Współczujący i elastyczny terapeuta - tworzenie kontekstu do wartościowej zmiany

Warsztat ACT prowadzony przez Rikke Kjelgaard, licencjonowaną psycholog i trenerkę ACT zweryfikowaną przez ACBS (peer-reviewed ACT trainer), zaprojektowany wedle formuły „od samych podstaw do zaawansowanych kwestii na konkretny temat.”

Odbędzie 6-7 października w Warszawie. Warsztat będzie przetłumaczony z języka angielskiego na polski, wyświetlane slajdy będą po polsku. Uczestnik otrzymuje certyfikat udziału.

Dołącz do wydarzenia na Facebooku, aby nie ominęły Cię aktualizacje związane z warsztatem.

Opis warsztatu

Czy kiedykolwiek zdarzyło ci się „utknąć” w roli terapeuty? Czy niektórzy klienci podnoszą czasem tematy, które twój umysł określa jak „trudne”? Czy kiedykolwiek przydarzył ci się moment zmagania, w którym myślałeś lub myślałaś „Jaki ma być mój następny krok?” Czy odczuwasz niepokój, lęk czy stres podczas prowadzenia terapii?

W trakcie warsztatu skupimy się nad określeniem wartości, towarzyszących tobie jako terapeucie. Zdefiniujemy także to, co „trudnego” pojawia się wraz z obecnością „trudnych” klientów. Poprzez dyskusje, prezentacje i odgrywanie scenek, przepracujemy to, co przydarza się w pracy z „trudnymi” klientami. Przyjrzymy się również zachodzącym w interakcji procesom terapeutycznym, wykorzystując do tego perspektywę  modelu ACT, osadzoną we współczuciu.

Celem przyświecającym naszej wspólnej pracy będzie rozszerzenie twojego repertuaru w roli terapeuty tak, abyś wykazywał lub wykazywała się większą elastycznością i współczuciem w pracy z „trudnymi” klientami. Wszystko to w kontekście twoich indywidualnych wartości, inspirujących do działania w zgodzie z nimi w trakcie procesu terapeutycznego.

Cele warsztatu

 • jak pracować efektywnie podczas kreatywnego braku nadziei, procesu ACT tworzącego fundament pod terapeutyczną zmianę
 • jak płynnie i elastycznie przechodzić pomiędzy procesami ACT
 • jak kształtować zachowanie klienta podczas sesji
 • jak korzystać ze współczucia w trakcie sesji
 • jak okazywać współczucie samemu lub samej sobie w roli terapeuty

Po tym warsztacie będziesz umieć

 • identyfikować i sporządzać listę „trudnych” tematów w terapii oraz rozpoznawać, co wpływa na to, że klienci wydają się być „trudni”
 • określać i dawać wyraz w działaniu własnym terapeutycznym wartościom
 • okazywać szeroki repertuar zachowań nawet pod presją
 • korzystać z procesu kreatywnego brak nadziei tak, aby odnaleźć w sobie więcej elastyczności w kontaktach z klientami
 • pielęgnować współczucie wobec siebie i klientów

Dla kogo

 • dla psychoterapeutów, trenerów, coachów, psychiatrów pracujących z wymagającymi klientami
 • dla studentów chcących lepiej poznać ACT i przygotować się do pracy z wykorzystaniem tego nurtu
 • dla terapeutów CBT i innych nurtów, którzy czują, że potrzebują w ramach szkolenia większej ilości pracy własnej
 • dla osób czujących się czasem nieadekwatnie, bezsilnie wobec wyzwań stojących przed nimi w kontakcie z drugim człowiekiem i chcących być przygotowanymi na to w przyszłości
 • dla przedstawicieli wszystkich nurtów terapeutycznych – ACT, mający korzenie w podejściu behawioralnym, jest łatwo integrowalnym nurtem zarówno do pracy z klientem, jak i z samym lub samą sobą
 • dla praktyków szukających pracy własnej w kierunku większej elastyczności psychicznej i współczucia tak wobec innych, jak i wobec siebie

O Rikke

Licencjonowana psycholog, trenerka ACT zweryfikowana przez ACBS (ACT peer-reviewed trainer).  Dyrektor naczelny i założycielka ACT Danmark i Human ACT Sweden. Rikke organizuje treningi ACT i CBT w Danii od 2007 roku, mając za sobą ponad 200 przeprowadzonych warsztatów. Stworzyła także 2-letni, specjalistyczny program treningowy ACT, który cieszy się ogromną popularnością. Jest uznaną trenerką i prelegentką, zarówno w krajach skandynawskich i na scenie międzynarodowej. Rikke mieszka ze swoją rodziną w południowej Szwecji. Poza pracą, prowadzi także swój kreatywny biznes (malowanie i metalurgię srebra) i jest zaangażowana w kilka artystycznych działalności.

Zobacz pełne CV (pdf).

Organizacja

Czas. Weekend 6-7 października. Warsztat w godzinach 10-18 (sobota) oraz 9-17 (niedziela) z dłuższą przerwą w środku i kilkoma krótszymi na kawę.

Miejsce. Warszawa, budynek SWPS przy ul. Chodakowskiej 19/31, sala DO3. Limit miejsc: 60.

Opłata. Liczy się data na przelewie.

 • Do 30 czerwca opłata wynosi 900 zł.
 • Od 1 lipca do 23 września opłata wynosi 1000 zł.
 • Od 24 września opłata wynosi 1100 zł.

Dostępna zniżka „we dwoje raźniej”. 50 zł od osoby taniej za zapis parami. Przy zgłoszeniu proszę napisać, razem z kim się zgłaszasz.

Możliwość wystawienia faktury – proszę zaznaczyć to w mailu. Przelew proszę wykonać z tytułem RIKKE 2018 [IMIĘ I NAZWISKO UCZESTNIKA]:

Bartosz Kleszcz Psychoterapia i Szkolenia
Inteligo 50 10205558 1111168586100067
Aleja Zwycięstwa 31/8
41-200 Sosnowiec

Patronat medialny

Z radością informujemy, że Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne objęło to wydarzenie patronatem medialnym. Na uczestników czekają trzy książki do ACT rozlosowania:

Bardzo dziękujemy za wsparcie. Nagrody zostaną rozdane podczas samego warszatu.

Oprócz tego patronat medialny objęły Polskie Towarzystwo Terapii Poznawczej i Behawioralnej oraz Association for Contextual Behavioral Science Polska

Kontakt, pytania i informacja o zapisie

Proszę o kontakt mailowy przez formularz poniżej (mail obsługiwany jest przez sekretarkę). Proszę zaznaczyć, odnośnie jakiego wydarzenia jest wiadomość.

Zapraszamy także, by w razie pytań dzwonić bezpośrednio do Bartosza Kleszcza +48 570 295 870

2 + 10 =