Zaznacz stronę

Techniki reskrypcji wyobrażeniowej w pracy terapeutycznej

Szkolenie prof. Julie Krans uczące wykorzystywać techniki reskrypcji wyobrażniowej jako interwencję w ramach procesu terapeutycznego.

Odbędzie się 11-12 marca 2023 (łącznie 10 godzin zegarowych). Szkolenie jest nagrywane. Udział gwarantuje dwumiesięczny dostęp do nagrania szkolenia.

Organizacja. Szkolenie trwa łącznie 10 godzin. Udział poświadczony jest imiennym certyfikatem z ilością godzin zegarowych. Szkolenie jest tłumaczone konsekutywnie na język polski, prezentacja na nagraniu jest po polsku. Udostępnione materiały do pracy i prezentacja są po polsku.

Dołącz do wydarzenia na FB.

prof. Julie Krans

Opis warsztatu

Ten dwudniowy warsztat skupia się na reskrypcji wyobrażeniowej (ang. Imagery Rescripting, ImRs) jako samodzielnej interwencji. W ramach stosowania ImRs (wczesne) awersyjne wspomnienia autobiograficzne są „reskryptowane” przy użyciu mocy wyobrażeń. Ma to na celu skorygowanie negatywnych przekonań pochodzących z tych kluczowych doświadczeń. W pierwszym dniu warsztatu omówimy teorię i przyjrzymy się badaniom naukowym o ImRs, a także skupimy się na praktyce z wyobrażeniami diagnostycznymi oraz na ImRs zarówno z terapeutą, jak i klientem dokonującymi reskrypcji. W drugim dniu zajmiemy się najnowszymi odkryciami naukowymi w zakresie ImRs. Będziemy ćwiczyć, jak wykorzystać ImRs w sytuacjach trudnych i w obliczu pułapek, w jakie wpadają terapeuci oraz o ImRs znaczących sytuacji w przyszłości. Uczestnik zdobędzie więc zarówno wiedzę naukową, jak i umiejętności praktyczne.

Cele dydaktyczne

Pod koniec tego dwudniowego warsztatu będziesz:

  • Na bieżąco z najnowszymi ustaleniami naukowymi w zakresie ImRs
  • Zdobędziesz i/lub rozwiniesz praktyczne umiejętności w stosowaniu ImRs
  • Poczujesz się pewniej w trudnych sytuacjach podczas wykonywania ImRs
  • Nabędziesz umiejętności w zakresie stosowania ImRs zorientowanych na przyszłość
  • Mam nadzieję, że przeżyjesz miłe doświadczenie z kolegami!

O prowadzącej

Julie Krans jest profesorem nadzwyczajnym psychologii klinicznej na Uniwersytecie Radboud i starszym badaczem w centrum Pro Persona Overwaal zajmującym się lękiem, OCD i PTSD w Nijmegen w Holandii. Jej badania koncentrują się na skuteczności i mechanizmach działania terapii schematów i reskrypcji wyobrażeniowej. Uczy interwencji klinicznych i superwizji badań na poziomie licencjackim, magisterskim i podyplomowym. Została przeszkolona w zakresie CBT z głównym naciskiem na pracę z osobami z zaburzeniami lękowymi i PTSD oraz posiada bogate doświadczenie kliniczne w zakresie praktycznego stosowania reskrypcji wyobrażeniowej.

Julie Krans uzyskała tytuł magistra psychologii klinicznej (2005) oraz doktorat (2010) na Uniwersytecie Radboud. W latach 2011-2013 pracowała jako pracownik naukowy na stanowisku postdoktorskim w University of South Wales School of Psychology w Sydney w Australii, po czym przyjęła stanowisko profesora nadzwyczajnego w KU Leuven w Belgii. Do Nijmegen powróciła w 2017 roku.

Udział

Data. Szkolenie odbędzie się w sobotę 11 marca i niedzielę 12 marca 2023 r online przez Zoom. (10 godzin zegarowych)

Czas. Szkolenie trwa 10 godzin zegarowych. Nagranie będzie zawierać wszystkie jego elementy oprócz prywatnej pracy w grupach oraz treści czatu między uczestnikami. Dostęp do nagrania przyznawany jest na dwa miesiące

 Koszt udziału. Koszt szkolenia zależy od kolejności zapisu:

  • Pierwsze 20 osób płaci 850 zł.
  • Drugie 20 osób płaci 900 zł.
  • Pozostałe osoby płacą 950 zł.
Aby dowiedzieć się, w której puli cenowej się jest, należy wysłać zapytanie na maila. Zwłaszcza po otwarciu się zapisów pule na dany próg cenowy mogą się szybko zapełnić i informacja na stronie może nie odzwierciedlać stanu faktycznego.

Możliwość wpłaty 500 zł bezzwrotnej pierwszej raty i resztę do 15 grudnia 2022. Po tym terminie obowiązują pełne wpłaty.

Zniżki. (max. 150 zł zniżki)

Jak się zapisać? Proszę dokonać przelewu o tytule KRANS i napisać o tym na bkleszcz.act@gmail.com. Należy załączyć dane do faktury (jeśli jest potrzebna, informacja poniżej).

Chcesz fakturę? Przeczytaj! Od 1 stycznia 2020 przedsiębiorcy nie mają możliwości wystawienia faktury na podstawie paragonu wydanego wcześniej. Powyższa zmiana jest spowodowana nowelizacją ustawy o podatku od towarów i usług uchwaloną w dniu 4 lipca 2019 r. przez Sejm. W związku z tym proszę o podanie danych firmy w pierwszym wysłanym mailu ws. udostępnienia szkolenia lub wysłanie ich najdalej w dniu przelewu. W przeciwnym razie może się okazać, że nie będzie możliwości wystawienia faktury np. w razie podana danych firmy kilka dni po przelewie. Prosimy dla wzajemnej satysfakcji z usługi o trzymanie się tych zasad.

Proszę wysłać przelew na
Inteligo 50 10205558 1111168586100067
Bartosz Kleszcz Psychoterapia i Szkolenia
Aleja Zwycięstwa 31/8
41-200 Sosnowiec

IBAN: PL50102055581111168586100067
BIC/SWIFT: BPKOPLPW

W razie przelewu z konta zagranicznego proszę doliczyć 11 zł.

Oglądanie nagrania. Nagranie będzie udostępnione bezpośrednio na maila. Jeśli nie używasz gmail, proszę o załączenie gmailowego maila przy zapisie.