Świadoma relacja z sobą w praktyce: Jak odłożyć na bok sztywne przekonania na swój temat

Szkolenie online z w nurcie behawioralnym na temat pracy z poczuciem Ja oraz relacji z sobą samym. Prowadzone przez prof. Louise McHugh, wiodącą badacz w tej dziedzinie, jedną z czołowych światowych ekspertek w teorii ram relacjnych, a także trenerką ACT zweryfikowaną przez ACBS (ACT peer-reviewed trainer).

Warsztat skierowany jest dla osób pracujących z drugim człowiekiem – psychoterapeutów, psychologów, pedagogów, coachów, psychiatrów – a także do osób zainteresowanych tematyką relacji z własnym Ja oraz behawioralnym podejściem do tego zagadnienia.

Dołącz do wydarzenia FB, aby śledzić aktualizacje i newsy na temat szkolenia.

Proces zdobywania wiedzy dzielimy na cztery czterogodzinne etapy:

 • 26 września (sobota) 2020 od 9 do 13
 • 27 września (niedziela) 2020 od 9 do 13
 • 3 października (sobota) 2020 od 9 do 13
 • 4 października (niedziela) 2020 od 9 do 13

Całość trwa łącznie 16 godzin zegarowych. Dzięki takiemu podziałowi twój umysł nie zostanie przeładowany dużą ilością wiedzy za jednym razem, a późniejsza możliwość obejrzenia nagrania ułatwi wyciągnięcie z niego jak najwięcej.

Organizacja. Szkolenie organizowane jest przez platformę Zoom. Udział w nim poświadczony jest imiennym certyfikatem z ilością godzin zegarowych. Tłumaczone jest konsekutywnie na język polski przez dwóch tłumaczy, prezentacja na nagraniu jest po polsku. Udostępnione materiały do pracy i prezentacja są po polsku. Osoby uczestniczące w szkoleniu otrzymają po warsztacie dostęp do nagrań ze szkolenia przez miesiąc. Pełne informacje rejestracyjne i orgainzacyjne na dole strony.

 

Louise McHugh spoglądająca prosto na Ciebie i na Twoje Ja

Tematyka szkolenia

Czy kiedykolwiek wydawało ci się, że to nie jest ok być taką osobą, jaką jesteś? Najważniejszą relacją jaką tworzymy, jest ta z samym sobą, a jakiekolwiek rany czy sprzeczności związane z obrazem siebie będą przekładać się na relacje z wszystkimi innymi osobami. Zdrowe poczucie Ja jest powszechnym wyznacznikiem dobrego funkcjonowania psychicznego, a kiedy pracujemy z drugą osobą, to jednym z kluczowych celów jest pomoc klientowi osiągnąć pokój w relacji z sobą. Jednak aby dotrzeć do tego miejsca, nie jesteśmy w stanie opuścić swego Ja, ponieważ jesteśmy połączeni z nim nierozerwalną więzią. Nasze Ja wędruje z nami, niezależnie dokąd się wybierzemy.

Niestety większość osób doświadcza problemów z poczuciem własnej wartości. Czy kiedykolwiek czułeś się, czułaś się niekomfortowo, gdy ktoś cię chwalił? Czy zdarzyło ci się porównywać z innymi lub z idealnym wyobrażeniem siebie? Nasz język – a bardziej technicznie ujmując nasze zachowania werbalne – grają kluczową rolę zarówno w tym, jak konstruujemy nasze poczucie Ja, ale także w tym, jak możemy je przekraczać.

W ramach tego warsztatu uczestnicy poznają, jak z wykorzystaniem teorii ram relacyjnych (RFT, relational frame theory) wspomóc pracę terapeutyczną nad tym, aby nasza relacja z sobą samym była odpowiednio swobodna i elastyczna.

Po szkoleniu będziesz:

 1. Znać filozofię i teorię języka stojącą za behawioralnym rozumieniem ludzkiego zachowania
 2. Wiedzieć jak w ramach kontekstualnych nauk o zachowaniu (CBS, contextual behavioural science) podchodzi się do pracy z Ja
 3. Elastycznie korzystać z powyżej wiedzy podczas pracy z klientami z problematyczną relacją z samym sobą

Biogram prof. McHugh

Louise McHugh pełni funkcję Associate Professor (odpowiednik doktora habilitowanego) na University College w Dublinie. Jej zainteresowania badawcze koncentrują się wokół eksperymentalnej analizy języka i poznania z perspektywy analizy behawioralnej oraz teorii ram relacyjnych. Szczególną uwagą w tej sferze darzy rozumienie i wspieranie rozwoju złożonych zdolności poznawczych, takich jak umiejętność zmiany perspektywy, a także analiza terapii akceptacji i zaangażowania oraz innych terapii behawioralnych na poziomie procesów psychologicznych. Ma na koncie ponad 90 publikacji na powyższe tematy, fundowane z takich źródeł jak the Irish Research Council, the British Academy, the Leverhulme Trust, the Waterloo Trust and the Welsh Assembly. Została odznaczona przez Association for Contextual Behavioural Science (ACBS) jako Fellow, jest także trenerem ACT recenzowanym przez ACBS (ACT peer-reviewed trainer).

Ściągnij szczegółowy biogram Louise McHugh

Kompendium wiedzy o poczuciu Ja, którego prof. McHugh jest współautorką

Poznaj Louise lepiej

Jeśli mówisz po angielsku, zapraszam do obejrzenia wykładów prof. McHugh dostępnych w internecie.

Organizacja

Data. Szkolenie trwa łącznie 16 godzin zegarowych. Podzielone jest na cztery czterogodzinne części:

 • 26 września 2020 od 9 do 13
 • 27 września 2020 od 9 do 13
 • 3 października 2020 od 9 do 13
 • 4 października 2020 od 9 do 13

Nagranie. Dostęp do nagrania przyznawany jest na miesiąc. Nagranie zawiera wszystkie jego elementy oprócz prywatnej pracy w grupach oraz treści czatu między uczestnikami. 

Opłata. Koszt szkolenia to 900 zł.

Zniżki. Dostępne są dwie zniżki:

 • Nie czekaj na ostatni moment! Wpłata do 31 sierpnia to 50 zł taniej.
 • Razem raźniej! Zapis jednocześnie z drugą osobą to następne 50 zł taniej.

Tłumaczenie. Szkolenie jest tłumaczone konsekutywnie przez dwoje tłumaczy z angielskiego na język polski. Wyświetlane slajdy są po polsku. Udostępnione materiały do pracy i prezentacja są po polsku.

Jak się zapisać? Proszę dokonać przelewu 900 zł (ewentualnie pomniejszone o odpowiednie zniżki) o tytule LOUISE i napisać o tym na bkleszcz.act@gmail.com.

Należy załączyć dane do faktury (jeśli jest potrzebna) oraz imię i nazwisko osoby, z którą się zapisujesz w ramach zniżki Razem raźniej. Podanie od razu linka do konta na vimeo, przez który udostępniany będzie warsztat, ułatwi organizację, ale można zrobić to później (informacja o Vimeo obok).

Proszę wysłać przelew na

Inteligo 50 10205558 1111168586100067
Bartosz Kleszcz Psychoterapia i Szkolenia
Aleja Zwycięstwa 31/8
41-200 Sosnowiec

IBAN: PL50102055581111168586100067
BIC/SWIFT: BPKOPLPW
W razie przelewu z konta zagranicznego proszę doliczyć 11 zł.

Chcesz fakturę? Przeczytaj! Od 1 stycznia 2020 przedsiębiorcy nie mają możliwości wystawienia faktury na podstawie paragonu wydanego wcześniej. Powyższa zmiana jest spowodowana nowelizacją ustawy o podatku od towarów i usług uchwaloną w dniu 4 lipca 2019 r. przez Sejm. W związku z tym proszę o podanie danych firmy w pierwszym wysłanym mailu ws. udostępnienia szkolenia lub wysłanie ich najdalej w dniu przelewu. W przeciwnym razie może się okazać, że nie będzie możliwości wystawienia faktury np. w razie podana danych firmy kilka dni po przelewie. Prosimy dla wzajemnej satysfakcji z usługi o trzymanie się tych zasad.

Zaświadczenie. Imienne zaświadczenie z ilością godzin będzie wysyłane w formie pdf po zakończeniu szkolenia.

Informacje sprzętowe

Szkolenie organizowane jest przez Zoom. Działa on z dowolnego systemu komputerowego i komórkowego, więc można połączyć się przez PC, Maca i przez komórkę.

Aby móc uczestniczyć w ćwiczeniach w grupach potrzebny jest mikrofon.

Tydzień przed warsztatem organizowane jest spotkanie techniczne, aby sprawdzić, czy wszystko działa. Będzie przydatne zwłaszcza osobom, które będą korzystać z Zooma po raz pierwszy.

Szkolenie będzie nagrywane. Nagrywana jest treść audiowizualna szkolenia bez treści pisanych w czacie i bez podpisów uczestników oraz bez treści ćwiczeń prowadzonych w odrębnych grupach.

Dostęp przez Vimeo

Szkolenia online na Uczę sie ACT udostepniane są przez serwis Vimeo. Aby uzyskać miesięczny dostęp, będzie potrzebny link do darmowego konta w tym serwisie. Dostęp do niego jest bardzo prosty. Poniżej instrukcja krok po kroku.

 

 1. Zapoznaj się z informacjami rejestracyjnymi obok.
 2. Załóż darmowe konto w serwisie Vimeo. Robi się to klikając na przycisk Join na głównej stronie. Serwis będzie cię chciał zachęcić do płatnego, ale nie potrzebujesz go, aby oglądać wideo.
 3. Kliknij na własną ustawioną ikonkę albo na niebieską buzię w prawym górnym rogu. Przeniesie cię to do twojego konta.
 4. Spójrz na pasek adresowy. Powinien on mieć formę vimeo.com/user i mnóstwo cyfr po nim. Przykładowo, konto Uczę się ACT to https://vimeo.com/user86583811.
 5. Skopiuj link do własnego konta i załącz w mailu zgłoszeniowym.
 6. Ja przydzielę na twoje konto opłacone przez ciebie szkolenie i wyślę ci do niego link, który będziesz mogła lub mógł obejrzeć tylko przez swoje konto.
 7. Jeśli klikasz na link ode mnie i nie wiedzie on nigdzie, najpewniej nie jesteś zalogowana/-y na konto. zaloguj się i kliknij jeszcze raz.
 8. Szkolenie można oglądać następnie z dowolnego komputera lub komórki, w dowolnym miejscu i w dowolnej porze.