Od połączenia i odłączenia do autonomii i przywiązania: Zrozumienie i uzdrawianie schematu Uwikłania/Nierozwiniętego Ja

Szkolenie Jeffa Conwaya, członka założyciela i obecnego przewodniczącego ISST, uczące pracować w ramach terapii schematów nad schematem uwikłania / nierozwiniętego Ja.

Odbędzie się 14-15 października 2023 (łącznie 12 godzin zegarowych). Szkolenie jest nagrywane. Udział gwarantuje dwumiesięczny dostęp do nagrania szkolenia.

Organizacja. Szkolenie trwa łącznie 12 godzin – 8 godzin w sobotę i 4 godziny. Udział poświadczony jest imiennym certyfikatem z ilością godzin zegarowych.

Tłumaczenie. Szkolenie jest tłumaczone symultanicznie na język polski. Uczestnik może przełączać się pomiędzy dźwiękiem w całości po angielsku lub równolegle tłumaczonym na polski.  Prezentacja wyświetlana na szkoleniu jest po polsku. Wysłane uczestnikom materiały do pracy i prezentacja są po polsku i po angielsku.

Dołącz do wydarzenia na FB.

Dla kogo

Warsztat powinien zainteresować osoby, które czują się zablokowane lub zdezorientowane w pracy z jednym lub kilkoma klientami, ponieważ zapewni alternatywny sposób myślenia o tych klientach i interakcji z nimi. Warsztat może być również pomocny dla każdego, kto pracuje z klientami, którzy mają problemy ze zrozumieniem granic interpersonalnych i utrzymaniem zdrowych granic w swoich związkach, a także mogą stanowić wyzwanie dla swoich terapeutów, aby ustanowić odpowiednie granice w relacji terapeutycznej.

Jeff Conway

Opis warsztatu

Celem tego warsztatu jest zaangażowanie się w głębszą i bardziej złożoną analizę schematu Uwikłania i Nierozwiniętego Ja oraz rozważenie realnych strategii i interakcji w celu uzdrowienia tego schematu. Jest to niezwykle silny schemat, którego doświadcza wielu pacjentów i być może także wielu terapeutów, którzy z nimi pracują. Nieuzdrowiony schemat może być głębokim wzorcem, który podważa zrozumienie siebie, powoduje zamieszanie, wywołuje niepokój związany z tworzeniem bliskich związków i ogranicza zdolność do funkcjonowania w świecie w pełnym potencjale.

Przedmiotem szkolenia będą sposoby, w jakie schemat ten jest kształtowany w systemie rodzinnym, a także wpływ zmiennych kulturowych, które pomagają go wykształcić.

Szczególny nacisk zostanie położony na 2 główne niezaspokojone potrzeby, które sprzyjają rozwojowi uwikłania i nierozwiniętego „ja”: Dostrojenie i Autonomia. Te dwie potrzeby zostaną dokładnie przeanalizowane i omówione pod kątem tego, w jaki sposób przyczyniają się do rozwoju silnego poczucia własnego ja oraz tego, że kiedy nie są odpowiednio zaspokojone, dana osoba prawdopodobnie będzie zmagać się z „Nierozwiniętym Ja”.

Zastanowimy się, co oznacza posiadanie „Rozwiniętego Ja w porównaniu z Nierozwiniętym Ja”. Trzy główne style przywiązania zostaną omówione w kontekście uwikłania i nierozwiniętego ja. Z tym poszerzonym zrozumieniem schematu uwikłania i nierozwiniętego ja, przećwiczymy interwencje i strategie służące uzdrawianiu tegoż schematu.

Omówione zostaną czynniki zmiany w postaci pracy skoncentrowanej na emocjach, pracy poznawczej i behawioralnej, pracy w ramach relacji terapeutycznej oraz ograniczonego powtórnego rodzicielstwa koncentrującego się na zapewnieniu możliwości autonomii i otrzymania uważnej opieki.

Cele dydaktyczne

Warsztat ten dostarczy ciekawą, inną perspektywę związanej z pracą z klientami, którzy zmagają się z unikającym lub lękowym stylem przywiązania. Rozważymy również strategie uzdrawiania tego schematu i osłabiania sposobów, które utrwalają schemat, przy jednoczesnym wzmacnianiu sposobów, które pomagają go rozproszyć, przy jednoczesnym wspieraniu autonomii i dostrojenia.

Skupimy się szczególnie na wykorzystaniu relacji terapeutycznej w służbie uzdrawiania schematu i zmiany trybu.

Wreszcie, może to być również okazja dla terapeutów do osobistej refleksji nad tym, w jaki sposób schemat uwikłania i nierozwiniętego Ja może wpływać na ich osobiste relacje i profesjonalną pracę kliniczną oraz do rozważenia osobistych zastosowań w uzdrawianiu tego bardzo silnego schematu.

O prowadzącym

JEFF CONWAY prowadzi praktykę terapii schematów od ponad 20 lat i jest trenerem oraz superwizorem terapii schematów od początku istnienia ISST (międzynarodowego stowarzyszenia terapii schematów). Jest członkiem założycielem ISST i podejmował się wielu ról pełnionych dla ISST, zainspirowany zaangażowaniem w pogłębianie zrozumienia modelu terapii schematów i zapewnianiem wysokiej jakości leczenia. Jeff prowadzi także warsztaty superwizji dla komisji rozwoju umiejętności superwizorów ISST.

 Obecnie Jeff Conway jest przewodniczącym ISST. Wcześniej pełnił funkcje koordynatora ds. szkoleń i wiceprzewodniczącego. Jeff przez wiele lat prezentował schemat Uwikłania i Nierozwiniętego Ja na warsztatach i webinariach na całym świecie, a także dwa razy do roku prowadzi międzynarodową grupę superwizji online na temat tegoż schematu. Jest również autorem tekstów na ten temat. Najnowszy artykuł opublikowany w tym roku w The Journal of Mental Health and Addiction to „Co-Dependency and Enmeshment – A Fusion of Concepts”.

Odbył również liczne szkolenia w Terapii Skoncentrowanej na Emocjach i jest członkiem założycielem Nowojorskiego Centrum Terapii Skoncentrowanej na Emocjach. Inne obszary szkolenia obejmują EMDR, Somatic Experiencing, terapię grupową i terapię opartą na teorii relacji z obiektem.

Mieszka w dzielnicy „Hell’s Kitchen” w Nowym Jorku. Jego zainteresowania to czytanie, triathlon i teatr.

Udział

Data. Szkolenie odbędzie się w sobotę 14 października i niedzielę 15 października 2023. (12 godzin zegarowych)

Czas. Szkolenie trwa 12 godzin zegarowych – 8 godzin w sobotę oraz 4 godziny w niedzielę. Nagranie będzie zawierać wszystkie jego elementy oprócz prywatnej pracy w grupach oraz treści czatu między uczestnikami. Dostęp do nagrania przyznawany jest na dwa miesiące.

Tłumaczenie. Szkolenie tłumaczone jest Szkolenie jest tłumaczone symultanicznie na język polski. Uczestnik może przełączać się pomiędzy dźwiękiem w całości po angielsku lub równolegle tłumaczonym na polski.  Prezentacja wyświetlana na szkoleniu jest po polsku. Wysłane uczestnikom materiały do pracy i prezentacja są po polsku i po angielsku.

 

Koszt udziału. Koszt szkolenia zależy od kolejności zapisu:

  • Pierwsze 20 osób płaci 850 zł.
  • Drugie 20 osób płaci 900 zł.
  • Pozostałe osoby płacą 950 zł.
Aby dowiedzieć się, w której puli cenowej się jest, należy wysłać zapytanie na maila. Zwłaszcza po otwarciu się zapisów pule na dany próg cenowy mogą się szybko zapełnić i informacja na stronie może nie odzwierciedlać stanu faktycznego.

Raty. Możliwość rozłożenia wpłat na dwie lub trzy bezzwrotne raty. Zapłata ostatniej raty do dwóch tygodni przed szkoleniem. W kwestii ustalenia rat proszę o bezpośredni kontakt mailowy.

Zniżki. (max. 150 zł zniżki)

Jak się zapisać? Proszę dokonać przelewu o tytule JEFF i napisać o tym na bkleszcz.act@gmail.com. Należy załączyć dane do faktury (jeśli jest potrzebna, informacja poniżej).

Chcesz fakturę? Przeczytaj! Od 1 stycznia 2020 przedsiębiorcy nie mają możliwości wystawienia faktury na podstawie paragonu wydanego wcześniej. Powyższa zmiana jest spowodowana nowelizacją ustawy o podatku od towarów i usług uchwaloną w dniu 4 lipca 2019 r. przez Sejm. W związku z tym proszę o podanie danych firmy w pierwszym wysłanym mailu ws. udostępnienia szkolenia lub wysłanie ich najdalej w dniu przelewu. W przeciwnym razie może się okazać, że nie będzie możliwości wystawienia faktury np. w razie podana danych firmy kilka dni po przelewie. Prosimy dla wzajemnej satysfakcji z usługi o trzymanie się tych zasad.

Proszę wysłać przelew na
Inteligo 50 10205558 1111168586100067
Bartosz Kleszcz Psychoterapia i Szkolenia
Aleja Zwycięstwa 31/8
41-200 Sosnowiec

IBAN: PL50102055581111168586100067
BIC/SWIFT: BPKOPLPW

W razie przelewu z konta zagranicznego proszę doliczyć 11 zł.

Oglądanie nagrania. Nagranie będzie udostępnione przez Uczę się ACT. Potrzebne jest założenie konta z imieniem i nazwiskiem zgodnym z uczestnikiem biorącym udział.