Praca ACT z problematyczną relacją z samym sobą

Uczę się ACT zaprasza serdecznie na szkolenie „Praca ACT z problematyczną relacją z samym sobą”. Skupia się na sposobach stymulacji elastycznego, bezpiecznego kontaktu z uciążliwymi, trudno modyfikowalnymi, determinującymi zachowania przekonaniami na swój temat, co jest wyznacznikiem wielu popularnych problemów psychicznych – samokrytyzymu, perfekcjonizmu, narcyzmu i innych.

Prowadzi Bartosz Kleszcz. Więcej informacji o prowadzącym tutaj.

Odbędzie się 25 maja (sobota) od 10 do 18 w Katowicach. Uczestnik otrzymuje certyfikat udziału z liczbą godzin.

Wcześniejsza wiedza o ACT nie jest wymagana, acz nie zaszkodzi. Jeśli chcesz lepiej poznać ten nurt, zapraszamy do artykułów na naszej stronie – ten będzie dobry na start.

Dołącz do wydarzenia na Facebooku, aby nie ominęły Cię aktualizacje związane z warsztatem.

Bartosz Kleszcz

O szkoleniu online

Z racji tego, jak funkcjonuje szukający sensu w trudnych sytuacjach ludzki umysł, większość osób korzystających z pomocy psychologicznej i psychiatrycznej będzie, oprócz bezpośrednich i doraźnych problemów w swoim życiu, zmagać się także z bolesnymi wnioskami na swój temat. Wnioski te, wyniesione z silnych emocjonalnie sytuacji, przybierają kształt marzeń na temat przeszłości, teraźniejszości i przyszłości np.

 • gdybym był mądrzejszy i mniej leniwy, udałoby mi się dostać na uczelnię,
 • gdybym był bardziej atrakcyjny lub miał większą odwagę, wciąż byłbym w związku,
 • gdybym nie był taki słaby, przestałbym pić i się objadać,
 • gdybym był bardziej męski, nie musiałbym się bać straty w związku,
 • gdybym wiedział wszystko, czułbym się pewien w każdej sytuacji,
 • gdybym lepiej dbał o siebie i się pilnował z tym, co robię, inni nie mieliby do mnie pretensji.

Osoba żyjąca w odniesieniu do takich ocen – często też wskutek tego, jak jest traktowana przez swoje otoczenie – zaczyna traktować je jako dosłowną prawdę na swój temat i szukać sposobów, jak od tego uciec. Jeśli trafia na psychoterapię, to bardzo prawdopodobne, że zamiast pomóc zmienić swoją sytuację, te sposoby radzenia sobie jeszcze bardziej utwardzają punkt wyjścia i ograniczają życie klienta sztywnymi zakazami i nakazami. Z czasem przelotne, zależne od sytuacji myśli zmieniają się w bardziej trwałą narrację na swój temat. W ACT zwie się ona skonceptualizowanym ja. Skonceptualizowane ja staje się okularami, przez które klient patrzy na świat, z którymi się budzi i z którymi idzie spać.

Potocznie mówiąc, w ramach tego procesu odbywa się tzw. „głębsza” praca ACT, związana z warunkami, które kształtowały życie klienta, oraz wpływami, których może on nie być początkowo świadomy. Bez odniesienia się do tego procesu i nauki dystansu wobec własnych myśli, zachodzi podczas terapii ryzyko, że klient będzie robił postępy tylko w ramach swych tłamszących witalność ocen, wymagań i porównań. Więcej można się na ten temat dowiedzieć w specjalnym artykule

Podczas warsztatu uczestnicy dowiedzą się, jak pomóc klientowi przechodzić z niewyrozumiałego, sztywnego i zależnego sposobu kontaktowania się z sobą samym do takiego, który jest elastyczny, bezpieczny i pozwala na swobodny wybór dróg życiowych. W bezbolesny sposób zapoznają się z behawioralnymi zasadami, które ułatwiają rozumienie i prowadzenie procesu terapeutycznego.

Nabyte umiejętności będą mieć pół-ustrukturyzowany charakter. Oznacza to, że można je stosować wedle pewnej chronologii, co będzie ułatwieniem dla początkujących. Z kolei coraz bardziej doświadczony praktyk będzie w stanie łączyć ze sobą te elementy w dowolnej kolejności, dostosowywać do potrzeb klienta oraz spajać z innymi elementami terapii ACT.

Cele szkoleniowe

 • Nauczyć się, jak w sposób wspólnie z klientem prowadzić angażującą diagnozę własnego problemu
 • Wykrywać oznaki skonceptualizowanego ja w zachowaniu klienta
 • Poznać behawioralne pojęcia i filozofię, która pozwoli swobodniej rozumieć i prowadzić interwencję
 • Korzystać z ćwiczeń mających pomóc klientowi bardziej selektywnie korzystać ze skonceptualizowanego ja, podchodzić do niego ze zdrowym dystansem i budować świadomość siebie, która jest czymś więcej niż własne myśli, emocje i wrażenia z ciała

Dla kogo

 • Dla psychoterapeutów, psychologów, psychiatrów, pracowników społecznych i innych specjalistów zdrowia psychicznego, chcących pracować wedle zasad ACT z problemami sztywnego, schematycznego stosunku do siebie samego
 • Dla studentów chcących lepiej poznać ACT, którzy znają już podstawy tego nurtu
 • Dla przedstawicieli wszystkich nurtów terapeutycznych chcących wykorzystywać zasady behawioralne, aby pomagać klientom w procesie bardziej elastycznego kontaktu z sobą samych
 • Dla praktyków zauważających u siebie problematyczne, schematyczne zachowania i przekonania, które stają na drodze stawaniu się lepszym praktykiem
 • Dla osób ciekawych, jak teoria ram relacyjnych (RFT) upraszcza praktykę psychoterapeutyczną

Organizacja

Czas.  25 maja 2019 od 10 do 18. Planowane są dwie piętnastominutowe przerwy i jedna godzinna w środku warsztatu.

Miejsce. Warszawa. Adres podany zostanie bliżej warsztatu.

Opłata. Do 25 kwietnia opłata wynosi 400 zł. Po 26 kwietnia cena wzrasta do 450 zł. Za zapis we dwoje każda osoba płaci o 50 zł mniej.

Jak się zapisać? Proszę zrobić przelew z tytułem KLESZCZ 2019 [MAIL UCZESTNIKA]. Jeśli to Twój pierwszy warsztat z Uczę się ACT, proszę podać bezbłędny mail, bo inaczej nie będziemy mogli się skontaktować. Po zaksięgowaniu odezwiemy się z informacjami. W razie potrzebowania faktury proszę skorzystać z formularza poniżej tuż po wysłaniu opłaty za udział.

Proszę wysłać przelew na:

Bartosz Kleszcz Psychoterapia i Szkolenia
Inteligo 50 10205558 1111168586100067
Aleja Zwycięstwa 31/8
41-200 Sosnowiec

Kontakt, pytania i informacja o zapisie

Pytania i zgłoszenia do faktur przez kontakt mailowy bkleszcz.act@gmail.com lub przez formularz poniżej. Mail obsługiwany jest przez sekretarkę. Proszę zaznaczyć, odnośnie jakiego wydarzenia jest wiadomość.

Zapraszamy także, by w razie pytań dzwonić bezpośrednio do Bartosza Kleszcza +48 570 295 870

3 + 15 =