VI Konferencja Online Trzeciej Fali Terapii Behawioralnych
Cała strona jest w przygotowaniu. W takim stanie będzie do ok. września-października. Będę aktualizować ją stopniowo w miarę uzgadniania informacji z prelegentami.
Uczę się ACT zaprasza serdecznie do udziału. VI Konferencja Online Trzeciej Fali Terapii Behawioralnych odbędzie się 26 i 27 listopada (oraz jeszcze w co najmniej jednym dniu w listopadzie – będzie to ustalone wkrótce). Udział w konferencji jest darmowy, a wszystkie wykłady będą nagrane i udostępnione na YouTube. Dotychczasowa playlista z kilkudziesięcioma wykładami dostępna jest tutaj.
Organizowana jest zgodnie z wartościami dzielenia się wiedzą i popularyzacji behawioralnego, naukowego podejścia do zdrowia psychicznego. Oferujemy różnorodną wiedzę związaną z popularnymi nurtami trzeciej fali i szerokim zakresem tematycznym. Kierowany jest do specjalistów zajmujących się zdrowiem psychicznym na co dzień – psychologów, psychoterapeutów, psychiatrów, coachów oraz studentów tych dziedzin, a także osób zainteresowanych współczesną psychoterapią behawioralną.
Zasady udziału
W imię prostoty oraz z powodu braku szacunku dla biurokracji nie prowadzimy wcześniejszego rejestrowania się na bierny udział. Kilka dni przed konferencją udostępniony na stronie będzie link do aplikacji Zoom (działa na wielu popularnych platformach), przez który w dniu wydarzenia będzie można się zalogować bezpośrednio na wykłady. W dniu konferencji administrator będzie wpuszczał osoby ok. 10 minut przed rozpoczęciem. Limit połączeń w jednym momencie to 100. Czasami ilość chętnych dobija do granicy oferowanej przez Zoom, więc w przypadku niedostania się wszystkie wykłady będą nagrywane i udostępniane stopniowo na kanale YouTube.
Link do udziału: będzie podany bliżej terminu wydarzenia.
Plan konferencji (w przygotowaniu)
Wielkie podziękowania dla prelegentów, którzy zgodzili się podzielić swoją wiedzą.
25 listopada 2022
xx:xx-xx:xx Imię Nazwisko, Tytuł (wykład, xx minut + xx minut na pytania)
26 listopada 2022
xx:xx-xx:xx Imię Nazwisko, Tytuł (wykład, xx minut + xx minut na pytania)
Nagrania wykładów
Nagrania będą stopniowo udostępniane na kanale Uczę się ACT na Youtube.
Oto link do youtubowej playlisty z dotychczasowych wykładów i warsztatów.
Prelegenci
Lista prelegentów oraz szczegóły wystąpień są w trakcie przygotowywania.
Bartosz Kleszcz
Miałem szczęście należeć do grupy osób wprowadzających ACT do Polski. Aktualnie pracuję jako psychoterapeuta online, prowadzę badania naukowe związane z ACT, superwizuję w paradygmacie behawioralnym, szkolę i organizuję szkolenia związane z trzecią falą psychoterapii behawioralnej, organizuję konferencje online poświęcone terapiom z tego nurtu. Prowadzę serwis Uczę się ACT, na którym właśnie się znajdujesz, który zawiera liczne materiały pomocne specjalistom zdrowia psychicznego stawiać pewne kroki w pracy z cierpieniem psychicznym.
Kontekstualne rozumienie narcyzmu, czyli jak przetrwać jako narcystyczny szkoleniowiec
Opis i wpływ narcystycznych cech rzadko był opisywany w ramach społeczności skupionej wokół kontekstualnych nauk behawioralnych, zwłaszcza z perspektywy osoby posiadającej te cechy. Podczas tej lektury opiszę częste narcystyczne tendencje, uprawomocnię je i dam kilka rad, jak nawigować przez nie w możliwie pomocny sposób w kontekscie pracy jako osoba szkoląca innych.
Elżbieta Fidler
Jestem psychologiem i psychoterapeutą. Podstawowo pracuję w nurcie psychodynamicznym, aktualnie szkolę się również w zakresie terapii ACT. Prowadzę psychoterapię indywidualną, grupową i par. W swojej pracy stawiam na autentyczny i głęboki kontakt oraz staram się integrować różne sposoby myślenia o człowieku i jego problemach. Ukończyłam profilaktykę społeczną i resocjalizację na Uniwersytecie Warszawskim, psychologię na Uniwersytecie SWPS, całościowe czteroletnie szkolenie w zakresie psychoterapii w Laboratorium Psychoedukacji, dwuletnią Szkołę Psychoterapii Grupowej oraz szkolenie w zakresie terapii par. Posiadam kilkunastoletnie doświadczenie w obszarze pomagania, zdobyte zarówno w placówkach publicznych, jak i w prywatnym gabinecie. Prowadzę prywatną praktykę w Centrum Psychoterapii Prosta w Warszawie prostapsychoterapia.pl
Porównanie podejścia psychodynamicznego i terapii ACT: perspektywa teoretyczna i praktyka terapeutyczna
Celem prezentacji jest analiza zagadnienia integracji podejścia psychodynamicznego z terapią akceptacji i zaangażowania ACT. Wydaje się, że łączenie ww. podejść w zakresie konceptualizacji przypadku i podejmowanych interwencji terapeutycznych może skutkować zwiększeniem efektywności w pracy z klientem i stanowić istotne wsparcie w trudnych momentach terapii. Może być również użyteczne w pracy z adolescentami i pacjentami prezentującymi duże nasilenie objawów psychopatologicznych. W prezentacji skupiam się na porównaniu podstawowych pojęć wywodzących się z nurtu psychodynamicznego oraz terapii ACT, jak również przedstawiam przykłady mające źródło w praktyce psychoterapeutycznej.
dr Marcin Domurat
bio wkrótce
tytuł wkrótce
abstrakt wkrótce
dr Lidia Baran
bio wkrótce
tytuł wkrótce
abstrakt wkrótce
Beata Nowaczyk-Człapa
bio wkrótce
tytuł wkrótce
abstrakt wkrótce
Barbara Kossakowska
bio wkrótce
tytuł wkrótce
abstrakt wkrótce
Joanna Michałowska
bio wkrótce
tytuł wkrótce
abstrakt wkrótce
Maria Kaczorowska
bio wkrótce
tytuł wkrótce
abstrakt wkrótce
Julia Bilarzewska
bio wkrótce
tytuł wkrótce
abstrakt wkrótce
Magdalena Widłak
bio wkrótce
tytuł wkrótce
abstrakt wkrótce
Magdalena Lasak
bio wkrótce
tytuł wkrótce
abstrakt wkrótce
Hubert Czupała
bio wkrótce
tytuł wkrótce
abstrakt wkrótce
Joanna Wrześniowska
bio wkrótce
tytuł wkrótce
abstrakt wkrótce
Natalia Liszewska
bio wkrótce
tytuł wkrótce
abstrakt wkrótce