Zastosowanie modelu ACT do relacji interpersonalnych.

ACT dla nastolatków: Trening dla specjalistów zdrowia psychicznego 2021

Szkolenie uczące aplikować model ACT do pracy ze wspieraniem więzi nastolatków, ze szczególnym uwzględnieniem pracy w pandemicznej rzeczywistości. Prowadzi je dr Sheri Turrell, trenerka ACT recenzowana przez ACBS, autorka książki „Dorastanie bez lęku”.

Organizacja. Szkolenie trwa 4 godziny. Udział poświadczony jest imiennym certyfikatem z ilością godzin zegarowych. Szkolenie jest tłumaczone konsekutywnie na język polski, prezentacja na nagraniu jest po polsku. Udostępnione materiały do pracy i prezentacja są po polsku. Dostęp do nagrania po szkoleniu przyznawany jest na dwa miesiące. Pełne informacje rejestracyjne na dole strony.

O szkoleniu online

Ważnym zadaniem w trakcie przebiegu nastoletniości jest rozwój własnej tożsamości – ciągły proces kształtowany w kontekście interakcji społecznych. Optymalne rozwiązanie tego zadania skutkuje bezpieczeństwem w ramach kontaktu z własnym ja oraz w ramach intymnych relacji. Z powodu aktualnej pandemii nastolatkowie są zmuszeni spędzać więcej czasu w domu z rodziną, a mniej zaangażowani w interakcje z rówieśnikami, nauczycielami oraz ich siecią społeczną. Inicjatywy polegające na społecznym dystansowaniu się mogą nasilać poczucie samotności, o którym wiemy, że koreluje z niskim poziomem zdrowia psychicznego. Procesy u podstaw terapii akceptacji i zaangażowania (ACT) mogą być wykorzystane, aby pomóc nastolatkom radzić sobie z lękiem, kładąc nacisk na nawigowanie przez relacje interpersonalne zarówno w ramach sesji terapeutycznej, jak i pomiędzy nimi.

Cele szkoleniowe

  1. Pokazać, jak korzystać z analizy funkcjonalnej w ramach konceptualizacji przypadku i planowania leczenia, kładąc szczególny nacisk na kontekst interpersonalny.
  2. Nabyć praktyczne umiejętności w ramach doświadczeniowych ćwiczeń, które pomogą nastolatkom nawiązać kontakt z ich „obserwującym Ja” i korzystać z tej postawy, aby wzmacniać osobistą i interpersonalną świadomość.
  3. Zrozumieć, jak we wrażliwy na etap rozwojowy sposób angażować nastolatków w praktykę mindfulness w ramach i pomiędzy sesjami psychoterapii.
  4. Nauczyć się rozpoznawać lęk związany z relacjami oraz pracować z nim.
  5. Poznać sposoby adaptacji ACT do sesji przez internet

Dla kogo

  • Dla psychoterapeutów, psychologów, psychiatrów, coachów chcących poznać, jak diagnozować i wspierać rozwój relacji interpersonalnych u młodzieży
  • Dla studentów chcących lepiej poznać ACT
  • Dla przedstawicieli wszystkich nurtów terapeutycznych chcących pracować z młodzieżą w sposób wrażliwy na ich etap rozwojowy
  • Dla osób chcących urozmaicić i wzbogacić swoją pracę online

O dr Turrell

Dr. Sheri Turrell jest psychologiem klinicznym, psychoanalitykiem oraz trenerem ACT recenzowanym przez ACBS, której największą pasją jest jej praca w ramach terapii akceptacji i zaangażowania (ACT, czytana jako jedno słowo) z pacjentami w każdym wieku. W ramach pracy naukowej przeprowadzała badania nad ACT mające określić efektywność tego podejścia w terapii grupowej. Dr Turrell jest współautorką dwóch książek, „ACT for Adolescents: A Transdiagnostic Guide for Clinicians” (2016) oraz wydanej niedawno w Polsce „Dorastanie bez lęku. Ćwiczenia oparte na terapii ACT i mindfulness” (oryginalne wydanie w 2018). Oprócz pracy gabinetowej, dr Turrell współprowadzi grupy dla nastolatków i grup, a także treningi kliniczne na całym świecie. Prowadzi także superwizje dla specjalistów zdrowia psychicznego zainteresowanych praktykowaniem ACT.

Artykuły dr Turrell

 

Chciałabym bardzo podziękować za organizację szkolenia i podzielić się wrażeniami, dla mnie szkolenie było bardzo wartościowe szczególnie zaproponowane ćwiczenia. Ogólnie bardzo się cieszę że mogę uczestniczyć w szkoleniach proponowanych przez Uczę się ACT i oczywiście mam plany na więcej 😁

Katarzyna

Organizacja

Czas. Szkolenie trwa 4 godziny.

Opłata. Koszt szkolenia to 220 zł.

Oglądanie nagrania. Nagranie będzie udostępnione bezpośrednio na maila. Nagranie będzie zawierać wszystkie jego elementy oprócz prywatnej pracy w grupach oraz treści czatu między uczestnikami. Dostęp do nagrania przyznawany jest na dwa miesiące.

Tłumaczenie. Szkolenie jest tłumaczone konsekutywnie przez tłumaczy z angielskiego na język polski. Wyświetlane slajdy są po polsku. Udostępnione materiały do pracy i prezentacja są po polsku.

Jak się zapisać? Proszę dokonać przelewu o tytule SHERI SHERI LADY 1 i napisać o tym na bkleszcz.act@gmail.com. Należy załączyć dane do faktury (jeśli jest potrzebna, informacja poniżej).

Chcesz fakturę? Przeczytaj! Od 1 stycznia 2020 przedsiębiorcy nie mają możliwości wystawienia faktury na podstawie paragonu wydanego wcześniej. Powyższa zmiana jest spowodowana nowelizacją ustawy o podatku od towarów i usług uchwaloną w dniu 4 lipca 2019 r. przez Sejm. W związku z tym proszę o podanie danych firmy w pierwszym wysłanym mailu ws. udostępnienia szkolenia lub wysłanie ich najdalej w dniu przelewu. W przeciwnym razie może się okazać, że nie będzie możliwości wystawienia faktury np. w razie podana danych firmy kilka dni po przelewie. Prosimy dla wzajemnej satysfakcji z usługi o trzymanie się tych zasad.

Oglądanie nagrania. Nagranie będzie udostępnione bezpośrednio na maila. Jeśli nie używasz gmail, proszę o załączenie gmailowego maila przy zapisie.

Proszę wysłać przelew na

Inteligo 50 10205558 1111168586100067
Bartosz Kleszcz Psychoterapia i Szkolenia
Aleja Zwycięstwa 31/8
41-200 Sosnowiec

IBAN: PL50102055581111168586100067
BIC/SWIFT: BPKOPLPW
W razie przelewu z konta zagranicznego proszę doliczyć 11 zł.

Kontakt, pytania i informacja o zapisie

Rejestracja i pytania przez kontakt mailowy na bkleszcz.act@gmail.com

Zapraszamy także, by w razie pytań dzwonić bezpośrednio do Bartosza Kleszcza +48 570 295 870

Wykład ACT na tematy poruszane w warsztacie

W ramach konferencji online III fali Karolina Rak przygotowała wykład na temat aplikacji ACT w pracy z młodzieżą oraz charakterystycznych wyzwań stojących przed współczesną młodzieżą. Zachęcamy do zapoznania się z jego treścią jako dodatek i uzupełnienie do szkolenia.

DORASTANIE BEZ LĘKU Ćwiczenia oparte na terapii ACT i mindfulness

Zapraszamy do zapoznania się z książką dr Sheri Turrell „Dorastanie bez lęku. Ćwiczenia oparte na terapii ACT i mindfulness”, wydaną przez GWP.

Młodzi ludzie często zmagają się z uczuciem lęku, niepokoju, napadami paniki czy nadmiernym zamartwianiem się. To zupełnie naturalne – zwłaszcza w okresie dojrzewania, kiedy wszystko przeżywa się bardziej. Jednak jeśli lęk zaczyna dominować, paraliżuje, odbiera radość życia i uniemożliwia poradzenie sobie z codziennymi sprawami – trzeba znaleźć receptę na poradzenie sobie z nim.

Poradnik „Dorastanie bez lęku” nie sprawi, że lęk zniknie z dnia na dzień. Pomoże natomiast nastolatkom lepiej nawigować w życiu, a tym samym – radzić sobie również z lękiem w zdrowy, konstruktywny sposób. Unikanie, odwracanie uwagi od pełnych niepokoju myśli czy zagłuszenie emocji to najczęstsze strategie radzenia sobie z lękiem. Jednak nie rozwiązują one problemu – przynoszą tylko krótkotrwałą ulgę.

Patronat

Dziękujemy Polskiemu Towarzystwu Terapii Poznawczych i Behawioralnych za objęcie patronatem naszego wydarzenia.