Praca z przewlekłym wstydem przy C-PTSD

Szkolenie „Przewlekły wstyd przy C-PTSD” prowadzone przez Kathy Steele. Odbędzie się 9 grudnia 2023 (łącznie 4 godziny zegarowe). Szkolenie jest nagrywane. Udział gwarantuje dostęp do nagrania szkolenia na okres trzech miesięcy.

Organizacja. Webinar „Przewlekły wstyd przy C-PTSD” trwa 4 godziny. Udział poświadczony jest imiennym certyfikatem z ilością godzin zegarowych.

Tłumaczenie. Warsztat jest tłumaczony symultanicznie na język polski. Uczestnik może przełączać się pomiędzy dźwiękiem w całości po angielsku lub równolegle tłumaczonym na polski. Udostępnione uczestnikom materiały do pracy i prezentacja są po polsku i po angielsku.

Dołącz do wydarzenia na FB.

Zdjęcie Kathy Steele

Kathy Steele

Opis warsztatu "Przewlekły wstyd przy C-PTSD"

Przewlekły wstyd hamuje zdolność do bycia w pełni obecnym w doświadczeniu. Z samej swojej natury wstyd jest ukryty i trudny do zaakceptowania. Wstydliwe wspomnienia są ponownie doświadczane w podobny sposób jak traumatyczne wspomnienia, z objawami intruzji, unikania i pobudzenia, a zatem trzeba do nich ostrożnie podchodzić w ramach okna tolerancji klienta. Wielu klientów doświadcza chronicznego wstydu, zwłaszcza osoby, które przeżyły traumę, i często prowadzi to do impasu w terapii. Przeanalizujemy kilka funkcji wstydu i w jaki sposób może się on ukrywać pod innymi objawami lub problemami, a także typowe mechanizmy obronne przed przed wstydem, które utrudniają zdolność do bycia obecnym z samym sobą i innymi. Przedstawiona zostanie praktyczna integracja interwencji poznawczych, emocjonalnych, relacyjnych i somatycznych. Będziemy również badać konkretne „antidotum” na wstyd, a także sposoby pomagania klientom (i terapeutom) w rozwijaniu większej odporności na reakcje powiązane ze wstydem. Co najważniejsze, dowiemy się również, w jaki sposób dostroić się do klienta na głębszym poziomie i skutecznie pomóc mu w obliczu przewlekłego wstydu.

Cele dydaktyczne warsztatu "Przewlekły wstyd przy C-PTSD"

Po ukończeniu tego warsztatu uczestnicy będą w stanie:

1. Wymienić różnice między ostrym, adaptacyjnym wstydem a chronicznym wstydem i opisać wiele ochronnych funkcji wstydu.

2. Zastosować co najmniej trzy interwencje poznawcze, trzy emocjonalne i trzy somatyczne w celu zmniejszenia chronicznego wstydu.

3. Zidentyfikować cztery bieguny kompasu wstydu

4. Wymienić główne antidota na wstyd i sposoby ich stosowania w terapii.

5. Zastosować co najmniej trzy podejścia wspierające klienta w rozmowie o wstydzie bez bycia przytłoczonym.

O prowadzącej

Kathy Steele, MN, CS od ponad 30 lat prowadzi prywatną praktykę w Atlancie, GA, specjalizując się w terapii złożonej traumy, dysocjacji, trudności z przywiązaniem oraz wyzwaniach związanych ze skomplikowanymi terapiami.
Wykłada na Emory University. Jest członkiem honorowym International Society for the Study of Trauma and Dissociation, pełniła tam także funkcję prezydent. Członkini redakcji Journal of Trauma and Dissociation, a wcześniej DSM-V Task Force on Dissociative Disorders.

Otrzymała wiele nagród za swoją pracę kliniczną i publikacje, wliczając to nagrodę za osiągnięcia życiowe od ISSTD. Opublikowała wiele artykułów naukowych w recenzowanych czasopismach oraz rozdziałów książek, była także współautorką trzech, w tym wydanej po polsku „Zaburzenia dysocjacyjne po traumie (2019)”

Udział

Koszt udziału. Koszt udziału wynosi 220zł.

Zniżki (max. 20 zł zniżki) 20 zł taniej, jeśli zapisujesz się razem z jedną osobą lub w kilka osób (każdy uczestnik płaci wtedy 200zł; proszę w zgłoszeniu podać imiona i nazwiska tych osób oraz uiścić opłatę w niedługim czasie od zgłoszenia).

Jak się zapisać? Proszę dokonać przelewu o tytule KATHY_WSTYD i napisać o tym na bkleszcz.act@gmail.com. Należy załączyć dane do faktury (jeśli jest potrzebna, informacja poniżej).

Chcesz fakturę? Przeczytaj! Od 1 stycznia 2020 przedsiębiorcy nie mają możliwości wystawienia faktury na podstawie paragonu wydanego wcześniej. Powyższa zmiana jest spowodowana nowelizacją ustawy o podatku od towarów i usług uchwaloną w dniu 4 lipca 2019 r. przez Sejm. W związku z tym proszę o podanie danych firmy w pierwszym wysłanym mailu ws. udostępnienia szkolenia lub wysłanie ich najdalej w dniu przelewu. W przeciwnym razie może się okazać, że nie będzie możliwości wystawienia faktury np. w razie podana danych firmy kilka dni po przelewie. Prosimy dla wzajemnej satysfakcji z usługi o trzymanie się tych zasad.

Proszę wysłać przelew na
Inteligo 50 10205558 1111168586100067
Bartosz Kleszcz Psychoterapia i Szkolenia
Aleja Zwycięstwa 31/8
41-200 Sosnowiec
IBAN: PL50102055581111168586100067
BIC/SWIFT: BPKOPLPW

W razie przelewu z konta zagranicznego proszę doliczyć 11 zł.

Oglądanie nagrania. Nagranie będzie udostępnione przez Uczę się ACT. Potrzebne jest założenie konta z imieniem i nazwiskiem zgodnym z uczestnikiem biorącym udział.