolescents: A Transdiagnostic Guide for Clinicians” (2016) oraz wydanej niedawno w Polsce „Dorastanie bez lęku. Ćwiczenia oparte na terapii ACT i mindfulness” (oryginalne wydanie w 2018). Oprócz pracy gabinetowej, dr Turrell współprowadzi grupy dla nastolatków i grup, a także treningi kliniczne na całym świecie. Prowadzi także superwizje dla specjalistów zdrowia psychicznego zainteresowanych praktykowaniem ACT.

Organizacja

Data. Szkolenie odbędzie się 20. marca 2021 (sobota) od 15 do 19.

Czas. Szkolenie trwa 4 godziny. Nagranie będzie zawierać wszystkie jego elementy oprócz prywatnej pracy w grupach oraz treści czatu między uczestnikami. Dostęp do nagrania przyznawany jest na miesiąc.

Opłata. Koszt szkolenia to 220 zł. Dostępna jest zniżka w wysokości 20 zł dla osób, które zapisują się parami lub które uczestniczyły w poprzednim szkoleniu Uczę się ACT z Kirkiem Stroshalem i Patricią Robinson.

Tłumaczenie. Szkolenie jest tłumaczone konsekutywnie przez dwoje tłumaczy z angielskiego na język polski. Wyświetlane slajdy są po polsku. Udostępnione materiały do pracy i prezentacja są po polsku.

Jak się zapisać? Proszę dokonać przelewu o tytule SHERI SHERI LADY i napisać o tym na bkleszcz.act@gmail.com. Należy załączyć dane do faktury (jeśli jest potrzebna, informacja poniżej).

Chcesz fakturę? Przeczytaj! Od 1 stycznia 2020 przedsiębiorcy nie mają możliwości wystawienia faktury na podstawie paragonu wydanego wcześniej. Powyższa zmiana jest spowodowana nowelizacją ustawy o podatku od towarów i usług uchwaloną w dniu 4 lipca 2019 r. przez Sejm. W związku z tym proszę o podanie danych firmy w pierwszym wysłanym mailu ws. udostępnienia szkolenia lub wysłanie ich najdalej w dniu przelewu. W przeciwnym razie może się okazać, że nie będzie możliwości wystawienia faktury np. w razie podana danych firmy kilka dni po przelewie. Prosimy dla wzajemnej satysfakcji z usługi o trzymanie się tych zasad.

Oglądanie nagrania. Proszę o dosłanie w pewnym momencie (najlepiej od razu przy rejestracji) linka do konta na vimeo, przez który udostępniane będzie nagranie szkolenia (informacja o Vimeo obok).

Proszę wysłać przelew na

Inteligo 50 10205558 1111168586100067
Bartosz Kleszcz Psychoterapia i Szkolenia
Aleja Zwycięstwa 31/8
41-200 Sosnowiec

IBAN: PL50102055581111168586100067
BIC/SWIFT: BPKOPLPW
W razie przelewu z konta zagranicznego proszę doliczyć 11 zł.

Dostęp przez Vimeo

Szkolenia online na Uczę sie ACT udostepniane są przez serwis Vimeo. Dostęp do nich jest bardzo prosty. Poniżej instrukcja krok po kroku.

 

 1. Zapoznaj się z informacjami rejestracyjnymi obok.
 2. Załóż darmowe konto w serwisie Vimeo. Robi się to klikając na przycisk Join na głównej stronie. Serwis będzie cię chciał zachęcić do płatnego, ale nie potrzebujesz go, aby oglądać wideo.
 3. Kliknij na własną ustawioną ikonkę albo na niebieską buzię w prawym górnym rogu. Przeniesie cię to do twojego konta.
 4. Spójrz na pasek adresowy. Powinien on mieć formę vimeo.com/user i mnóstwo cyfr po nim. Przykładowo, konto Uczę się ACT to https://vimeo.com/user86583811.
 5. Skopiuj link do własnego konta i załącz w mailu zgłoszeniowym.
 6. Ja przydzielę na twoje konto opłacone przez ciebie szkolenie i wyślę ci do niego link, który będziesz mogła lub mógł obejrzeć tylko przez swoje konto.
 7. Jeśli klikasz na link ode mnie i nie wiedzie on nigdzie, najpewniej nie jesteś zalogowana/-y na konto. zaloguj się i kliknij jeszcze raz.
 8. Szkolenie można oglądać następnie z dowolnego komputera lub komórki, w dowolnym miejscu i w dowolnej porze.

Kontakt, pytania i informacja o zapisie

Rejestracja i pytania przez kontakt mailowy na bkleszcz.act@gmail.com

Zapraszamy także, by w razie pytań dzwonić bezpośrednio do Bartosza Kleszcza +48 570 295 870

Wykład ACT na tematy poruszane w warsztacie

W ramach konferencji online III fali Karolina Rak przygotowała wykład na temat aplikacji ACT w pracy z młodzieżą oraz charakterystycznych wyzwań stojących przed współczesną młodzieżą. Zachęcamy do zapoznania się z jego treścią jako dodatek i uzupełnienie do szkolenia.

DORASTANIE BEZ LĘKU Ćwiczenia oparte na terapii ACT i mindfulness

Zapraszamy do zapoznania się z książką dr Sheri Turrell „Dorastanie bez lęku. Ćwiczenia oparte na terapii ACT i mindfulness”, wydaną przez GWP.

Młodzi ludzie często zmagają się z uczuciem lęku, niepokoju, napadami paniki czy nadmiernym zamartwianiem się. To zupełnie naturalne – zwłaszcza w okresie dojrzewania, kiedy wszystko przeżywa się bardziej. Jednak jeśli lęk zaczyna dominować, paraliżuje, odbiera radość życia i uniemożliwia poradzenie sobie z codziennymi sprawami – trzeba znaleźć receptę na poradzenie sobie z nim.

Poradnik „Dorastanie bez lęku” nie sprawi, że lęk zniknie z dnia na dzień. Pomoże natomiast nastolatkom lepiej nawigować w życiu, a tym samym – radzić sobie również z lękiem w zdrowy, konstruktywny sposób. Unikanie, odwracanie uwagi od pełnych niepokoju myśli czy zagłuszenie emocji to najczęstsze strategie radzenia sobie z lękiem. Jednak nie rozwiązują one problemu – przynoszą tylko krótkotrwałą ulgę.