Terapia schematów w uzależnieniach

Szkolenie z terapii schematów (ST, schema therapy) prowadzone przez dr. med. Bastiana Willenborga, certyfikowanego przez ISST, na transdiagnostycznego rozumienia problemów związanych z uzależnieniem – nie tylko od substancji.

Odbędzie się 22-23 lutego 2020 w Warszawie (weekend). Trwa pierwszego dnia od 10 do 18, drugiego od 9 do 17.

Warsztat będzie tłumaczony z języka angielskiego na polski, wyświetlane slajdy będą po polsku.

Uczestnik otrzymuje certyfikat udziału wraz z ilością godzin (16h). Punkty z certyfikatu liczą się do punktów certyfikacyjnych wymaganych przez ISST.

Wcześniejsza wiedza na temat ST będzie pomocna, ale nie będzie konieczna, aby skorzystać ze szkolenia.

 

 

Czym jest terapia schematów ST?

Terapia schematów (schema therapy, ST) to integracyjne podejście do psychoterapii. Dysfunkcyjne schematy są rozumiane z perspektywy ST jako konstrukty psychiczne składające się z osobistych założeń na swój temat, otoczenia i innych osób.

Jednym z najważniejszych postępów osiągniętych w ramach tego transdiagnostycznego podejścia jest z pewnością podejście do schematów oparte na trybach („schema-mode approach”). Wprowadzenie trybów pozwala na konceptualizację intensywnych stanów emocjonalnych, które aktywują wiele schematów jednocześnie.

Dzięki możliwości jednoczesnej konceptualizacji wielu stanów emocjonalnych, terapia schematów może być wykorzystywana do pracy z pacjentami z zaburzeniami osobowości oraz złożonymi, przewlekłymi problemami psychicznymi. Jako że osoby z zaburzeniami osobowości odznaczają się dużym współwystępowaniem diagnoz uzależnień, to logiczną konsekwencją tego stała się konkretna oferta terapii skierowana właśnie na te wzmacniające uzależnienie zachowania. Osoby takie często korzystają z zachowań wzmacniających uzależnienie się (zarówno od substancji, jak i nie związanych z nimi), aby regulować swoje emocje, co z kolei może być poddane terapii w ramach ST.

Oprócz tego, ST można łatwo połączyć z procedurami terapeutycznymi o dowiedzionej skuteczności – z dialogiem motywującym lub ACT.

O warsztacie

Warsztat rozpocznie się od krótkiego zarysu ogólnych i podstawowych strategii ST. W dalszym jego toku różnorodne zachowania uzależniające zostaną przyporządkowane do odrębnych trybów, aby być w stanie optymalnie integrować je z modelem trybów – co następnie będziemy trenować podczas warsztatu. Będzie to stanowić podstawę dla wprowadzania konkretnych interwencji ST, które najpierw będą zademonstrowane przez dr Willenborga, a następnie uczestnicy będą ćwiczyć w ramach odgrywania ról.

W trakcie warsztatu otrzymasz pogłębione wprowadzenie do możliwości, jakie oferuje terapia schematów w ramach terapii uzależnienień, a także zapoznasz się z aktualnym stanem badań nad ST.

Wcześniejsza wiedza na temat ST będzie pomocna, ale nie będzie konieczna, aby skorzystać ze szkolenia.

O Bastianie Willenborgu

Dr. med. Bastian Willenborg posiada tytuły Specjalisty Medycyny Psychosomatycznej i Psychoterapii, Specjalisty w Psychiatrii i Psychoterapii, Trenera i Superwizora Terapii Schematów w pracy indywidualnej i grupowej (zaawansowany poziom certyfikowany przez ISST) oraz terapeuty CBASP. Nadzoruje klinikę medycyny psychosomatycznej, psychiatrii i psychoterapii w Wendisch Rietz w Brandenburgu oraz klinikę dzienną w Berlinie. Jest współautorem licznych publikacji z dziedzinych biologicznych aspektów problemów psychicznych i somatycznych, których pełen wykaz znajdziesz w CV.

Organizacja

Czas.  22-23 lutego 2020 w Warszawie (weekend). Trwa pierwszego dnia od 10 do 18, drugiego od 9 do 17.

Miejsce. Uniwersytet SWPS, ul. Chodakowska 19/31. Sala zostanie podana bliżej terminu.

Opłata. Cena uzależniona jest od kolejności zapisów. Dla osób zapisujących się parami oferujemy zniżkę „Razem raźniej” 50 zł od osoby.

  • Pierwsze 20 osób – 850 zł.
  • Drugie 20 osób – 950 zł.
  • Pozostałe osoby – 1000 zł.

Raty. Jeśli pełna wpłata to w tej chwili za dużo, to proponujemy 500 zł bezzwrotnej pierwszej wpłaty i umówienie się na termin wpłaty reszty najdalej do końca stycznia.

UWAGA. PRZECZYTAJ, JEŚLI CHCESZ FAKTURĘ. Z dniem 01.01.2020 obowiązują nowe, bardziej restrykcyjne przepisy wystawiania faktur. Osoby, które chcą mieć wystawioną fakturę muszą ALBO w przelewie zaznaczyć, że za ww. wymienioną usługę chcą faktury, ALBO/I od razu w mailu zgłoszeniowym zaznaczyć, że za przelew oczekują faktury i podać dane firmy. Faktury wystawiane są wyłącznie z datą zaksięgowania przelewu. Przelewy bez tej informacji zgodnie z prawem nie będą mogły być ofakturowane i nie otrzymasz za nie faktury. Prosimy dla wzajemnej satysfakcji z usługi o trzymanie się tych zasad. Pierwszy przelew (500 zł) obowiązują takie same zasady – nie jest to zaliczka, a normalna wpłata. Dziękujemy.

Rezygnacja. W związku z kosztami organizacyjnymi nie oferujemy zwrotów w formie pieniężnej. Chętnie podamy strony na FB, gdzie można w razie potrzeby szukać swego zastępcy. Proszę o poinformowanie nas o zmianie uczestnictwa, byśmy mogli wypisać certyfikat na właściwą osobę. Oferujemy także zamiennie równowartość zapisu w dostępie do nagranych webinarów.

Jak się zapisać? Proszę napisać na bkleszcz.act@gmail.com z pytaniem o wysokość zapisu i po odpowiedzi zrobić przelew, koniecznie z tytułem BASTIAN 2020 [Twoje imię i nazwisko]. Po zaksięgowaniu odezwiemy się z informacjami. W razie potrzebowania faktury proszę dosłać dane w tym samym miesiącu, w którym dokonasz wpłaty.

Proszę wysłać przelew na:

Bartosz Kleszcz Psychoterapia i Szkolenia
Inteligo 50 10205558 1111168586100067
Aleja Zwycięstwa 31/8
41-200 Sosnowiec

Kontakt, pytania i informacja o zapisie

Rejestracja i pytania przez e-mail bkleszcz.act@gmail.com. Proszę zaznaczyć, odnośnie jakiego wydarzenia jest wiadomość. W razie potrzeby faktury od razu proszę przesłać dane firmy.

Zapraszamy także, by w razie pytań dzwonić bezpośrednio do Bartosza Kleszcza +48 570 295 870

Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne

Dziękujemy GWP za objęcie wydarzenia patronatem marketingowym oraz dostarczenie prezentów dla uczestników – podczas warsztatu zostaną rozlosowane 3 książki na temat terapii schematów.