Wykorzystanie modelu ACT w pracy z seksualnością

.Zapraszamy na warsztat „Wykorzystanie modelu ACT w pracy z seksualnością” na temat pozytywnej seksualności w pracy gabinetowej inspirowanej terapią akceptacji i zaangażowania i teoriami seksualnymi. Poprowadzą go psycholożka seksuolożka Julia Bilarzewska oraz psycholog psychoterapeuta Bartosz Kleszcz

Szkolenie odbędzie się w sobotę 18 listopada 2023 od 10 do 14 (łącznie 4 godziny zegarowe). Szkolenie jest nagrywane. Po szkoleniu nagranie przyznawane będzie na okres dwóch miesięcy.

Organizacja. Webinar „Wykorzystanie modelu ACT w pracy z seksualnością” trwa 4 godziny. Udział poświadczony jest imiennym certyfikatem z ilością godzin zegarowych. Użyte materiały zostaną udostępnione uczestnikom po szkoleniu.

Dołącz do wydarzenia na FB.

Opis szkolenia

Seksualność według WHO stanowi „kluczowy aspekt istnienia człowieka”. Niestety nawet w gabinetach psychoterapii często brakuje miejsca na zaistnienie tego tematu –  nie tylko z powodu postawy klientów. Seksualność bywa tematem wstydliwym, obojętnym, nienazwanym również dla psychologów, lekarzy, psychoterapeutów i innych ekspertów zdrowia psychicznego. Zagadnienie seksualności bywa spychane na margines. Rzadko podczas pierwszej sesji pada proaktywne pytanie „Jaka jest jakość twojego życia seksualnego?”

Seksualność jest tematem zdecydowanie obszerniejszym niż jego potoczne rozumienie. Wiąże się tak z tematem cierpienia, jak i szczęścia. Tożsamość, ekspresja, podatność na zranienie, uważność, czucie, wartości, spełnienie – każdy z tych elementów integralnie wiąże się z seksualnością, ale rzadko kiedy jest uczony jako nieodłączny element zdrowia. Stąd warto poruszać temat seksualności nie tylko, kiedy czegoś brakuje lub jest źródłem cierpienia, ale można traktować ją także jako obszar wspierający szczęście i zdrowie.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat sposobów rozumienia i pracy z seksualnością w gabinecie oraz zwiększyć umiejętność podejmowania seksualnych tematów, to zapraszamy do udziału w szkoleniu „Wykorzystanie modelu ACT w pracy z seksualnością”.

Bartosz Kleszcz i Julia Bilarzewska

Cele edukacyjne

W trakcie warsztatu „Wykorzystanie modelu ACT w pracy z seksualnością”:

  • Poznasz kluczowe elementy pracy z seksualnością w gabinecie oraz przyjrzysz się ograniczeniom, barierom oraz potencjalnym korzyściom pracy z seksualnością w takim settingu
  • Dowiesz się, jak seksualność rozumiana jest z perspektywy terapii akceptacji i zaangażowania ACT oraz nauczysz się konceptualizować częste trudności seksualne według procesów ACT i modelu elastyczności psychologicznej
  • Poznasz metody pracy z seksualnością bazujące na teoriach seksuologicznych oraz ACT
  • Będziesz mieć okazję przyjrzeć się własnej postawie wobec własnej seksualności oraz seksualności klientów

Dla kogo

  • Dla psychoterapeutów chcących poszerzyć swoją wiedzę w temacie ludzkiej seksualności oraz połączyć tę wiedzę z istniejącymi, popularnymi modelami terapii
  • Dla seksuologów chcących poznać model pracy terapii akceptacji i zaangażowania w odniesieniu do zagadnień seksuologicznych
  • Dla lekarzy pracujących z seksualnością i chcących poszerzyć wiedzę o psychologiczne sposoby pracy w tej dziedzinie
  • Dla innych ekspertów zdrowia seksualnego zainteresowanych terapią akceptacji i zaangażowania ACT oraz pozytywnym podejściem do seksualności

O Julii Bilarzewskiej

Psycholożka, seksuolożka, twórczyni warsztatów i szkoleń, pomysłodawczyni Rozkosz Festiwalu. Pracuje z osobami dorosłymi i parami w obszarze zdrowia psychicznego i seksualnego. Oprócz pracy w gabinecie i sali warsztatowej prowadzi badania z zakresu zdrowia seksualnego i wpływu norm społecznych na seksualność. Nieustannie poszukuje źródeł pożądania i satysfakcji seksualnej.

O Bartku Kleszczu

Psycholog psychoterapeuta, superwizor, naukowiec, współzałożyciel Uczę się ACT oraz szkoły psychoterapii Behawioralnie. Prowadził warsztaty ACT w różnych krajach Europy, w Azji i Afryce. Popularyzator ACT i podejścia behawioralnego w Polsce. Więcej o Bartoszu Kleszczu tutaj.

Udział

Koszt udziału. Koszt udziału wynosi 220zł.

Zniżki (max. 20 zł zniżki) 20 zł taniej, jeśli zapisujesz się razem z drugą osobą lub w kilka osób (każdy uczestnik płaci wtedy 200zł; proszę w zgłoszeniu podać imiona i nazwiska tych osób, ewentualnie dane do faktury oraz uiścić opłatę w niedługim czasie od zgłoszenia).

Jak się zapisać? Proszę dokonać przelewu o tytule ACT&SEKS i napisać o tym na bkleszcz.act@gmail.com. Należy załączyć dane do faktury (jeśli jest potrzebna, informacja poniżej).

Chcesz fakturę? Przeczytaj! Od 1 stycznia 2020 przedsiębiorcy nie mają możliwości wystawienia faktury na podstawie paragonu wydanego wcześniej. Powyższa zmiana jest spowodowana nowelizacją ustawy o podatku od towarów i usług uchwaloną w dniu 4 lipca 2019 r. przez Sejm. W związku z tym proszę o podanie danych firmy w pierwszym wysłanym mailu ws. udostępnienia szkolenia lub wysłanie ich najdalej w dniu przelewu. W przeciwnym razie może się okazać, że nie będzie możliwości wystawienia faktury np. w razie podana danych firmy kilka dni po przelewie. Prosimy dla wzajemnej satysfakcji z usługi o trzymanie się tych zasad.

Proszę wysłać przelew na
Inteligo 50 1020 5558 1111 1685 8610 0067
Bartosz Kleszcz Psychoterapia i Szkolenia
Aleja Zwycięstwa 31/8
41-200 Sosnowiec
IBAN: PL50102055581111168586100067
BIC/SWIFT: BPKOPLPW

W razie przelewu z konta zagranicznego proszę doliczyć 11 zł.

Oglądanie nagrania. Nagranie będzie udostępnione przez Uczę się ACT. Potrzebne jest założenie konta z imieniem i nazwiskiem zgodnym z osobą uczestniczącą biorącą udział.