Praca ze zdysocjowanymi częściami osobowości: Stabilizacja i relacja terapeutyczna

Odbędzie się 15-16 kwietnia 2023 (10 godzin przez platformę Zoom). Poprowadzi je dr Kathy Steele, uznana i nagradzana międzynarodowo specjalistka w tej dziedzinie, autorka podręczników, rozdziałów książek na ten temat i licznych badań.

Organizacja. Szkolenie trwa łącznie 10 godzin. Udział poświadczony jest imiennym certyfikatem z ilością godzin zegarowych. Szkolenie jest tłumaczone konsekutywnie na język polski, prezentacja na nagraniu jest po polsku. Udostępnione materiały do pracy i prezentacja są po polsku.

Dołącz do wydarzenia na FB.

Dla kogo

 • Dla psychoterapeutów, psychologów, psychiatrów chcących poznać, jak diagnozować i wspierać radzenie sobie z następstwami traumy
 • Dla studentów chcących lepiej poznać specyfikę pracy z klientami doświadczonymi przez traumę i problemy dysocjacyjne
 • Dla przedstawicieli wszystkich nurtów terapeutycznych chcących pracować z osobami spełniającymi kryteria różnorodnych zaburzeń związanych z traumą i dysocjacją
 • Dla osób chcących budować lepszą relację terapeutyczną z osobami po licznych traumach

O szkoleniu online

Podczas tego dwudniowego warsztatu będziemy odkrywać jak pomóc pacjentom z zaburzeniami dysocjacyjnymi ustabilizować się, to znaczy stać się bardziej wewnętrznie i zewnętrznie bezpiecznym oraz nabyć specyficzne emocjonalne i poznawcze kompetencje do lepszej regulacji. Podczas gdy istnieje wiele podejść do stabilizacji, my będziemy skupiać się na tym jak podejść do pracy ze zdysocjowanymi częściami w sposób, który sprzyja większej stabilności, a nie dalszej aktywacji niestabilnego klienta. Przyjrzymy się także temu, jak pomóc klientowi włączyć wszystkie części w budowanie tych umiejętności. Drugiego dnia omówimy wiele wyzwań związanych z relacją terapeutyczną, które mogą przyczynić się do destabilizacji, a także konkretne podejścia i interwencje, które wspierają relację, skoncentrowaną na wspólnie uzgodnionych celach terapeutycznych. Omówione zostaną różne formy intensywnego przeniesienia i przeciwprzeniesienia.

Cele szkoleniowe

 1. Omówić rolę konfliktów pomiędzy zdysocjowanymi częściami w trudnościach pacjenta w osiągnięciu stabilności.
 2. Stosować strategie zmniejszania wewnętrznego konfliktu i zwiększania współpracy pomiędzy częściami w celu poprawy stabilizacji.
 3. Przeanalizować czynniki, które wpływają na to, czy i jak pracujemy ze zdysocjowanymi częściami na wczesnym etapie terapii oraz jak początkowo podchodzić do części w sposób, który nie zdestabilizuje pacjenta.
 4. Omówić różnice w relacji terapeutycznej skoncentrowanej na przywiązaniu i współpracy oraz wyjaśnić, dlaczego współpraca we wczesnej fazie terapii wspiera stabilizację i zaangażowanie w leczenie.
 5. Zidentyfikować wspólne wyzwania związane z przeciwprzeniesieniem i przeniesieniem u klientów z zaburzeniami dysocjacyjnymi.

O dr Steele

Kathy Steele, MN, CS od ponad 30 lat prowadzi prywatną praktykę w Atlancie, GA, specjalizując się w terapii złożonej traumy, dysocjacji, trudności z przywiązaniem oraz wyzwaniach związanych ze skomplikowanymi terapiami.

Wykłada na Emory University. Jest członkiem honorowym International Society for the Study of Trauma and Dissociation, pełniła tam także funkcję prezydent. Członkini redakcji Journal of Trauma and Dissociation, a wcześniej DSM-V Task Force on Dissociative Disorders.

Otrzymała wiele nagród za swoją pracę kliniczną i publikacje, wliczając to nagrodę za osiągnięcia życiowe od ISSTD. Opublikowała wiele artykułów naukowych w recenzowanych czasopismach oraz rozdziałów książek, była także współautorką trzech, w tym wydanej po polsku „Zaburzenia dysocjacyjne po traumie (2019)”.

Szczegółowy biogram w języku angielskim.

Organizacja

Data. Szkolenie odbędzie się 15-16 kwietnia 2023 (sobota i niedziela) platformę Zoom.

Czas. Szkolenie trwa 10 godzin zegarowych. Nagranie będzie zawierać wszystkie jego elementy oprócz prywatnej pracy w grupach oraz treści czatu między uczestnikami. Dostęp do nagrania przyznawany jest na dwa miesiące.

Opłata. Koszt szkolenia zależy od kolejności zapisu:

 • Pierwsze 20 osób płaci 850 zł.
 • Drugie 20 osób płaci 900 zł.
 • Reszta osób płaci 950 zł

Aby dowiedzieć się, w której puli cenowej się jest, należy wysłać zapytanie na maila. Zwłaszcza po otwarciu się zapisów pule na dany próg cenowy mogą się szybko zapełnić i informacja na stronie może nie odzwierciedlać stanu faktycznego.

Raty. Możliwość rozłożenia wpłat na dwie lub trzy bezzwrotne raty. Zapłata ostatniej raty do dwóch tygodni przed szkoleniem. W kwestii ustalenia rat proszę o bezpośredni kontakt mailowy.

Dostępne są zniżki (maksymalna zniżka 150 zł):

Tłumaczenie. Szkolenie jest tłumaczone konsekutywnie przez dwoje tłumaczy z angielskiego na język polski. Wyświetlane slajdy są po polsku. Udostępnione materiały do pracy i prezentacja są po polsku.

Jak się zapisać? Proszę dokonać przelewu o tytule KATHY2 i napisać o tym na bkleszcz.act@gmail.com. Należy załączyć dane do faktury (jeśli jest potrzebna, informacja poniżej).

Chcesz fakturę? Przeczytaj! Od 1 stycznia 2020 przedsiębiorcy nie mają możliwości wystawienia faktury na podstawie paragonu wydanego wcześniej. Powyższa zmiana jest spowodowana nowelizacją ustawy o podatku od towarów i usług uchwaloną w dniu 4 lipca 2019 r. przez Sejm. W związku z tym proszę o podanie danych firmy w pierwszym wysłanym mailu ws. udostępnienia szkolenia lub wysłanie ich najdalej w dniu przelewu. W przeciwnym razie może się okazać, że nie będzie możliwości wystawienia faktury np. w razie podana danych firmy kilka dni po przelewie. Prosimy dla wzajemnej satysfakcji z usługi o trzymanie się tych zasad.

Oglądanie nagrania. Nagranie będzie udostępnione bezpośrednio na maila.

Proszę wysłać przelew na

Inteligo 50 10205558 1111168586100067
Bartosz Kleszcz Psychoterapia i Szkolenia
Aleja Zwycięstwa 31/8
41-200 Sosnowiec
IBAN: PL50102055581111168586100067
BIC/SWIFT: BPKOPLPW

W razie przelewu z konta zagranicznego proszę doliczyć 11 zł.

Oglądanie nagrania. Nagranie będzie udostępnione bezpośrednio na maila. Jeśli nie używasz gmail, proszę o załączenie gmailowego maila przy zapisie.