Pożegnaj wagę. Jak wykorzystać techniki ACT w odchudzaniu i utrzymaniu wymarzonej sylwetki

Szkolenie online dla każdego (nie tylko dla terapeutów czy trenerów!) poświęcony wprowadzeniu w wykorzystwanie metod akceptacji i zaangażowaniu w dbaniu o własne ciało. Prowadzi je prof. Joseph Ciarrochi, współautor książki „Pożegnaj wagę. Jak wykorzystać techniki ACT w odchudzaniu i utrzymaniu wymarzonej sylwetki.”

Organizacja. Szkolenie trwa 2 godziny. Dostęp do niego poświadczony jest imiennym certyfikatem z ilością godzin zegarowych. Szkolenie jest tłumaczone konsekutywnie na język polski przez dwóch tłumaczy. Dostęp do nagrania przyznawany jest na dwa miesiące. Pełne informacje rejestracyjne na dole strony.

Zobacz inne nagrania szkoleń na Uczę się ACT.

Joseph Ciarrochi

O szkoleniu online

Warsztat „Pożegnaj wagę” opiera się na rewolucyjnym podejściu psychologicznym do dobrostanu psychicznego i spełnienia – terapii akceptacji i zaangażowania, znanej jako ACT.

Warsztat jest wysoce doświadczalny i będzie prowadzony jako seria ćwiczeń. Celem jego jest ujawnienie problemów związanych z wieloma programami zmiany wagi i rozwianie wielu popularnych mitów, takich jak to, że aby schudnąć trzeba myśleć pozytywnie lub liczyć każdą kalorię.

Warsztat „Pożegnaj wagę” skierowany jest dla każdego, kto w swoim życiu prowadził walkę ze swoją wagą. Nauczysz się podczas niego:

  • jak pielęgnować zdrową troskę o siebie,
  • jak swobodnie przyjmować impulsy i chęci do jedzenia,
  • jak określać, co jest dla ciebie najważniejsze w życiu,
  • jak radzić sobie z częstymi przeszkodami psychologicznymi do zdrowego jedzenia,
  • jak motywować się w obliczu powtarzających się wyzwań,
  • jak jeść uważnie i intuicyjnie, ze świadomością skierowaną na obecny moment.

 

Dla kogo

Szkolenie online skierowane jest do:

  • Dla każdego zmagającego się ze swoją wagą, zwłaszcza dla osób, które próbowały już różnych sposobów na to, aby schudnąć.
  • Dla praktyków – psychoterapeutów, psychologów, dietetyków, trenerów osobistych – pracujących z takimi osobami, chcących pomagać swoim klientom robić pozytywne kroki w życiu, zachowując do tego zdrowy stosunek do własnego ciała.
  • Dla studentów chcących lepiej poznać ACT.

O Josephie

Joseph Ciarrochi jest profesorem w Instytucie Psychologii Pozytywnej i Edukacji na Australijskim Uniwersytecie Katolickim. Opublikował ponad 140 prac naukowych oraz wiele książek, wliczając w to bestseller Get out of your mind and into your life teens (wydane przez GWP jako W pułapce myśli – dla nastolatków. Jak skutecznie poradzić sobie z depresją, stresem i lękiem) oraz cieszącą się dużą popularnością Mindfulness, Acceptance, and Positive Psychology: the Seven Foundations of Well-Being. Jego jedna z ostatnich książek – Weight Escape (wydane przez GWP jako Pożegnaj wagę. Jak wykorzystać techniki ACT w odchudzaniu i utrzymaniu wymarzonej sylwetki) – zastosowuje terapię akceptacji i zaangażowania do promocji pozytywnych zachowań zdrowotnych oraz utraty wagi.

Badania Josepha skupiają się na określaniu, jak pomagać osobom elastycznie rozwijać mocne strony (zwrane także elastycznością psychologiczną). Te mocne strony wiążą się z umiejętnością korzystania z umiejętności psychologicznych w taki sposób, aby wspierać rozwój osobisty, stymulować witalność i inspirować do działań zgodnych z wartościami. Umiejętności w literaturze naukowej otrzymały wiele różnych nazw, wliczając w to uważność, świadomość emocjonalna, klarowność wartości, troska o siebie, nastawienie na rozwój, kreatywność, siła woli, rezyliencja, upór i wytrwałość. W związku z jego karierą naukową otrzymał ponad cztery miliony dolarów w formie grantów badawczych. Jego praca była przedmiotem dyskusji w telewizji, czasopismach, gazetach i radiu.

Joseph jest także byłym prezydentem Association for Contextual Behavioral Science, stowarzyszenia promującego ACT na świat, a także współzałożycielem czasopisma naukowego Journal for Contextual Behavioral Sciences.

Organizacja

Czas. Szkolenie trwa 2 godziny. Nagranie zawiera wszystkie jego elementy oprócz prywatnej pracy w grupach oraz treści czatu między uczestnikami. Dostęp do nagrania przyznawany jest na dwa miesiące.

Opłata. Koszt szkolenia to 120 zł.

Tłumaczenie. Szkolenie jest tłumaczone konsekutywnie przez dwoje tłumaczy z angielskiego na język polski. Wyświetlane slajdy są po polsku. Udostępnione materiały do pracy i prezentacja są po polsku.

Chcesz fakturę? Przeczytaj! Od 1 stycznia 2020 przedsiębiorcy nie mają możliwości wystawienia faktury na podstawie paragonu wydanego wcześniej. Powyższa zmiana jest spowodowana nowelizacją ustawy o podatku od towarów i usług uchwaloną w dniu 4 lipca 2019 r. przez Sejm. W związku z tym proszę o podanie danych firmy w pierwszym wysłanym mailu ws. udostępnienia szkolenia lub wysłanie ich najdalej w dniu przelewu. W przeciwnym razie może się okazać, że nie będzie możliwości wystawienia faktury np. w razie podana danych firmy kilka dni po przelewie. Prosimy dla wzajemnej satysfakcji z usługi o trzymanie się tych zasad.

Jak się zapisać? Proszę dokonać przelewu 120 zł o tytule JOSEPH i napisać o tym na bkleszcz.act@gmail.com. Należy załączyć dane do faktury (jeśli jest potrzebna). Nagranie będzie udostępnione bezpośrednio na maila.

Oglądanie nagrania. Nagranie będzie udostępnione bezpośrednio na maila. Jeśli nie używasz gmail, proszę o załączenie gmailowego maila przy zapisie.

Proszę wysłać przelew na

Inteligo 50 10205558 1111168586100067
Bartosz Kleszcz Psychoterapia i Szkolenia
Aleja Zwycięstwa 31/8
41-200 Sosnowiec

IBAN: PL50102055581111168586100067
BIC/SWIFT: BPKOPLPW
W razie przelewu z konta zagranicznego proszę doliczyć 11 zł.

Kontakt, pytania i informacja o zapisie

Rejestracja i pytania przez kontakt mailowy na bkleszcz.act@gmail.com

Zapraszamy także, by w razie pytań dzwonić bezpośrednio do Bartosza Kleszcza +48 570 295 870