Gdy sytuacja staje się trudna: Co sprawdza się w pracy z wymagającymi klientami? Wykorzystanie empatycznej konfrontacji w ramach Kontekstualnej Terapii Schematów

Szkolenie uczące wykorzystywać kontekstualną terapię schematów w pracy w kontekście trudnych sytuacji terapeutycznych, prowadzone przez Eckharda Roedigera, współautora książki „Kontekstualna terapia schematów”.

Odbędzie się 21-22 stycznia 2023 (łącznie 16 godzin zegarowych). Szkolenie jest nagrywane. Udział gwarantuje dwumiesięczny dostęp do nagrania szkolenia.

Organizacja. Szkolenie trwa łącznie 16 godzin. Udział poświadczony jest imiennym certyfikatem z ilością godzin zegarowych. Szkolenie jest tłumaczone konsekutywnie na język polski, prezentacja na nagraniu jest po polsku. Udostępnione materiały do pracy i prezentacja są po polsku.

Dołącz do wydarzenia na FB.

Dla kogo

  • Dla psychoterapeutów, psychologów, psychiatrów, coachów
  • Dla studentów chcących lepiej poznać, jak pracować za pomocą kontekstualnej terapii schematów
  • Dla osób chcących szlifować swoją pracę z wymagającymi klientami
  • Dla przedstawicieli wszystkich nurtów terapeutycznych
  • Dla osób chcących urozmaicić i wzbogacić swoją pracę

Opis warsztatu

Terapia schematu (ST) jest na dobrej drodze do wykazania empirycznych dowodów w pracy z prawie wszystkimi rodzajami klientów z zaburzeniami osobowości, nie tylko z zaburzeniem osobowości typu borderline. Jest to bowiem podejście transdiagnostyczne, oparte na potrzebach, którego celem jest zaspokojenie potrzeb klienta w konkretnej relacji ograniczonego, powtórnego rodzicielstwa. Ale na jakich podstawowych procesach musimy się skupić, aby stworzyć trwałe korekcyjne doświadczenia emocjonalne? Jak dokładnie wyważyć równowagę między wsparciem a empatyczną konfrontacją? Jak radzić sobie z nadmiernie wymagającymi, dołującymi lub wrogo nastawionymi klientami i nawigować po wzburzonym morzu wysokiego pobudzenia emocjonalnego?

Warsztat ten, oparty na modelu Kontekstualnej Terapii Schematów, prezentuje obszar terapeutyczny, szeroką gamę strategii terapeutycznych oraz mapę dla interwencji w trakcie całego procesu terapii – niezależnie od konkretnego zaburzenia czy zachowania, które klienci prezentują na sesjach. Po wprowadzeniu zmodyfikowanego modelu wymiarowego i procesów terapeutycznych, zademonstruję interwencje, jak radzić sobie z określonymi, trudnymi sytuacjami i przećwiczymy je w pracy w parach.

Cele dydaktyczne

Po krótkim zarysowaniu modelu i zdefiniowaniu mikroprocesów, na których opiera się relacja w terapii schematu, demonstracje na żywo i ćwiczenia w małych grupach wprowadzą teorię w życie, dzięki czemu uczestnicy będą mieli żywe doświadczenie, jak działa balansowanie pomiędzy empatyczną konfrontacją a wspieraniem wrażliwej strony klienta. Ważną rolę odgrywa przyglądanie się skutkom prezentowanych zachowań, zamiast kierowania się ich treścią i celami, a także stosowanie odsłaniania się terapeuty. Po warsztacie uczestnicy będą w stanie zastosować niektóre z zademonstrowanych mikroprocesów, dzięki czemu poczują się bardziej skoncentrowani w pracy z trudnymi klientami.

Zalecana literatura

Roediger, E., Stevens, B. & Brockman, R. (Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne, 2021) „KONTEKSTUALNA TERAPIA SCHEMATÓW Integracyjne podejście do zaburzeń osobowości, dysregulacji emocjonalnej i funkcjonowania w relacjach”

O prowadzącym

Eckhard Roediger (MD), urodzony w 1959r. Neurolog, psychiatra i psychoterapeuta. Odbył szkolenie w terapii poznawczo-behawioralnej i psychodynamicznej. Wcześniej pełnił funkcję dyrektora na oddziale psychodynamicznym kliniki w Berlinie. Od 2007 prowadzi prywatną praktykę. Jest także kierownikiem Centrum treningu terapii schematów we Frankfurcie. Członek zarządu Międzynarodowego Towarzystwa Terapii Schematów (ISST) od 2008 roku. Były przewodniczący ISST. Obecnie jest jej członkiem honorowym.

Autor książek o terapii schematów: „EMOCJONALNE PUŁAPKI W ZWIĄZKACH Jak przełamać negatywne wzorce zachowań?” do pracy z parami oraz „Kontekstualnej terapii schematów”, integrującej terapię akceptacji i zaangażowania z terapią schematów.

„Kontekstualna terapia schematów” stanowi zalecaną, acz niekonieczną lekturę do warsztatu.

Udział

Czas. Szkolenie odbędzie się w sobotę 21 stycznia i niedzielę 22 stycznia 2023 online przez Zoom. (16 godzin zegarowych)

 

Koszt udziału. Koszt szkolenia zależy od kolejności zapisu:
  • Pierwsze 20 osób płaci 900 zł.
  • Drugie 20 osób płaci 950 zł.
  • Pozostałe osoby płacą 1000 zł.

Możliwość wpłaty 500 zł bezzwrotnej pierwszej raty i resztę do 15 grudnia 2022. Po tym terminie obowiązują pełne wpłaty.

Zniżki. (max. 150 zł zniżki)

  • 50 zł taniej, jeśli brałeś lub brałaś udział w szkoleniach albo z Susan Simpson, albo Jennifer Kemp.
  • 50 zł taniej, jeśli zapisujesz się razem z jedną osobą lub 100 zł taniej, jeśli zapisujesz się w 3+ osób (proszę o wspólne zgłoszenie się i dokonanie wpłaty w podobnym czasie)

Jak się zapisać? Proszę dokonać przelewu o tytule ECKHARD2 i napisać o tym na bkleszcz.act@gmail.com. Należy załączyć dane do faktury (jeśli jest potrzebna, informacja poniżej).

Chcesz fakturę? Przeczytaj! Od 1 stycznia 2020 przedsiębiorcy nie mają możliwości wystawienia faktury na podstawie paragonu wydanego wcześniej. Powyższa zmiana jest spowodowana nowelizacją ustawy o podatku od towarów i usług uchwaloną w dniu 4 lipca 2019 r. przez Sejm. W związku z tym proszę o podanie danych firmy w pierwszym wysłanym mailu ws. udostępnienia szkolenia lub wysłanie ich najdalej w dniu przelewu. W przeciwnym razie może się okazać, że nie będzie możliwości wystawienia faktury np. w razie podana danych firmy kilka dni po przelewie. Prosimy dla wzajemnej satysfakcji z usługi o trzymanie się tych zasad.

Proszę wysłać przelew na
Inteligo 50 10205558 1111168586100067
Bartosz Kleszcz Psychoterapia i Szkolenia
Aleja Zwycięstwa 31/8
41-200 Sosnowiec

IBAN: PL50102055581111168586100067
BIC/SWIFT: BPKOPLPW

W razie przelewu z konta zagranicznego proszę doliczyć 11 zł.

Oglądanie nagrania. Nagranie będzie udostępnione bezpośrednio na maila. Jeśli nie używasz gmail, proszę o załączenie gmailowego maila przy zapisie.