Terapia DBT w samookaleczeniach nastolatków

Szkolenie prowadzone przez Sheri Van Dijk, autorkę bestsellera GWP „Samookaleczenia nastolatków.

 • Szkolenie odbędzie się online przez zoom.
 • Odbędzie się 27-28 maja 2023 (łącznie 10 godzin zegarowych).
 • Uczestnik otrzymuje certyfikat udziału wraz z ilością godzin (10 godzin zegarowych).
 • Warsztat tłumaczony z języka angielskiego na polski konsekutywnie, wyświetlane slajdy będą po polsku.

Dołącz do wydarzenia na Facebooku.

650-800 zł + możliwe zniżki

  Opis warsztatu

  Samookaleczenia, czyli samouszkodzenia bez skutków śmiertelnych (ang. non-suicidal self-injury, NSSI) są najczęściej spotykane wśród nastolatków i młodych dorosłych. Chociaż NSSI zmniejszają swoją częstotliwość w późnym okresie dojrzewania, zachowanie to jest jednym z najsilniejszych czynników sprzyjających samobójstwom wśród młodzieży; a osoby, które angażują się w powtarzalne NSSI wydają się być w wysokim stopniu zagrożone utrzymaniem dysfunkcjonalnych strategii regulacji emocji, nawet po zaprzestaniu samookalecznia. Ludzie angażują się w NSSI z wielu powodów. Do takiej grupy zaliczają się osoby z zaburzeniem osobowości chwiejnej emocjonalnie typu borderline. Zazwyczaj wiąże się to z nieumiejętnością regulowania emocji w funkcjonalny, pomocny sposób. Z pomocą przychodzi tutaj terapia dialektyczno-behawioralna (DBT), która zdaje się być świetnie skrojonym sposobem leczenia osób wpisujących się do tej populacji.

  Choć większość klinicystów zajmujących się zdrowiem psychicznym w pewnym momencie zetknie się z NSSI u swoich klientów_ek, wciąż brakuje badań na temat tego zachowania i jego przyczyn. Programy edukacyjne rzadko uczą o tym zachowaniu i o tym, jak pracować z klientami, którzy się w nie angażują. Warsztat ten, któremu będzie towarzyszyć część psychoedukacyjna, dyskusja i ćwiczenia, pomoże zrozumieć NSSI, czynniki, które należy wziąć pod uwagę podczas oceny i pracy z klientami. Będzie również drogowskazem, jak terapia DBT może być pomocna klientom w redukcji, a ostatecznie w wyeliminowaniu zachowań autodestrukcyjnych.

  Cele dydaktyczne

  • Jak zdefiniować samouszkodzenia bez intencji samobójczych (i niektóre statystyki z tym związane)
  • Narzędzia, które pomogą Ci w zachowaniu większego spokoju, gdy dowiesz się, że Twój klient dokonuje samookaleczeń
  • Powody, dla których nastolatki angażują się w te zachowania, oraz sposoby, by pomóc sobie, klientowi_ce i jego/jej rodzinie w zrozumieniu tego zachowania (w tym dzienniczek i analiza zachowania).
  • Jak skutecznie oceniać samookaleczenia i narzędzia pomagające zwiększyć zaangażowanie w leczenie, budowanie relacji i zaufania
  • Wprowadzenie do trzech teorii leżących u podstaw DBT: teorii biospołecznej, do dialektyki i teorii behawioralnej
  • Poznanie niektórych strategii dialektycznych, które pomogą klientom w wychodzeniu z utknięcia i podejmowaniu działań służących produktywnej zmianie
  • Poznanie niektórych umiejętności DBT z każdego z czterech modułów umiejętności DBT (uważność, tolerancja dystresu, regulacja emocji i efektywność interpersonalna) celem eliminowania zachowań autodestrukcyjnych

  O prowadzącym

  Sheri jest pracowniczką społeczną, która pracuje z klientami z poważnymi problemami psychicznymi od 2000 roku. Dzięki bogatemu doświadczeniu w pracy w szpitalu oraz w środowisku lokalnym, Sheri obecnie prowadzi klientów w ramach prywatnej praktyki, a także udziela konsultacji i przeprowadza międzynarodowe szkolenia dla innych klinicystów. Sheri przeszła intensywne szkolenie z zakresu terapii dialektyczno-behawioralnej (DBT) oraz uważności. Od 2004 roku prowadzi terapię DBT dla osób indywidualnych oraz w formacie grupowym

  W 2010 roku Sheri została laureatką nagrody im. R.O. Jonesa za badania nad stosowaniem DBT w terapii zaburzeń afektywnych dwubiegunowych, przedstawionych na konferencji Kanadyjskiego Towarzystwa Psychiatrycznego.

  Sheri jest autorką kilku książek, które koncentrują się na pomocy czytelnikom w nauce umiejętności DBT i zastosowaniu ich w różnych problemach psychicznych: „The DBT Skills Workbook for Teen Self-Harm” (wydanej świeżo przez Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne pod tytułem „Samookaleczenia nastolatków); bestsellerowej „Don’t Let Your Emotions Run Your Life for Teens” oraz jej najnowszej książki, „The DBT Workbook for Emotional Relief”, wydanej w lipcu 2022 roku.

  Organizacja

  Szkolenie odbędzie się w sobotę 27 maja i niedzielę 28 maja 2023 online przez Zoom. (10 godzin zegarowych)

  KOSZT UDZIAŁU

  Koszt szkolenia zależy od kolejności zapisu:

  • Pierwsze 20 osób płaci 650 zł.
  • Drugie 20 osób płaci 700 zł.
  • Pozostałe osoby płacą 800 zł.

  Raty. Możliwość rozłożenia wpłat na dwie lub trzy bezzwrotne raty. Zapłata ostatniej raty do dwóch tygodni przed szkoleniem. W kwestii ustalenia rat proszę o bezpośredni kontakt mailowy.

  ZNIŻKI (max. 100 zł zniżki)

  50 zł taniej, jeśli zapisujesz się razem z jedną osobą lub 100 zł taniej, jeśli zapisujesz się w 3+ osób (proszę o wspólne zgłoszenie się i dokonanie wpłaty w podobnym czasie)

  JAK SIĘ ZAPISAĆ? Proszę dokonać przelewu o tytule SHERI_DBT i napisać o tym na bkleszcz.act@gmail.com. Należy załączyć dane do faktury (jeśli jest potrzebna, informacja poniżej).

  CHCESZ FAKTURĘ? PRZECZYTAJ! Od 1 stycznia 2020 przedsiębiorcy nie mają możliwości wystawienia faktury na podstawie paragonu wydanego wcześniej. Powyższa zmiana jest spowodowana nowelizacją ustawy o podatku od towarów i usług uchwaloną w dniu 4 lipca 2019 r. przez Sejm. W związku z tym proszę o podanie danych firmy w pierwszym wysłanym mailu ws. udostępnienia szkolenia lub wysłanie ich najdalej w dniu przelewu. W przeciwnym razie może się okazać, że nie będzie możliwości wystawienia faktury np. w razie podana danych firmy kilka dni po przelewie. Prosimy dla wzajemnej satysfakcji z usługi o trzymanie się tych zasad.

  Proszę wysłać przelew na
  Inteligo 50 10205558 1111168586100067
  Bartosz Kleszcz Psychoterapia i Szkolenia
  Aleja Zwycięstwa 31/8
  41-200 Sosnowiec
  IBAN: PL50102055581111168586100067
  BIC/SWIFT: BPKOPLPW

  W razie przelewu z konta zagranicznego proszę doliczyć 11 zł.