Warsztat online Abby Lev "Wzmacnianie relacji interpersonalnych. Integracja terapii akceptacji i zaangażowania (ACT) oraz schematów"

Webinar już się odbył. Zapraszamy do udziału w innych ACTowych wydarzeniach organizowanych przez Uczę się ACT. Ich aktualną listę znajdziesz w zakładce menu „Naucz się ACT”.

Warsztat prowadzony przez Abby Lev, psychoterapeutkę i executive coacha ACT, skupiony na pomocy we wzmacnianiu relacji między dwojgiem osób z wykorzystaniem metod terapii akceptacji i zaangażowania oraz terapii schematów.

Odbędzie się 8 września od 17:30 do ok. 21:30 (~4 godziny). Warsztat będzie tłumaczony z języka angielskiego na polski, wyświetlane slajdy będą po polsku. Uczestnik otrzymuje certyfikat udziału.

Dołącz do wydarzenia na Facebooku, aby nie ominęły Cię aktualizacje związane z warsztatem.

O warsztacie

W trakcie szkolenia zostanie zademonstrowane innowacyjne podejście integrujące terapię akceptacji i zaangażowania ACT oraz terapię schematów w pracy z parami. Często zdarza się, że w związkach rozwijają się sztywne behawioralne strategie radzenia sobie nastawione na unikanie doświadczania trudnych emocji i myśli oraz wzorce, powodowane starymi „historiami” (schematami) lub określonymi przewidywaniami i oczekiwaniami. Strategie te przynoszą krótkotrwałą ulgę od psychicznego stresu wywołanego problemami interpersonalnymi, lecz w dłuższej perspektywie działają na szkodę związku. Próby unikania cierpienia wywołanego przez schematy kończą się wzmacnianiem go, tworząc ostatecznie samospełniającą się przepowiednię. Do takich prób zaliczamy takie przykłady unikania doświadczania jak uczepianie się kogoś, wycofywanie się, atakowanie, poszukiwanie zapewnienia, obronę, tłumaczenie się, kontrolowanie czy żądanie.

W trakcie warsztatu opisana zostanie forma pracy terapeutycznej stworzona po to, by pomagać parom borykającym się z różnymi problemami i konfliktami. Pomoc ta oparta jest na identyfikacji 10 powszechnych schematów relacyjnych, nazywanych źródłem cierpienia pierwszego rzędu. Schematy przyczyniają się określonych zachowań nastawionych na radzenie sobie ze nimi (unikanie doświadczania), a te skutkują dysfunkcjami w relacjach. Dysfunkcje te stanowią źródło cierpienia drugiego rzędu. Proces terapii tych trudności został zaadaptowany z sześciu procesów terapeutycznych ACT i jest pomocny w poprawie radzenia sobie w sferach dotkniętych dysfunkcją interpersonalną.

Avigail Lev

Cele szkolenia

  1. Uczestnicy warsztatu będą mogli pomagać klientom i parom identyfikować nieprzystosowawcze „historie,” które powodują stres w związku.
  2. Uczestnicy warsztatu będą w stanie pomagać klientom i parom identyfikować określone strategie unikania, które niszczą relacje.
  3. Uczestnicy warsztatu będą potrafili wykorzystać umiejętności związane z uważnością, by określać momenty unikania, gdy te pojawią się w trakcie sesji.
  4. Osoby biorące udział w szkoleniu będą potrafili wykorzystać techniki behawioralne oparte na wartościach w celu zmiany skutkujących psychicznym stresem wzorców reagowania.

Dla kogo

  • Dla psychoterapeutów, psychologów, psychiatrów pracujących z działającymi wedle schematów klientami.
  • Dla studentów chcących lepiej poznać ACT i ST oraz przygotować się do pracy z wykorzystaniem tych nurtów w obszarze relacji interpersonalnych.
  • Dla chcących poprawić jakość swoich relacji interpersonalnych i lepiej wykrywać pułapki, w które mogą wpadać.
  • Dla przedstawicieli wszystkich nurtów terapeutycznych. ACT, mający korzenie w podejściu behawioralnym, jest łatwo integrowanlym nurtem zarówno do pracy z klientem, jak i z samym lub samą sobą.

O dr Lev

Dr Avigail Lev, PsyD, jest psychoterapeutką i executive coachem z San Francisco w Kalifornii. Avigail jest kierownikiem Centrum Bay Area CBT. Jej klinika zapewnia terapię opartą na dowodach naukowych dla par oraz w trybie indywidualnym dla osób borykających się z problemami w związkach, lękiem, traumą, zaburzeniami nastroju, depresją, rozregulowaniem emocjonalnym, OCD, czy trichotillomanią.

Dr Lev specjalizuje się w integrowaniu terapii akceptacji i zaangażowania (ACT) z terapią schematów w celu poprawy relacji interpersonalnych. Jest współautorką książek Acceptance and Commitment Therapy for Couples, Acceptance and Commitment Therapy for Interpersonal Problems oraz The Interpersonal Problems Workbook (Relacje na huśtawce, wydanej po polsku przez Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne).

Dr Lev prezentuje swoje badania naukowe na międzynarodowych i krajowych konferencjach. Prowadziła także superwizje, treningi oraz warsztaty dydaktyczne na temat wykorzystania podejść opartych na dowodach empirycznych w Klinice Terapii Poznawczych i Behawioralnych w Berkeley, Haight Ashbury Psychological Services, Uniwersytecie Argosy i Uniwersytecie w Palo Alto. Jest autorką badania z losowym doborem do próby (randomized-control trial, RCT): „A group therapy protocol combining acceptance and commitment therapy and schema therapy in treatment of interpersonal disorders”.

Książki, których współautorką jest Dr Lev:

Organizacja

Czas. 8 września od 17:30 do ok. 21:30. Szkolenie będzie trwać ok. 4 godziny.

Medium. Spotkanie będzie prowadzone przez aplikację zoom.us. Limit osób to 100. Uczestnicy będą musieli zainstalować sobie aplikację i otrzymają mail z z danymi do zalogowania się na warsztat.

Opłata. Do 25 sierpnia opłata wynosi 160 zł. Do 7 września cena wzrasta do 180 zł.

Możliwość wystawienia faktury – proszę zaznaczyć to w formularzu zgłoszeniowym. Przy rejestracji proszę zwrócić szczególną uwagę na prawidłowe wpisanie swojego maila, ponieważ inaczej nie będziemy mieli możliwości odpowiedzieć.

Przelew proszę wykonać z tytułem ABBY 2018 [IMIĘ I NAZWISKO UCZESTNIKA]:

Bartosz Kleszcz Psychoterapia i Szkolenia
Inteligo 50 1020 5558 1111 1685 8610 0067
Aleja Zwycięstwa 31/8
41-200 Sosnowiec

Patronat medialny

Z radością informujemy, że Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne, Polskie Towarzystwo Terapii Poznawczej i Behawioralnej oraz ACBS Polska objęły wydarzenie patronatem medialnym.

Dr Artur Kołakowski poleca "Relacje na huśtawce" i warsztat dr Avigail Lev

Kontakt, pytania i informacja o zapisie

Proszę o kontakt mailowy przez formularz poniżej (mail obsługiwany jest przez sekretarkę). Proszę zaznaczyć, odnośnie jakiego wydarzenia jest wiadomość.

Zapraszamy także, by w razie pytań dzwonić bezpośrednio do Bartosza Kleszcza +48 570 295 870

1 + 6 =