Aktywacja zachowania w leczeniu osób z depresją

Prowadzi prof. Sona Dimidjian, światowej klasy terapeutka i naukowiec. Współautorka podręcznika z protokołem aktywacji behawioralnej (behavioral activation) dla osób z depresją oraz licznych, innych książek oraz badań naukowych na temat BA.

 • Szkolenie odbędzie się online przez zoom.
 • Daty to 25 i 26 lutego 2023r. (sobota i niedziela), każde spotkanie po 6 godzin. Odbędzie się od 15 do 21 w oba dni.
 • Uczestnik otrzymuje certyfikat udziału wraz z ilością godzin (12 godzin zegarowych).
 • Warsztat tłumaczony z języka angielskiego na polski symultanicznie, wyświetlane slajdy będą po polsku.

Dołącz do wydarzenia na Facebooku.

Format

Podczas warsztatu wykorzystana będzie prezentacja dydaktyczna, nagrania terapii aktywacji zachowania z klientami z depresją, ćwiczenia doświadczalne i omawianie przypadku.

1000 zł + możliwe zniżki

  Opis warsztatu

  Aktywacja zachowania (BA, od ang. Behavioral Activation) jest krótkoterminową formą leczenia depresji, która kładzie nacisk na aktywację i zaangażowanie w wychodzeniu z depresji. Aktywacja zachowania ma silne zaplecze empiryczne, poparte licznymi badaniami klinicznymi prowadzonymi w ostatnich dekadach. Porównywano w nich aktywację zachowania z farmakoterapią i standardowym leczeniem w ośrodkach na całym świecie. Najnowsze badania kliniczne ponownie wzbudziły zainteresowanie tą interwencją w leczeniu depresji w różnych formach pracy z drugim człowiekiem, w tym wśród tzw. peer counselors (osób, które doświadczyły swojego własnego cierpienia i uzyskały formalny trening celem niesienia pomocy innym), lay counselors (członkowie społeczności kościelnej, którzy najczęściej nie są ani licencjonowanymi terapeutami, ani klerykami, niosiący pomoc innym) oraz w formacie online. Aktywacja zachowania ma na celu nauczenie klientów określonych umiejętności behawioralnych służących poprawie nastroju i radzenia sobie z problemami w życiu.

  W ramach tego warsztatu przedstawiona zostanie historia i kontekst rozwoju BA, podstawa empiryczna pokazująca skuteczność stosowania BA w leczeniu depresji oraz nowe rozwiązania służące wdrażaniu BA do pracy z innymi populacjami w różnych kontekstach.
  Na szkoleniu będziemy koncentrować się na głównych zasadach i strategiach stosowanych w ramach tej interwencji terapeutycznej. Uczestnicy warsztatu poznają główne elementy struktury i stylu wdrażania BA. Nauczymy się także tworzenia i prezentowania konceptualizacji przypadku w ramach aktywacji zachowania, jak określać i definiować cele leczenia oraz jak wdrażać kluczowe strategie BA w codziennej pracy (określanie celów, kierowana aktywacja, modyfikacja wzorca unikania, regulacja codziennej rutyny i rozwiązywanie problemów).

  O prowadzącym

  Sona Dimidjian jest kierowniczą Renée Crown Wellness Institute oraz profesorem na Wydziale Psychologii i Neuronauk na Uniwersytecie Colorado Boulder. Jej badania koncentrują się na kultywowaniu zdrowia psychicznego i dobrostanu wśród kobiet, dzieci i rodzin, poprzez angażowanie wykorzystania zasobów ludzkich celem uczenia się, jak troszczyć się o siebie samych i społeczności, w ramach których się funkcjonuje. Sona odpowiedzialna jest za opracowywanie programów studiów i praktyk w edukacji i służbie zdrowia. Kładzie w nich nacisk na przechodzenie przez kluczowe fazy rozwojowe takie jak: faza prenatalna, wczesne dzieciństwo i okres adolescencji. Od wielu ltat interesuje się także zapewnianiem szerszego dostępu, skalowaniem i utrzymywaniem skutecznych programów, zarówno z wykorzystaniem nowoczesnych technologii i partnerstwach opratych na wspólnotowej współpracy. Jej obecne badania koncentrują się na zapobieganiu depresji i wspeiraniu dobrostanu u mam nowonarodzonych dzieci oraz tych, które spodziewają się narodzin dziecka. Promuje w nich zdrowy obraz własnego ciała, rozwój kompetencji przywódczych u młodych kobiet, a także rozwoj praktyki uważności i współczucia wśród młodych ludzi, rodzin i edukatorów. Razem z dr Sherryl Goodman napisała książkę dla kobiet będących w ciąży o tytule „Expecting Mindfully: Nourish Your Emotional Well-Being and Prevent Depression During Pregnancy and Postpartum”. Za swój dorobek naukowy, liczne badania kliniczne i pracę akademicką otrzymała wiele nagród, w tym: the Dorothy Martin Women’s Faculty Award, the Outstanding Graduate Mentor Award, and the Robert L. Stearns Award na Uniwersytecie Boulder Colorado, a także Susan Hickman Award.

  Sona Dimidjian jest autorką i współautorką ponad 140 badań naukowych, które były cytowane ponad 8000 razy. Jest współautorką takich książek, jak: „Behavioral Activation for Depression: A Clinician’s Guide” (nowe wydanie ukaże się na początku 2022r.), Behavioral Activation with Adolescents: A Clinician’s Guide oraz książki “Evidence-Based Practice in Action: Bridging Clinical Science and Intervention”, która ukazała się w 2019 roku pod jej redakcją naukową.

  Organizacja

  Data. Daty to 25 i 26 lutego 2023r. (sobota i niedziela), każde spotkanie po 6 godzin.

  Czas. Szkolenie trwa 12 godzin zegarowych. W oba dni odbędzie się od 15 do 21.

  Tłumaczenie. Szkolenie tłumaczone jest symultanicznie.

  OpłataKoszt szkolenia wynosi 1000 zł.

  Aby dowiedzieć się, w której puli cenowej się jest, należy wysłać zapytanie na maila. Zwłaszcza po otwarciu się zapisów pule na dany próg cenowy mogą się szybko zapełnić i informacja na stronie może nie odzwierciedlać stanu faktycznego.

  Raty. Możliwość rozłożenia wpłat na dwie lub trzy bezzwrotne raty. Zapłata ostatniej raty do dwóch tygodni przed szkoleniem. W kwestii ustalenia rat proszę o bezpośredni kontakt mailowy.

  Dostępne są zniżki (maksymalna zniżka 150 zł):

  • 50 zł taniej, jeśli brałeś lub brałaś udział w styczniowym, drugim szkoleniu z Eckhardem Roedigerem (ew. wykupiłeś/-aś dostęp do nagrania)
  • 50 zł taniej, jeśli zapisujesz się razem z kimś (proszę o informację o drugiej osobie) lub 100 zł taniej, jeśli razem z dwiema innymi osobami

  Tłumaczenie. Szkolenie jest tłumaczone konsekutywnie przez dwoje tłumaczy z angielskiego na język polski. Wyświetlane slajdy są po polsku. Udostępnione materiały do pracy i prezentacja są po polsku.

  Jak się zapisać? Proszę dokonać przelewu o tytule SONA i napisać o tym na bkleszcz.act@gmail.com. Należy załączyć dane do faktury (jeśli jest potrzebna, informacja poniżej).

  Chcesz fakturę? Przeczytaj! Od 1 stycznia 2020 przedsiębiorcy nie mają możliwości wystawienia faktury na podstawie paragonu wydanego wcześniej. Powyższa zmiana jest spowodowana nowelizacją ustawy o podatku od towarów i usług uchwaloną w dniu 4 lipca 2019 r. przez Sejm. W związku z tym proszę o podanie danych firmy w pierwszym wysłanym mailu ws. udostępnienia szkolenia lub wysłanie ich najdalej w dniu przelewu. W przeciwnym razie może się okazać, że nie będzie możliwości wystawienia faktury np. w razie podana danych firmy kilka dni po przelewie. Prosimy dla wzajemnej satysfakcji z usługi o trzymanie się tych zasad.

  Proszę wysłać przelew na

  Inteligo 50 10205558 1111168586100067
  Bartosz Kleszcz Psychoterapia i Szkolenia
  Aleja Zwycięstwa 31/8
  41-200 Sosnowiec

  IBAN: PL50102055581111168586100067
  BIC/SWIFT: BPKOPLPW
  W razie przelewu z konta zagranicznego proszę doliczyć 11 zł.