Strona główna » Terapia ACT dla zamartwiania się, ruminowania i obsesji

Terapia ACT dla zamartwiania się, ruminowania i obsesji

Szkolenie prowadzone przez dr Russa Harrisa

Odbędzie się 28 stycznia 2024 (łącznie 4 godziny zegarowe). Szkolenie jest nagrywane. Udział gwarantuje dwumiesięczny dostęp do nagrania szkolenia.

Organizacja. Szkolenie trwa 4 godziny. Udział poświadczony jest imiennym certyfikatem z ilością godzin zegarowych.

Tłumaczenie. Szkolenie jest tłumaczone symultanicznie na język polski. Uczestnik może przełączać się pomiędzy dźwiękiem w całości po angielsku lub równolegle tłumaczonym na polski. Prezentacja wyświetlana na szkoleniu jest po polsku. Wysłane uczestnikom materiały do pracy i prezentacja są po polsku i po angielsku.

Dołącz do wydarzenia na FB.

Kto skorzysta z warsztatu?

Warsztaty przeznaczone są dla praktyków, którzy przeszli podstawowe szkolenie wprowadzające do ACT, polecamy je specjalistom w dziedzinie zdrowia psychicznego, w tym psychologom, psychoterapeutom, psychiatrom, pracownikom socjalnym, pielęgniarkom, studentom psychologii, psychoterapii, coachom oraz wszystkim, którym zależy na poprawie jakości pracy w kontakcie ze swoimi klientami.
Russ Harris myśli o ACT

Russ Harris

Opis warsztatu

Klienci (i terapeuci) często wpadają w ciągły niepokój, ruminacje, obsesje, fantazjowanie o życiu, które mogliby mieć, „analityczny paraliż” i rozwodzenie się nad „gdyby tylko”.

Te niejawne zachowania (tj. procesy poznawcze) nie są łatwe do zakłócenia.

Odrobina defuzji, odrobina uważności: to raczej nie pomoże w przypadku tak głęboko zakorzenionych i pochłaniających nawyków umysłu. W istocie, niektórzy klienci nawet nie chcą zmieniać tych nawyków: „Martwienie się pomaga mi przygotować się na najgorsze”, „Ruminowanie pomaga mi zrozumieć siebie”. Jeśli więc chcemy pomóc naszym klientom (i sobie) w zmianie tych ukrytych zachowań, musimy podejść do tego ze wszystkich punktów heksafleksu.

Na tym warsztacie poznasz wiele technik i strategii, które pomogą Twoim klientom (i Tobie) skutecznie zredukować martwienie się, ruminowanie i obsesje (MRO).

Russ z dumą ogłasza, że jego warsztaty są „strefą wolną od żargonu” – i opiera swoje szkolenia na trzech podstawowych wartościach: prostocie, jasności i dobrej zabawie. Jego wysoko cenione warsztaty ACT są krótkie, skuteczne i wzbogacające życie.

Cele dydaktyczne

 • Najpierw uprawomocnić i znormalizować MRO, przed delikatnym zbadaniem kosztów
 • Pomóc klientom uświadomić sobie wiele „korzyści” (wzmacniających konsekwencji) – w większości nieświadomych – które stale wzmacniają MRO
 • Zrozumieć i wyjaśnić cel MRO w kategoriach ewolucyjnych
 • Używać prostych metafor, aby pomóc klientom dostrzec niewykonalność tych procesów poznawczych i otworzyć ich na alternatywne
 • Przezwyciężyć opór przed zmianą
 • Wykorzystać potężne praktyki uważności, takie jak „zanurzanie się i wychodzenie ze strumienia”, aby szybko zakłócić MRO.
 • Nauczyć klientów szybkich, skutecznych strategii, które pomogą im „przygotować się na najgorsze” lub „zrozumieć kim są” (metody, które są znacznie szybsze i skuteczniejsze niż MRO)
 • Wyłuskać wartości i cele opartych na wartościach spod MRO
 • Przezwyciężyć przeszkody na drodze do zmiany, takie jak krótkotrwały wzrost dyskomfortu emocjonalnego, który często pojawia się wraz z pierwszą redukcją MRO
 • Pracować z MRO w prosty, nieformalny sposób podczas każdej sesji, używając technik takich jak ” odhaczanie myśli”.
 • Zmodyfikować popularną technikę „czas na zamartwianie się” z CBT, aby była spójna z ACT
 • Wykorzystać prostą strategię, aby pomóc klientom, których MRO wiąże się z trudnym dylematem, ciężką decyzją lub konfliktem wartości

O prowadzącym

Lekarz, psychoterapeuta, life coach

Russ Harris jest międzynarodowej sławy trenerem ACT oraz autorem licznych, przetłumaczonych na wiele języków książek. Po polsku zostały wydane „Zrozumieć ACT” („ACT made simple„) oraz „Pułapka szczęścia” („Happiness trap”). Russ ukończył najpierw studia medyczne, jednak jako lekarz stawał się coraz bardziej zainteresowany psychicznymi aspektami zdrowia i jakości życia, a stopniowo coraz bardziej rozczarowywał się samym wypisywaniem recept. Ostatecznie to zainteresowanie poprowadziło do totalnej zmiany ścieżki zawodowej. Aktualnie pracuje w dwóch różnych, ale komplementarnych rolach – jako psychoterapeuta oraz coach.

Począwszy od 2005 Russ poprowadził już ponad 600 dwudniowych warsztatów dla ponad 30 000 specjalistów z dziedziny zdrowia, wliczając w to terapeutów, coachów, doradców, lekarzy i psychologów. Jest autorem trzech podręczników ACT, czterech książek samopomocowych ACT, a także współautorem dwóch następnych. Jego „Pułapka szczęścia” jest aktualnie najszerzej przetłumaczoną książką ACT na świecie, sprzedaną w ponad 600 000 egzemplarzach i ponad 30 językach.

Russ ma unikalny model treningu, który nazywa „ACT po prostu”, jako że obejmuje dużą ilość materiału w małym przedziale czasu. Z dumą określa każdy warsztat jako „sfera wolna od żargonu” – i bazuje swój trening na trzech źródłowych wartościach: prostocie, jasności oraz zabawie. Jego wysoko cenione warsztaty są krótkie, skuteczne, korzystne w stosunku do poniesionych kosztów i przekładają się na lepszą jakość życia. Uczestnicy regularnie zgłaszają nie tylko zdecydowaną poprawę w ramach terapii i/lub coachingu, ale także w ramach własnego życia – a informacje zwrotne często odnoszą się do jego umiejętności przedstawienia złożonych idei w bardzo prosty sposób.

Udział

Koszt udziału. Koszt udziału wynosi 220zł.

Zniżki (max. 20 zł zniżki)

 • 20 zł taniej, jeśli zapisujesz się razem z jedną osobą lub w kilka osób (każdy uczestnik płaci wtedy 200zł; proszę w zgłoszeniu podać imiona i nazwiska tych osób oraz uiścić opłatę w niedługim czasie od zgłoszenia).

Jak się zapisać? Proszę dokonać przelewu o tytule RUSS3 i napisać o tym na bkleszcz.act@gmail.com. Należy załączyć dane do faktury (jeśli jest potrzebna, informacja poniżej).

Chcesz fakturę? Przeczytaj! Od 1 stycznia 2020 przedsiębiorcy nie mają możliwości wystawienia faktury na podstawie paragonu wydanego wcześniej. Powyższa zmiana jest spowodowana nowelizacją ustawy o podatku od towarów i usług uchwaloną w dniu 4 lipca 2019 r. przez Sejm. W związku z tym proszę o podanie danych firmy w pierwszym wysłanym mailu ws. udostępnienia szkolenia lub wysłanie ich najdalej w dniu przelewu. W przeciwnym razie może się okazać, że nie będzie możliwości wystawienia faktury np. w razie podana danych firmy kilka dni po przelewie. Prosimy dla wzajemnej satysfakcji z usługi o trzymanie się tych zasad.

Proszę wysłać przelew na
Inteligo 50 10205558 1111168586100067
Bartosz Kleszcz Psychoterapia i Szkolenia
Aleja Zwycięstwa 31/8
41-200 Sosnowiec

IBAN: PL50102055581111168586100067
BIC/SWIFT: BPKOPLPW

W razie przelewu z konta zagranicznego proszę doliczyć 11 zł.

Oglądanie nagrania. Nagranie będzie udostępnione przez Uczę się ACT. Potrzebne jest założenie konta z imieniem i nazwiskiem zgodnym z uczestnikiem biorącym udział.