Terapia schematów w narcyzmie

Szkolenie online ze światowej klasy ekspert dr Wendy T. Behary na temat wykorzystania terapii schematów w pracy z klientem narcystycznym.

Szkolenie trwa 16 godzin zegarowych. Udział poświadczony jest imiennym certyfikatem z ilością godzin zegarowych. Z nagrania wycięte są części z pracy w grupach i przerwy. Szkolenie jest tłumaczone konsekutywnie na język polski przez dwóch tłumaczy, prezentacja jest po polsku. Udostępnione materiały do pracy są także po polsku. Dostęp do nagrania po szkoleniu przyznawany jest na dwa miesiące. Pełne informacje rejestracyjne na dole strony.

Dla kogo

 • Dla psychoterapeutów, psychologów, psychiatrów, coachów
 • Dla studentów chcących lepiej poznać, jak wykrywać i pracować z narcyzmem
 • Dla przedstawicieli wszystkich nurtów terapeutycznych
 • Dla osób chcących urozmaicić i wzbogacić swoją pracę
 • Dla osób żyjących lub pracujących z narcyzami, chcący poznać wiedzę psychoterapeutyczną na ten temat

Opis szkolenia

Narcyzi są notorycznie uznawani za trudnych klientów. Jakkolwiek odznaczają się inteligencją, urokiem osobistym i pewnością siebie, mają też tendencję do wysokiego zaabsorbowania sobą, arogancji, wymagania, poniżania, są niezdolni do empatii i pochłania ich poczucie uprzywilejowania wobec innych. Kompleksowość narcyzów może wzbudzać naszą ciekawość, ale prowadzenie im terapii może z kolei skutkować poczuciem niekompetencji.

Warsztat pomoże tobie stanąć pewniej na obu nogach, aby zachowując empatię zarazem rozkładać odpowiednio odpowiedzialność po stronie narcyza oraz ustalić odpowiednie granice. Poprzez pełną empatii ciekawość oraz konfrontowanie nauczysz się rozbrajać takie odwracacze uwagi jak czyhające za kulisami wstyd i niepewność czy uniemożliwić narcyzowi przejście w tryby (klasyczne sposoby „ukrycia się”) takie jak odcięcie się, lekceważenie, nadkompensacja, uprawnienie, obłuda i krytyczność. Empatyczna konfrontacja to strategia terapeutyczna, która nasila i podtrzymuje więź z mającymi dla danej osoby konsekwencjami. Pozwala także omijać walki o władzę.

Podczas szkolenia nabędziesz praktyczne rozumienie terapii schematów w ramach pracy z narcyzmem. Będziesz lepiej konceptualizować schematy/tryby pacjenta (jak i też własne) oraz lepiej zdawać sobie sprawę z interakcji schematów i trybów w toku terapii. Posiadając pewniejszą wiedzę na temat własnych schematów oraz tego, z czego składa się narcyz, będziesz móc przezwyciężać przeszkody w terapii narcyzmu oraz utrzymywać konieczną moc sprawczą pomocną w zaspokajaniu potrzeb i korygowaniu wczesnych zniekształconych przeżyć emocjonalnych.

Nauczysz się

 • Na temat teorii schematów i pracy z trybami w kontekście narcyzmu i narcystycznego zaburzenia osobowości
 • Konkretnych strategii klinicznych stosowanych z narcystycznymi klientami, wliczając strategie skupione na emocjach, pomagające nawiązać więź z wrażliwymi trybami
 • Jak integrować koncepcje pochodzące z neurobiologii interpersonalnej – uznawanej jako zestaw potężnych narzędzi przyspieszających efektywność terapii
 • Jak identyfikować, śledzić i odnosić się do cech i stanów narcyzmu, wliczając w to sztywność i opór – główne przeszkody do leczenia
 • Jak korzystać z pracy własnej tak, aby omijać intensywne reakcje powiązane z osobistymi bodźcami wyzwalającymi, włączanymi przez narcyza
 • Jak konkretnie korzystać z języka, aby dawać sobie większy wpływ w pracy z narcyzem
 • Jak korzystać z empatycznego konfrontowania, aby stawiać granice i utrzymywać odpowiedzialność po stronie narcyza pod względem odstręczających oraz autosabotujących schematów zachowania

O prowadzącej

Wendy Behary odznacza się ponad 25-letnim doświadczeniem w pracy klinicznej oraz zaawansowanymi certyfikatami w terapii schematów. Jest założycielką i dyrektor The Cognitive Therapy Center of New Jersey oraz The Schema Therapy Institutes of NJ-NYC-DC. Od ponad 20 lat prowadzi terapię, trenuje praktyków zdrowa psychicznego oraz superwizuję psychoterapeutów. Wendy była członkiem rady wydziałów Cognitive Therapy Center oraz Schema Therapy Institute of New York (aż do 2012, kiedy oba instytuty połączyły się), gdzie od 1989 ćwiczyła i pracowała z dr Jeffreyem Youngiem. Jest założycielką i superwizorem-konsultantem The Academy of Cognitive Therapy (Instytut Aarona T. Becka). Od 2010 do 2014 sprawowała funkcję prezydent rady nadzorczej International Society of Schema Therapy (ISST). Aktualnie jest członkiem zarządu subkomitetu ISST poświęconego rozwojowi programów terapii. W ISST pełniła także funkcję koordynator ds. treningu i certyfikacji (2008-2010).

Jest współautorką kilku rozdziałów i artykułów poświęconych terapii schematów i terapii poznawczej, zwłaszcza w dziedzinie narcyzmu. Jest autorką międzynarodowego bestsellera „Rozbroić narcyza”, wydanego w dwunastu językach, w tym w języku polskim. Jest specjalizacja obejmuje właśnie terapię narcyzów oraz pomoc osobom, które z nimi żyją i które muszą sobie z nimi radzić. Prowadzi wykłady w USA i międzynarodowo, zarówno dla profesjonalistów, jak i dla popularnego odbiorcy, gdzie oprócz terapii schematów i narcyzmu porusza problemy relacji interpersonalnych, złości oraz radzenia sobie z trudnymi ludźmi. Otrzymuje wysokie recenzje za jasny i konkretny sposób uczenia oraz umiejętność tchnięcia życia w terapię, co pokazuje przez dramatyczne pokazy interakcji z klientami w pokoju terapeutycznym.

Organizacja

Czas. Szkolenie trwa 16 godzin. Nagranie zawiera wszystkie jego elementy oprócz prywatnej pracy w grupach oraz treści czatu między uczestnikami. Dostęp do nagrania przyznawany jest na dwa miesiące.

Opłata. Koszt szkolenia to 1100 zł.

Tłumaczenie. Szkolenie jest tłumaczone konsekutywnie przez dwoje tłumaczy z angielskiego na język polski. Udostępnione materiały do pracy są po polsku.

Chcesz fakturę? Przeczytaj! Od 1 stycznia 2020 przedsiębiorcy nie mają możliwości wystawienia faktury na podstawie paragonu wydanego wcześniej. Powyższa zmiana jest spowodowana nowelizacją ustawy o podatku od towarów i usług uchwaloną w dniu 4 lipca 2019 r. przez Sejm. W związku z tym proszę o podanie danych firmy w pierwszym wysłanym mailu ws. udostępnienia szkolenia lub wysłanie ich najdalej w dniu przelewu. W przeciwnym razie może się okazać, że nie będzie możliwości wystawienia faktury np. w razie podana danych firmy kilka dni po przelewie. Prosimy dla wzajemnej satysfakcji z usługi o trzymanie się tych zasad.

Jak się zapisać? Proszę dokonać przelewu 1100zł o tytule WENDY i napisać o tym na bkleszcz.act@gmail.com. Należy załączyć dane do faktury (jeśli jest potrzebna). Nagranie będzie udostępnione bezpośrednio na maila.

Proszę wysłać przelew na

Inteligo 50 10205558 1111168586100067
Bartosz Kleszcz Psychoterapia i Szkolenia
Aleja Zwycięstwa 31/8
41-200 Sosnowiec

IBAN: PL50102055581111168586100067
BIC/SWIFT: BPKOPLPW
W razie przelewu z konta zagranicznego proszę doliczyć 11 zł.

Oglądanie nagrania. Nagranie będzie udostępnione bezpośrednio na maila. Jeśli nie używasz gmail, proszę o załączenie gmailowego maila przy zapisie.