Wstęp do ACT online

Zapraszam do udziału w kursie ACT online. To jego szósta edycja, ułożona na podstawie licznych pojedynczych szkoleń – spójne wprowadzenie do tego nurtu, poświęcone nabyciu podstawowych kompetencji do pracy z klientem oraz pozwalające przeżyć tę wiedzę na sobie.

Szkolenie obejmuje 24 godziny podzielone na 6 spotkań i w tej edycji odbywa się w niedziele od 9 do 13. Startuje 22 września 2019 i trwa do 5 stycznia 2020 – szczegóły poniżej.

Szkolenie prowadzi Bartosz Kleszcz. Więcej informacji o prowadzącym tutaj.

Dla kogo

Istnieją dowody naukowe wskazujące na skuteczność ACT w wielu dziedzinach – od problemów psychicznych przez interwencje w pracy, pracę ze sportowcami, coaching oraz zmniejszanie stygmatyzacji. Stąd szkolenie skierowane jest do:

 • Terapeutów, psychologów coachów, psychiatrów, pielęgniarek, pracowników socjalnych.
 • Osób na ostatnich latach studiów powiązanych kierunków, chcących wkroczyć w sferę zawodową z konkretnymi umiejętnościami.
 • Osób nie zajmujących się pomocą zawodowo, chcących poznać ten nurt od kuchni i zacząć wykorzystywać go w swoim życiu.

Nacisk na praktykę

Najlepszy ACT to taki robiony nie wedle ścisłego protokołu, a reagujący na bieżąco na zachowanie klienta. Stąd bardzo istotne jest nie tylko zrozumienie teorii i opanowanie technik, ale także złapanie ducha, „feelingu” tej terapii. Warsztat kładzie zatem silny nacisk na praktykę – przeżycie procesów ACT na własnej skórze w trakcie i pomiędzy spotkaniami.

Każde ze spotkań składa się okazji do treningu własnego, a po nich uczestnicy otrzymają bogaty zestaw materiałów do utrwalania wiedzy dla siebie i swoich klientów. Umożliwia to przyswajanie wiedzy nawet zanim jeszcze zacznie się to wykorzystywać ACT w pracy, patrząc tylko na swoje życie przez oczy i uszy tego podejścia.

Wykład Bartosza Kleszcza wprowadzający do danych naukowych oraz zasad organizujących rozumienie interwencji psychologicznej z perspektywy ACT.

Online

Szkolenie online to wygodne i ekonomiczne rozwiązanie – możesz uczyć się prosto z domu. W porównaniu do tradycyjnych rozwiązań odchodzą koszty dojazdu, zakwaterowania oraz utrzymywania się na miejscu. Prowadzone jest przez aplikację zoom.us, która daje dobrą jakość połączenia oraz możliwość dzielenia spotkania na odrębne pokoje i ćwiczenia w grupach.

A jeśli minie Cię jakieś spotkanie, możesz bezpłatnie nadrobić to podczas następnej edycji.

Zakres tematyczny

Podstawy naukowe elastyczności psychologicznej. Elastyczność to główny konstrukt w ACT. Występuje jako ważny czynnik we wszystkich terapiach behawioralnych oraz interwencjach nastawionych na rozwój i poprawę jakości życia. Ok. 50 badań wskazuje, że jest mediatorem zmiany terapeutycznej – zmienną odpowiadająca za to, dlaczego terapia lub coaching działa, a nie tylko korelującą z innymi.

Wykorzystanie 6 procesów ACT. Elastyczność psychologiczna ma 6 aspektów – akceptację, defuzję, kontakt z tu i teraz, ja jako kontekst, wartości i zaangażowane działanie. Są to transdiagnostyczne procesy pozwalające skonceptualizować każdy problem psychiczny oraz dostosować interwencję do potrzeb klienta.

Tworzenie sprzyjającej terapii relacji terapeutycznej. Gdyby wziąć behawioryzm, nadać mu ludzką twarz i dodać trochę serca, wyszedłby ACT. Dobra relacja jest punktem wyjścia do efektywnej pracy i narzędziem terapeuty oraz coacha do kształtowania sześciu procesów.

Zrozumienie i wykorzystanie RFT. Relational Frame Theory (teoria ram relacyjnych) to postępowa behawioralna teoria języka i poznania. Pozwala zrozumieć istotę i specyfikę ludzkiego cierpienia, ma także silny (i coraz silniejszy w miarę nowych odkryć) wpływ na to, jak wygląda praktyka ACT, umożliwiając wyższą precyzję i skuteczność interwencji.

Rodzaje materiałów

Prezentacje ze szkolenia. Możesz wrócić do poruszonych materiałów, odświeżyć ćwiczenia, przypomnieć sobie ich strukturę.

Materiały do wydruku do pracy z klientami. Twoi klienci będą mogli dostać materiały do pracy własnej pozwalające im lepiej rozumieć, co się z nimi dzieje, oraz trenować wybrane umiejętności.

MP3 z ćwiczeniami do praktyki własnej i dla klientów. Odsłuchanie ćwiczeń w domu lub pracy pomoże Tobie i klientom utrwalać nową wiedzę oraz stopniowo budować nowe umiejętności radzenia sobie.

Zadania na czas pomiędzy spotkaniami tyczące się każdego z procesów ACT. Jasne cele do wypełnienia związane z tematem danego szkolenia.

Lista wszystkich technik ze szkolenia. Nie wszystko z warsztatu da się zapamiętać od razu. Lista poznanych technik pozwoli ci je lepiej sobie przypominać, ułatwi planowanie interwencji oraz łatanie luk w wiedzy.

Kiedy

Niedziele 09:00-13:00 co drugi tydzień. Małe dawki i przerwy między spotkaniami pozwalają na lepsze przyswojenie nowej wiedzy.

Daty spotkań to

 • 22 września
 • 6 października
 • 17 listopada
 • 1 grudnia
 • 15 grudnia
 • 5 stycznia

Limit osób. 20 uczestników + osoby nadrabiające nieobecność z poprzedniej edycji.

Opłata

Bazowa cena za cały kurs to 1200 zł i od tej kwoty odliczane są zniżki:

 • We dwoje raźniej. 10% taniej (120 zł) za zapis parami. Przy zgłoszeniu proszę napisać, razem z kim się zgłaszasz.
 • Wczesna wpłata. 10% taniej (120 zł) za wpłatę do 6 września.
 • Koszt szkolenia przy wszystkich zniżkach to 960 zł.

Uczestnicy kursu mogą skorzystać z jednej sesji superwizyjnej za 50% ceny. Więcej informacji tutaj.

Możliwość zapłaty w dwóch ratach – 500 zł najpierw i reszta przed czwartym spotkaniem.

Możliwość wystawienia faktury. Po ukończonym szkoleniu wystawiam certyfikat udziału. Przelew proszę wykonać z tytułem KLESZCZ 2019 na

Bartosz Kleszcz Psychoterapia i Szkolenia
Inteligo 50 10205558 1111168586100067
Aleja Zwycięstwa 31/8
41-200 Sosnowiec

Wszystko z czym zapoznałam się na warsztacie było dla mnie w jakiś sposób interesujące lub użyteczne- bo nowe. Jestem studentką 3 roku psychologii, nie pracuję jeszcze zawodowo w tym charakterze, szukam swojego miejsca w rozległym wszechświecie psychologii i pracy z drugim człowiekiem a kurs ACT był dla mnie okazją do zapoznania się zarówno z teorią nurtu, praktycznymi ćwiczeniami proponowanymi przez prowadzącego, jak i przyglądania się doświadczonym kolegom podczas grupowych zadań. Po ukończeniu kursu nabyłam książki polecane przez prowadzącego, jestem w trakcie czytania i przyswajania dalszych informacji, w codziennym życiu widzę, że świadomie korzystam z kilku technik, dzięki kursowi zainteresowałam się też dość mocno mindfulness’em.

Warsztat online to świetna propozycja dla osób, które nie mogą uczestniczyć w regularnych kursach (ponieważ na przykład mieszkają w Holandii). Jestem bardzo zadowolona z uczestnictwa i zainteresowana innymi szkoleniami prowadzonymi przez naszego prowadzącego, kompetentnego, zorganizowanego, o rozległej wiedzy i doświadczeniu.

Joanna

Szkolenie ACT jest szkoleniem na najwyższym standardzie. Rzetelnie zaplanowane i przemyślanie, materiały przygotowane i przysyłane na czas. Każda minuta szkolenia wykorzystana do pracy lub dyskusji bez lania wody. Bartosz jest młodym psychologiem, jednak zaskoczył mnie niesamowicie rozległą wiedzą psychologiczną. Każdemu polecam to szkolenie. Poza tym poznajemy interesujących ludzi. Dziękuję Bartosz za ten czas.

Magdalena Marcjaniak
www.kobietaponadgranicami.com 

Bardzo odpowiadała mi forma online, byłam pod wrażeniem, jak sprawnie potrafi być to zorganizowane. Na warsztatcie była zarówno teoria, praktyka, jak i przykłady. Bartosz Kleszcz bez nacisków, z akceptacją i zaangażowaniem prowadzi ten warsztat. 🙂 Polecam wszystkim, którzy chcą wzbogacić swój warsztat terapeutyczny i samego siebie.
Sylwia

Chciałam Ci pięknie podziękować za kurs ACT-u. Jestem bardzo zainspirowana do pogłębiania wiedzy w tym obszarze i wykorzystywania go na początku mojej praktyki.

Było to bardzo rzeczowe, profesjonalne i na wysokim poziomie szkolenie. Do tego niezwykle przyjazna atmosfera.

Justyna

Zapis na szkolenie

Proszę o kontakt mailowy na bkleszcz.act@gmail.com lub przez formularz poniżej (mail obsługiwany jest przez sekretarkę).

Zapraszam także, by w razie pytań dzwonić +48 570 295 870.

Jeśli interesuje Cię kurs, ale nie pasuje termin, to proszę o kontakt – odezwę się przed ogłoszeniem następnej edycji.

15 + 2 =