Zaznacz stronę

Integracyjna psychoterapia C-PTSD i zaburzeń dysocjacyjnych

Nagranie szkolenia uczące pracować w integracyjny sposób ze złożoną traumą oraz zaburzeniami dysocjacyjnymi oraz tworzyć w ramach takiej pracy zażyłą, bezpieczną relację terapeutyczną.

Prowadzi je dr Kathy Steele, uznana i nagradzana międzynarodowo specjalistka w tej dziedzinie, autorka podręczników, rozdziałów książek na ten temat i licznych badań.

Organizacja. Udział poświadczony jest imiennym certyfikatem z ilością godzin zegarowych. Z nagrania wycięte są części z pracy w grupach. Szkolenie jest tłumaczone konsekutywnie na język polski przez dwóch tłumaczy, prezentacja jest po polsku. Udostępnione materiały do pracy są także po polsku. Dostęp do nagrania po szkoleniu przyznawany jest na dwa miesiące. Pełne informacje rejestracyjne na dole strony.

Link do pozostałych szkoleń online na Uczę się ACT.

O szkoleniu online

Ten warsztat będzie koncentrował się na integracyjnym podejściu do leczenia złożonej traumy (complex ptsd) i dysocjacji, począwszy od złożonego PTSD, a na dysocjacyjnym zaburzeniu tożsamości (DID) skończywszy. Szkolenie rozpocznie się od przyjrzenia się podobieństwom i różnicom w sposobach leczenia c-PTSD i DID oraz od przeglądu podstawowych zasad leczenia tych problemów. Następnie skupimy się na sposobach pracy z klientami, którzy mają zaburzenia dysocjacyjne, takie jak DID. Dodatkowo poświęcimy czas kształtowaniu współpracującego, opartego o dobrą relację podejścia, które będzie służyć pomieszczeniu w sobie intensywnych potrzeb zależności i zmniejszeniu natężenia unikania. Omówione zostaną także kwestie pracy z traumatycznymi wspomnieniami u klientów z zaburzeniami dysocjacyjnymi. Pod koniec warsztatu poznamy także różne rodzaje mechanizmów obronnych i sposobów okazywania oporu, które komplikują leczenie.  Przyjrzymy się temu, należy je rozumieć, oraz jak ze współczuciem poprowadzić proces terapeutyczny.

Cele szkoleniowe

Uczestnicy będą potrafili:

  1. Rozróżnić różne formy leczenia dla złożonego PTSD i OSDD/DID
  2. Określić podstawowe zasady pracy z klientami z C-PTSD i OSDD/DID
  3. Rozróżnić podejścia do pracy z klientami, którzy mają złożone traumy i współwystępujące zaburzenia osobowości
  4. Przyjąć współpracująco-relacyjne podejście w swojej pracy
  5. Opisać co najmniej cztery określone formy pracy z traumatycznymi wspomnieniami
  6. Zidentyfikować sposoby przejawiania się oporu u klientów ze złożoną traumą i wdrożyć co najmniej trzy interwencje zmniejszające ów opór

Dla kogo

  • Dla psychoterapeutów, psychologów, psychiatrów chcących poznać, jak diagnozować i wspierać radzenie sobie z następstwami traumy
  • Dla studentów chcących lepiej poznać specyfikę pracy z klientami doświadczonymi przez traumę i problemy dysocjacyjne
  • Dla przedstawicieli wszystkich nurtów terapeutycznych chcących pracować z osobami spełniającymi kryteria różnorodnych zaburzeń związanych z traumą i dysocjacją
  • Dla osób chcących budować lepszą relację terapeutyczną z osobami po licznych traumach

O dr Steele

Kathy Steele, MN, CS od ponad 30 lat prowadzi prywatną praktykę w Atlancie, GA, specjalizując się w terapii złożonej traumy, dysocjacji, trudności z przywiązaniem oraz wyzwaniach związanych ze skomplikowanymi terapiami.

Wykłada na Emory University. Jest członkiem honorowym International Society for the Study of Trauma and Dissociation, pełniła tam także funkcję prezydent. Członkini redakcji Journal of Trauma and Dissociation, a wcześniej DSM-V Task Force on Dissociative Disorders.

Otrzymała wiele nagród za swoją pracę kliniczną i publikacje, wliczając to nagrodę za osiągnięcia życiowe od ISSTD. Opublikowała wiele artykułów naukowych w recenzowanych czasopismach oraz rozdziałów książek, była także współautorką trzech, w tym wydanej po polsku „Zaburzenia dysocjacyjne po traumie (2019)”.

Szczegółowy biogram w języku angielskim.

Organizacja

Czas. Szkolenie trwa 10 godzin. Nagranie zawiera wszystkie jego elementy oprócz prywatnej pracy w grupach oraz treści czatu między uczestnikami. Dostęp do nagrania przyznawany jest na dwa miesiące.

Opłata. Koszt szkolenia to 950 zł.

Tłumaczenie. Szkolenie jest tłumaczone konsekutywnie przez dwoje tłumaczy z angielskiego na język polski. Udostępnione materiały do pracy są po polsku.

Chcesz fakturę? Przeczytaj! Od 1 stycznia 2020 przedsiębiorcy nie mają możliwości wystawienia faktury na podstawie paragonu wydanego wcześniej. Powyższa zmiana jest spowodowana nowelizacją ustawy o podatku od towarów i usług uchwaloną w dniu 4 lipca 2019 r. przez Sejm. W związku z tym proszę o podanie danych firmy w pierwszym wysłanym mailu ws. udostępnienia szkolenia lub wysłanie ich najdalej w dniu przelewu. W przeciwnym razie może się okazać, że nie będzie możliwości wystawienia faktury np. w razie podana danych firmy kilka dni po przelewie. Prosimy dla wzajemnej satysfakcji z usługi o trzymanie się tych zasad.

Jak się zapisać? Proszę dokonać przelewu 950zł o tytule KATHY i napisać o tym na bkleszcz.act@gmail.com. Należy załączyć dane do faktury (jeśli jest potrzebna). Nagranie będzie udostępnione bezpośrednio na maila.

Proszę wysłać przelew na

Inteligo 50 10205558 1111168586100067
Bartosz Kleszcz Psychoterapia i Szkolenia
Aleja Zwycięstwa 31/8
41-200 Sosnowiec

IBAN: PL50102055581111168586100067
BIC/SWIFT: BPKOPLPW
W razie przelewu z konta zagranicznego proszę doliczyć 11 zł.

Oglądanie nagrania. Nagranie będzie udostępnione bezpośrednio na maila. Jeśli nie używasz gmail, proszę o załączenie gmailowego maila przy zapisie.

 

Patronat

Dziękujemy Wydawnictwu Uniwersytetu Jagiellońskiego za patronat medialny nad wydarzeniem.