Żyć dobrze z chorobą fizyczną: jak ACT może pomóc ludziom przystosować się do zmieniającego się życia

Prowadzi dr Ray Owen, peer-reviewed ACT trainer, konsultante, psycholog kliniczny i psychologie zdrowia z 30-letnim doświadczeniem w pracy w opiece paliatywnej i innych placówkach zdrowia fizycznego.

 

 • Szkolenie odbędzie się online przez zoom.
 • Daty to 5 i 6 marca 2022r. (sobota i niedziela), każde spotkanie po 4 godziny, od 09.00 do 13.00.
 • Uczestnik otrzymuje certyfikat udziału wraz z ilością godzin (8 godzin zegarowych).
 • Warsztat tłumaczony z języka angielskiego na polski, wyświetlane slajdy będą po polsku.

Dołącz do wydarzenia na Facebooku.

dr Ray Owen

Zagadnienia tematyczne

Prawie każdy z nas w pewnym momencie swojego życia doświadczy poważnej choroby fizycznej. Wpływ tych chorób lub urazów może być rozległy i zmieniający życie. Nie tylko nasze myśli i uczucia mogą ulegać zmianie, ale także nasza zdolność do wykonywania codziennych zadań, nasza praca, nasz sposób na wypoczynek, nasze role jako partnerów lub rodziców. Cała ścieżka naszego życia może się zmienić.

Podejścia oparte na elastyczności psychologicznej, takie jak terapia akceptacji i zaangażowania, dobrze nadają się do pomocy ludziom w takiej sytuacji, ponieważ koncentrują się na:

 • Określaniu, co jest ważne w życiu, aby znaleźć drogę naprzód
 • Znalezieniu sposobów na sensowne życie, nawet jeśli nie możemy robić pewnych rzeczy, do których przywykliśmy
 • Radzeniu sobie z niechcianymi, ale nieuniknionymi myślami, uczuciami i doznaniami fizycznymi (np. objawami i skutkami ubocznymi)
 • Radzenie sobie ze zmienionym „poczuciem siebie”

O warsztacie

Warsztat ten wykorzysta Twoją dotychczasową wiedzę na temat podstawowych procesów ACT i zbada, w jaki sposób możemy je z powodzeniem zastosować do wspierania osób cierpiących na choroby przewlekłe, trwałe urazy fizyczne lub choroby terminalne.

Omawiane tematy:

 • Zdrowie fizyczne jako kontekst
 • Rola żalu w przystosowaniu się do zmian zdrowotnych
 • Budowanie nowych wzorców aktywności
 • Jak wspierać pacjentów w podejmowaniu decyzji i stosowaniu się do leczenia?
 • Praca z relacjami
 • Dostosowanie i „poczucie własnej wartości”.

Przyjrzymy się również, jak możemy wykorzystać to podejście do pomocy członkom rodzin osób chorych, a także do pracy z lekarzami, pielęgniarkami i innymi specjalistami w zakresie fizycznej opieki zdrowotnej, aby pomóc im w zapewnieniu odpowiednio dobranego psychologicznie leczenia.

Uwaga w ramach warsztatu:

 • Zakłada się, że uczestnicy będą zaznajomieni z podstawowymi procesami ACT
 • Ray zaprosi uczestników do zastanowienia się nad własnym zdrowiem i potencjalnymi stratami. Jeśli Ty lub ktoś z Twoich bliskich cierpi obecnie na poważne problemy zdrowotne, prosimy o wzięcie tego pod uwagę przy podejmowaniu decyzji o udziale w warsztacie.

O prowadzącym

Dr Ray Owen jest konsultantem, psychologiem klinicznym i psychologiem zdrowia z 30-letnim doświadczeniem w pracy w opiece paliatywnej i innych placówkach zdrowia fizycznego w brytyjskim NHS, w tym ze znaczną ilością pracy w żałobie. Oprócz bezpośredniej pracy klinicznej, posiada on również bogate doświadczenie w nauczaniu i nadzorowaniu innych pracowników służby zdrowia w zakresie udzielania pomocy psychologicznej. Jest trenerem ACBS (ACT Peer Reviewed Trainer) i cenionym nauczycielem zarówno w Wielkiej Brytanii, jak i na arenie międzynarodowej. Jest autorem dwóch książek samopomocowych wydanych przez Routledge – „Facing the Storm (2011)” i „Living with the Enemy (2014)”, z których obie znalazły się na krótkiej liście British Medical Association’s Popular Medicine Book of the Year Award.

Ray ma ponad 15-letnie doświadczenie jako trener w brytyjskim krajowym programie Advanced Communication Skills dla starszych specjalistów zajmujących się chorobami nowotworowymi.

Organizacja

Data. Daty to 5-6 marca 2022r. (sobota i niedziela). Każde spotkanie po 4 godziny, od 09.00 do 13.00.

Medium. Online przez Zoom. Szkolenie zostanie udostępnione uczestnikom do wglądu przez dwa miesiące. Jeśli nie możesz wziąć udziału na żywo, można zapisać się na samo oglądanie online.

Czas. Szkolenie trwa 8 godzin zegarowych.

Tłumaczenie. Szkolenie jest tłumaczone konsekutywnie przez dwoje tłumaczy z angielskiego na język polski. Wyświetlane slajdy są po polsku. Udostępnione materiały do pracy i prezentacja są po polsku.

Jak się zapisać? Proszę dokonać przelewu o tytule OWEN i napisać o tym na bkleszcz.act@gmail.com. Należy załączyć dane do faktury (jeśli jest potrzebna, informacja poniżej).

Rejestracja i zapłata

OpłataKoszt szkolenia zależy od kolejności zapisu:

 • Pierwsze 20 osób płaci 500 zł.
 • Drugie 20 osób płaci 550 zł.
 • Reszta osób płaci 600 zł

Aby dowiedzieć się, w której puli cenowej się jest, należy wysłać zapytanie na maila. Zwłaszcza po otwarciu się zapisów pule na dany próg cenowy mogą się szybko zapełnić i informacja na stronie może nie odzwierciedlać stanu faktycznego.

Możliwość wpłaty bezzwrotnej pierwszej raty w wysokości 250 zł. Zapłata reszty kwoty do 2 lutego 2022.

Dostępne są zniżki (maksymalna zniżka 75 zł):

 • 25 zł taniej, jeśli brałeś lub brałaś udział grudniowym szkoleniu z dr Sheri Turrell.
 • 25 zł taniej, jeśli zapisujesz się razem z kimś (proszę o informację o drugiej osobie) lub 50 zł taniej, jeśli razem z dwiema innymi osobami

Jak się zapisać? Proszę dokonać przelewu o tytule OWEN i napisać o tym na bkleszcz.act@gmail.com. Należy załączyć dane do faktury (jeśli jest potrzebna, informacja poniżej).

Chcesz fakturę? Przeczytaj! Od 1 stycznia 2020 przedsiębiorcy nie mają możliwości wystawienia faktury na podstawie paragonu wydanego wcześniej. Powyższa zmiana jest spowodowana nowelizacją ustawy o podatku od towarów i usług uchwaloną w dniu 4 lipca 2019 r. przez Sejm. W związku z tym proszę o podanie danych firmy w pierwszym wysłanym mailu ws. udostępnienia szkolenia lub wysłanie ich najdalej w dniu przelewu. W przeciwnym razie może się okazać, że nie będzie możliwości wystawienia faktury np. w razie podana danych firmy kilka dni po przelewie. Prosimy dla wzajemnej satysfakcji z usługi o trzymanie się tych zasad.

Proszę wysłać przelew na

Inteligo 50 10205558 1111168586100067
Bartosz Kleszcz Psychoterapia i Szkolenia
Aleja Zwycięstwa 31/8
41-200 Sosnowiec

IBAN: PL50102055581111168586100067
BIC/SWIFT: BPKOPLPW
W razie przelewu z konta zagranicznego proszę doliczyć 11 zł.

Artykuł i szkolenie

Na Uczę się ACT znajdziesz materiały pozwalające uczyć się od dr Raya Owena już teraz. Tutaj kliknij, aby zapoznać się z artykułem na temat ACT i żałoby – „Kiedy ból nie odchodzi, a życie wydaje się nie mieć sensu„.

Poniżej z kolei znajdziesz całe udostępnione szkolenie – także na temat pracy z żałobą.